تاریخ : دوشنبه, ۱۴ اسفند , ۱۴۰۲ Monday, 4 March , 2024
1

نکاتی برای آرایش در دوران بارداری

نکاتی برای آرایش در دوران بارداری

نکاتی برای آرایش در دوران بارداری. برای این که این پف را حدودی مهار کنید قبل از شروع آرایش از کمپرس آب گرم استفاده کنید. در این شرایط بهتر است چشمان تان را خیلی کم آرایش کنید.

نکاتی برای آرایش در دوران بارداری

در دوران بارداری اینگونه آرایش کنید…!

در اینجا به شما خواهیم گفت  چطور در دوران بارداری زیبایی ظاهری تان را حفظ کنید؛ از روش های درست کردن مو های تان گرفته تا ترفندهای آرایش کردن و انتخاب لباس. یادتان باشد نباید در دوران بارداری زیبایی ظاهری تان را به خاطر زیبایی حس مادرانه فراموش کنید. فقط کافی است سراغ روش های مطمئن و کمی متفاوت تر بروید.

 نکات دوران بارداری

 آرایش در زمان بارداری 

چطور بدون رنگ به مو های تان تنوع بدهید

۱ – نکته اول اینکه سراغ مدل های خیلی کوتاه نروید
در دوران بارداری بلندی مو باید حداقل تا روی شانه باشد. معمولا چهره خانم ها به خاطر تغییر حالت های دوران بارداری گرد و پر تر از حد و اندازه های معمول به نظر می آیند. بنابراین بهتر است به هیچ قیمتی زیر بار چتری گذاشتن نروید. درست است که این روز ها چتری گذاشتن دوباره در میان خانم ها باب شده و به قولی مد روز است اما چتری صورت را گرد و در نتیجه پر تر نشان می دهد. حالتی که برای خانم بارداری که صورت خودش به اندازه کافی ورم دارد، اصلا مناسب نیست.

به طور کلی موهای خیلی کوتاه برای خانم های باردار توصیه نمی شود. بهتر است بلندی مو های تان را تا روی شانه در نظر بگیرید. بخشی از مو ها را از دو طرف گوش همراه با موهای قسمت جلو به سمت بالا ببرید و طوری که روی سرتان کمی پف داشته باشد آن را با استفاده از یک کلیپس یا حتی کش مهار کنید. کشیدن مو ها از بالا کمک می کند چهره شما کشیده تر به نظر بیاید. ریختن بخشی از مو ها روی شانه ها هم به کوچک تر به نظر آمدن چهره شما کمک می کند.
بعضی از پزشکان می گویند مصرف رنگ مو در دوران بارداری می تواند برای کوچولوی شما که البته هنوز جنین است، مشکلی ایجاد کند. اما احتیاط شرط عقل است، به خصوص زمانی که پای مادر شدن در میان باشد. فقط کافی است سراغ روش های مطمئن و اتفاقا متفاوت بروید. مثلا اینکه به جای ایجاد تغییر با استفاده از رنگ، با کوتاه کردن مو ها و البته انتخاب مدل هایی که با چهره تان همخوانی بیشتری دارد این تغییر را ایجاد کنید. برای رسیدن به این همخوانی یک راهنمای کلی اما کاملا ساده وجود دارد:
 
۲ – به طور کلی برای نرمال و کشیده شدن صورت باید مو های تان را از دو طرف گوش به سمت عقب محکم بکشید و ثابت کنید. قسمت جلوی موی تان را هم از سمت پیشانی رو به بالا حالت دهید تا صورت شما از حالت گرد خارج شود. اگر پیشانی بلندی دارید موی جلوی سرتان را به یک سمت حالت دهید و اگر پیشانی تان کوتاه است مو های تان را روبه بالا جمع کنید.

۳ – یادتان باشد مو های تان را خرد نکنید چون خرد کردن مو ها حجم بیشتری به سر شما می دهد. در نتیجه چهره شما را درشت نشان می دهد. به طور کلی انتخاب مدل هایی که روی سر صاف و تخت قرار می گیرند، می تواند گزینه مناسبی برای خانم های باردار باشد. به طور کلی صاف کردن مو ها یکی از گزینه هایی است که می توانید روی آن حساب کنید البته بهتر است خیلی سراغ فرق وسط نروید، چون فرق وسط چهره شما را پهن تر می کند اما موهای صاف با فرق کج یکی از گزینه های ساده و در عین حال شیکی است که می توانید روی آن حساب کنید. در این حالت بهتر است از آرایشگرتان بخواهید تا پایین مو های تان را کاملا صاف و یک دست کوتاه کند. البته یک مدل هم کوتاه کردن پایین مو ها به صورت نوک تیز است حالا اینکه شما کدام مدل را انتخاب می کنید یک انتخاب کاملا سلیقه ای است.

۴ – اگر بر تغییر بیشتر اصرار دارید می توانید از هایلات هم استفاده کنید. از آنجا که در این روش خطر تماس مواد شیمیایی با کف سر کم است نسبت به رنگ روش مطمئن تری است. البته از آنجا که قرار است شما تمام تلاش تان را به کار ببرید تا صورت تان کشیده و لاغر به نظر بیاید، بهتر است هایلایت سوزنی را انتخاب کنید.

