تاریخ : دوشنبه, ۷ اسفند , ۱۴۰۲ Monday, 26 February , 2024
0

عجیب ترین معده جهان با ۴ کیلو مو !

عجیب ترین معده جهان با ۴ کیلو مو !

خوردن مو اعتیادی است که بیشتر در سنین نوجوانی دخترها اتفاق می افتد، این عادت اشتباه باعث مشکل بسیار جدی و خطرناکی برای دختر نوجوان شد!

عجیب ترین معده جهان با ۴ کیلو مو !

معده پرموی یک دختر همه را شوکه کرد

جویدن ناخن، مکیدن انگشت، کندن موها و… از رایج ترین عاداتی هستند که کودکان زیادی به آن دچار هستند. یکی از عادت هایی که به ندرت در کودکان ایجاد می شود، عادت خوردن موی سر و جویدن آن است. تریکوفاژیا (عادت خوردن مو) بیماری وسواسی است که بیماران به هنگام فکر کردن و استرس با موهای خود بازی کرده و آنها را با دست تکه تکه می کنند و یا موهای خود را می خورند.

ماجرای وجود ۴ کیلو مو در داخل معده دختر نوجوان

تریکوفاژیا یا میل و وسواس شدید خوردن مو، یک دختری نوجوان قرقیزستانی را به بیمارستان کشاند و موجب حیرت پزشکان شد. در ادامه این بخش از گوناگون نمناک ماجرای دختر نوجوانی را می خوانید که به دلیل خوردن مو تا آستانه مرگ پیش رفت.

دختر قرقیزستانی به نام ” ایپری الکساوا” به خاطر احساس درد شدید و ناتوانی در غذا خوردن یا نوشیدن و شکم ورم کرده اش، به بیمارستان مراجعه نمود. پزشکان پس از یک معاینه ساده متوجه مورد بسیار عجیبی در سیستم گوارش این دختر شدند. این دخترنوجوان تحت یک عمل اورژانسی قرار گرفت تا زندگی اش نجات پیدا کند.

طبق خبرهایی که از بیمارستان به دست آمده است، پزشکان با مشاهده یک توده بزرگ از مو داخل بدن این دختر نوجوان به شدت شوکه شدند. پزشکان با انجام یک عمل جراحی طولانی به توده ۴ کیلوگرمی از موهای فشرده شده رسیدند که در طول بیش از ۱۱ سال در معده و دستگاه گوارش این دختر جمع شده و مسیر گوارشی او را مسدود کرده بود.

معده پرموی دختر

تصویری از موی خارج شده از معده دختر نوجوان!

این دختر عادت داشت که همیشه نوک موهای خود را می جوید. حتی کار به جایی کشیده بود که اعتیاد شدیدش به خوردن مو، باعث می شد که مقداری مو از روی فرش هم جمع کند و بخورد. همین باعث شده بود که این موها به مرور شبیه یک توده شده و موجب انسداد روده ها شود.

این دختر به غیر از اعتیاد به خوردن مو هیچ مشکل دیگری نداشت و کاملاً سالم بود و بعد از این عمل جراحی، به خانواده اش قول داد این اعتیادش را ترک کند و هرگز دیگر مو نخورد زیرا اگر بار دیگر این اتفاق رخ می داد، دیگر راه نجاتی وجود نداشت.

منبع : namnak.com
لینک کوتاه : https://mag.tanposh-parsi.com/?p=30135

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0