تاریخ : جمعه, ۴ اسفند , ۱۴۰۲ Friday, 23 February , 2024
1

عجیب ترین قوانین راهنمایی و رانندگی در جهان!

عجیب ترین قوانین راهنمایی و رانندگی در جهان!

به تازگی فاکس نیوز لیستی ۱۰ تایی از قوانین راهنمایی و رانندگی در کشورهای مختلف را منتشر کرده است که بدین ترتیب بخش اعظم قوانین یاد شده واقعی هستند.

عجیب ترین قوانین راهنمایی و رانندگی در جهان!

قوانین راهنمایی و رانندگی عجیب و غریب

زمانی که پای عجیب ترین قوانین ترافیکی و رانندگی به میان آید بی شک مستلزم دقت و رعایت بیشتری از سوی رانندگان می باشد چرا که عدم رعایت قوانین جرایم سنگین نقدی را به دنبال دارد.

سالیان سال است که در مجلات مختلف داستان های مختلفی درباره قوانین خودرویی عجیب وغریب در کشورهای مختلف منتشر می شود اما چه تعداد از آن ها واقعی هستند؟ به تازگی فاکس نیوز لیستی ۱۰ تایی از این قوانین عجیب در کشورهای مختلف را منتشر کرده است که بدین ترتیب بخش اعظم قوانین یاد شده واقعی هستند.

قوانین راهنمایی و رانندگی

در رتبه دهم عجیب ترین قوانین ترافیکی شبه جزیره اسکاندیناوی قرار گرفته که در آن شما باید با چراغ های روشن در تمام ۲۴ ساعت و حتی در روز روشن حرکت کنید. گفته شده این امر باعث بهبود میزان دید در زمستان می شود اما خب برای تمامی فصل ها در نظر گرفته شده است.

 

قوانین راهنمایی و رانندگی

لوکزامبورگ در رده نهم قرار گرفته و قانون عجیب آن مطمئن شدن از این مسئله است که تمامی خودروها حتی اگر فاقد شیشه جلو هستند باید دارای برف پاک کن باشند!
قانون عجیب شماره ۸ به سان فرانسیسکو تعلق دارد که در آن استفاده از لباس زیر کارکرده برای خشک کردن خودروها در کارواش ها ممنوع است.

تمام کردن بنزین در اتوبان های مشهور آلمان غیرقانونی است و اگر شما در دنور کلرادو زندگی کرده و مالک یک خودروی مشکی رنگ باشید، اجازه ندارید آن را در روزهای یکشنبه برانید! البته این قانون از گذشته باقی مانده و چندان به آن توجهی نمی شود اما خب هنوز هم وجود دارد.

قوانین راهنمایی و رانندگی

به منظور محدود کردن ترافیک سنگین در مانیل، پایتخت فیلیپین، قانونی وضع شده که تردد خودروهایی با شماره پلاک معین در روزهای معین و در بخش های معینی از شهر را ممنوع کرده است. برای مثال اگر پلاک خودرو با اعداد ۱ یا ۲ پایان پذیرد، شما اجازه ندارید در روزهای دوشنبه با خودروی خود در شهر تردد کنید. چیزی شبیه زوج و فرد در تهران خودمان.

روسیه با قوانین عجیب خود در رده سوم قرار گرفته است. این کشور راننده های خودروهای کثیف را تنبیه می کند. همچنین این افسران پلیس هستند که تصمیم می گیرند بگویند کدام خودرو به اندازه کافی تمیز است و اگر بگویند خودروی شما تمیز نیست شما جریمه می شوید.

 

قوانین راهنمایی و رانندگی

راننده های دانمارکی باید پیش از روشن کردن خودرو زیر آن را برای مطمئن بودن از اینکه کسی آنجا نیست بررسی کنند. در تایلند نیز رانندگی با پای برهنه ممنوع است.

اما عجیب ترین قانون به ایالت آلاباما تعلق دارد که در آن رانندگی با چشم بسته در راه های عمومی ممنوع است! خب این از بدیهیات است اما تبدیل این موضوع به یک قانون کمی عجیب به نظر می رسد.

منبع : namnak.com
لینک کوتاه : https://mag.tanposh-parsi.com/?p=48802

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0