 چطور صورتی آراسته داشته باشید؟

۱ – در این شرایط زکاوت شما در نرمال کردن صورت های گرد و پف کرده در اثر بارداری است. بنابراین آرایش تان هم باید طوری باشد که حالت صورت تان را از گرد بودن خارج کند و طوری باشد که صورت تان لاغرتر ، کشیده تر و بیضی به نظر بیاید. برای رسیدن به این هدف باید به عنوان زیرساخت آرایش تان، سراغ کرم پودرهایی با پایه صورتی بروید، چون این رنگ پف صورت را کمتر می کند. استفاده از رنگ های روشن برای آرایش صورت های گرد و پف اآلود اصلا توصیه نمی شود. بنابراین بهتر است تا جایی که امکان دارد سراغ رنگ های روشن نروید. احتمالا یکی از مشکلات شما در دوران بارداری پف چشم های تان است.
 
۲ – برای این که این پف را تا حدودی مهار کنید قبل از شروع آرایش از کمپرس آب گرم استفاده کنید. در این شرایط بهتر است چشمان تان را خیلی کم آرایش کنید. اگر چشم های تان درشت است اصلا خط چشم نکشید و فقط پلک های بالا و پایین را ریمل بزنید. اما اگرچشم های تان خیلی درشت نیست یک خط چشم شکسته البته کاملا باریک و رو به بالا بکشید. در این حالت بهترین رنگ سایه برای چشم های تان رنگ های تیره مثل خاکستری تیره و دودی است. بهتر است سایه حالت تیز و رو به بالا داشته باشد.

یادتان باشد که برای مهار حالت پف آلود چشم های تان باید خیلی کم سایه بزنید. رژگونه تان را از روی استخوان گونه روبه بالا تا نزدیک چشم تان بکشید و با مهارت خطوط آن را روی صورت تان محو کنید. در این حالت یک رژ لب با رنگ گرم مثل قرمز یا نارنجی برای کشیده نشان دادن صورت شما یک انتخاب مناسب است. بهتر است ابرو های تان را رو به بالا و به صورت خطی بردارید و به آن حالت شکسته یا گرد ندهید تا گردی صورت تان کم شود.

 ۳ – در دوران بارداری معمولا بینی خانم ها پف می کند و بزرگ تر از همیشه به نظر می آید. اما جای نگرانی نیست. با استفاده درست از کرم پودر می توانید این مشکل را برطرف کنید. اگر بینی کشیده شما بلندتر از همیشه شده فقط کافی است در نوک بینی از کرم پودری که ۲ درجه تیره تر از پوست تان است، استفاده کنید. اگر هم بینی شما پف کرده و کج و پرانحنا به نظر می آید از یک کرم پودر تیره در کناره های بینی و یک رنگ روشن تر در وسط بینی استفاده کنید و خطوط ایجاد شده این دو رنگ را روی بینی تان کاملا محو کنید.

دو پیشنهاد برای این که بدون استفاده از رنگ، مو های تان را متفاوت درست کنید

شینیون سبدی
۱ – مو ها را کاملا صاف و بدون هیچ حالتی سشوار بکشید.
۲ – دو دسته کوچک از دو طرف (روی گوش ها) جدا کنید و با استفاده از کلیپس آن ها را موقتا مهار کنید.
۳ – همه موهای باقیمانده در قسمت وسط سر را با یک کش ظریف پشت سرتان (در راستای خط فرضی که گوش های تان را به هم وصل می کند) مثل یک دمب اسبی ساده ببندید.
۴ – سر باز موهای قسمت وسط را طوری بتابانید که دمب اسبی شما حالت پف کرده به خودش بگیرد.
۵ – حالا با استفاده از یک کش کوچک انتهای آزاد دمب اسبی پف کرده تان را ببندید.
۶ -حالا آن را با استفاده از یک سنجاق سر زیر مو های تان درست همان جایی که کش اول قرار دارد ثابت کنید. دو طرف مو های تان را آرام به سمت بالا و پشت سرتان بکشید و هر سمت را با یک سنجاق سر ثابت کنید. حالا باید پشت سرتان یک نیم دایره درست شده باشد.
۷ – حالا بروید سراغ دو قسمت موهایی که با کلیپس نگه داشته بودید. آن ها را کمی شل ببافید. بافت سمت راست را روی نیم دایره ای که پشت سرتان ایجاد کرده اید بیاورید و آن را سمت چپ نیم دایره مهار کنید. همین روش را برای بافت سمت چپ تکرار کنید.
۸ – موهای شما آماده است، فقط کافی است در مهار کردن سر دو بافت کمی دقت و حوصله به خرج بدهید و انتهای آن ها را زیر مو های تان مهار کنید.
 

منبع : namnak.com
لینک کوتاه : https://mag.tanposh-parsi.com/?p=1884

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0