تاریخ : چهارشنبه, ۲ اسفند , ۱۴۰۲ Wednesday, 21 February , 2024
2

بدن این پسر در حال سنگ شدن است +تصاویر

بدن این پسر در حال سنگ شدن است +تصاویر

کودک ۱۱ ساله نپالی به نوع نادری از بیماری پوستی مبتلا شده که در اثر آن پوستش مانند سنگ سخت شده است.

بدن این پسر در حال سنگ شدن است +تصاویر

این پسر در حال سنگ شدن است

افراد انگشت شماری در سراسر جهان با بیماری های بسیار خاص وجود دارند که با آن دست و پنجه نرم می کنند و رفته رفته جان آن ها را می گیرد.

این پسر ۱۱ ساله نپالی یکی از همین نمونه هاست. این پسر بیماری خاصی دارد که ضخامت پوست او را بیشتر می کند و به نوعی او را به سنگ تبدیل می کند. والدین این پسر پولی برای درمان او ندارند.

“رامش دارجی” کودک ۱۱ ساله اهل نپال به بیماری “ایکتیوز” یا ماهیاک مبتلا شده که یک بیماری پوستی ناشی از جهش ژنتیکی است که در اثر آن پوست بدن به سختی خشک شده و دچار خارش می شود.
 
هر سال بیش از ۱۶۰۰۰ نوزاد در جهان با یکی از انواع بیماری ایکتیوز متولد می شوند و تا آخر عمر با آن دست به گریبان هستند؛ نخستین علائم این بیماری در رامش از نوزدای و با پوسته پوسته شدن بدن آغاز شد و در پنج سالگی دردهای طاقت فرسا به همراه کلفت شدن پوست بدنش باعث شد به عنوان یکی از مبتلایان نوع نادر این بیماری شناخته شود.
 
ظاهر شبیه سنگ راجی سبب تنها شدن او در آغاز کودکی شده است. خانواده کم درآمد او توان تامین هزینه های درمانی او را نداشتند برای همین از دیگران کمک خواستند؛ انتشار تصاویر این کودک در فضای مجازی باعث شد یه خواننده نپالی برای تامین هزینه های او اعلام آمادگی کند.

سنگ شدن

ظاهر شبیه سنگ راجی 

سنگ شدن

منبع : namnak.com
لینک کوتاه : https://mag.tanposh-parsi.com/?p=49054

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0