تاریخ : سه شنبه, ۸ اسفند , ۱۴۰۲ Tuesday, 27 February , 2024
0

برای داشتن رابطه سالم با همسر این جملات را به او بگویید

برای داشتن رابطه سالم با همسر این جملات را به او بگویید

برای داشتن رابطه سالم با همسر این ۷ جمله معجزه گر را فراموش نکنید.

برای داشتن رابطه سالم با همسر این جملات را به او بگویید

جملاتی که رابطه تان را با همسر خوب میکند

ارتباط سالم با همسر یکی از لذت بخش ترین تجربه های زندگی مشترک است . ازدواج موفق ، سرچشمه و اساس یک زندگی سالم فردی و اجتماعی است. چنانچه ازدواج با موفقیت همراه باشد نه فقط زوجین بلکه فرزندان خانواده نیز از سلامت روانی برخوردار می گردند و حالاتی نظیر احساس امنیت و آرامش ، دوستی و صمیمیت متقابل ، امیدواری به زندگی ، و شعف در آنان به وجود می آید. رابطه زناشویی می تواند دستمایه شادی ، و در غیر این صورت منبع بزرگ رنج و تألم باشد . بعضی ها می گویند موفقیت زندگی و ارتباط همسران بستگی به این دارد که تا چه اندازه به عشق متعهد باشید. جمعی دیگر موفقیت روابط صمیمانه همسران را به بخت و اقبال نسبت می دهند و این که بتوانید شخص مناسب خود را پیدا کنید، کسی که با او همخوانی داشته باشید. جمعی دیگر هم به شور و اشتیاق و به وجود علایق و یا ارزش های مشترک اشاره می کنند .

بعد از بررسی صدها رابطه به این نتیجه می رسیم، کسانی در روابط صمیمانه خود موفق می شوند که از مهارت های ویژه ای برخوردارند.

طبق مقاله ایی که در مرکز دانشگاهی واشنگتن به چاپ رسید، روابط سالم بر پایه احترام متقابل، اعتماد و ارتباط موثر بنا شده است. با این وجود، یک رابطه سالم مستلزم تلاش زیاد و ملزوماتی برای قوی و موثرتر نمودن آن است.

محققان انجمن روانشناسی امریکا بر این باورند که نحوه ارتباط، بیش از سازگاری های فردی، سطح تعهد و حوادث زندگی، به پیش بینی طلاق کمک می کند. در اینجا به ۷ مورد از نکاتی که زوج ها در روابط سالم به یکدیگر می گویند، اشاره شده است.

رابطه سالم با همسر

گفتن برخی از جملات به بهبود رابطه با همسر کمک میکند

۷ جمله معجزه گر در رابطه با همسر

۱٫من از تو حمایت می کنم

شاید ندانید، اما مهم است که به همسر خود بفهمانید که از او حمایت می کنید. طبق مطالعات منتشر شده در مجله شخصیت و روانشناسی اجتماعی، حمایت کلامی و اشارات غیرکلامی در رابطه به همسرتان حس امنیت می بخشد که منجر به پایه ریزی اعتماد و صمیمیت می شود.

این مطالعات نشان داد حمایت دلسوزانه زوجین نسبت به شخصیت و ارزش های یکدیگر موجب بهبود کیفیت رابطه آن ها می گردد.

۲٫دوستت دارم

گفتن جمله دوستت دارم، سنگ بنای هر رابطه ایی را می سازد. با این وجود، هنگامی که این رابطه پایه ریزی شد به مرور زمان، جمله دوستت دارم تبدیل به عادت شده و بیشتر شبیه واژه هایی از اعماق وجود است تا حرف های تکراری.

طبق بررسی های یوگو، بیش از نیمی از زوج ها، که رابطه آن ها بیش از ۱ تا ۵ سال دوام آورده، جمله دوستت دارم را اساس حرف های روزانه خود قرار داده اند. البته تعداد تکرار این جمله با افزیش سال های رابطه به طرز چشمگیری کاهش می یابد. اگرچه گفتن دوستت دارم امری طبیعی است، اما باید و می تواند موجب تغییر در کیفیت روابط طرفین شود.

۳٫متاسفم

همه ما اشتباه می کنیم، اما پذیرش اشتباه برای برخی دشوار است. پذیرش اشتباه و قبول مسئولیت کارها از نشانه های اصلی بلوغ است. با گفتن جمله متاسفم در مواقع لزوم، نه تنها همچون فردی بالغ رفتار نموده اید، بلکه اعتماد را در رابطه پایه گذاری کرده اید.

مطالعه ایی که در مجله روانشناسی به چاپ رسید نشان داد، عذرخواهی، بیش از انکار، موجب تقویت اعتماد متقابل بین طرفین می گردد.

روابط سالم بر پایه احترام متقابل، اعتماد و ارتباط موثر بنا شده است‎

۴٫احساسات را با من در میان بگذار

طبق اعلان انجمن روانشناسی امریکا، زوج های پرمشغله اغلب گفتگوی مختصری درباره مسائل روزمره و تعهدات معمول با یکدیگر دارند. از گفتگوهای سطحی اجتناب کرده و یکدیگر را ترغیب کنید تا همسرتان احساسات درونی خود را با شما در میان بگذارد. چنانچه یکی از رفتارهای شما طرف مقابل را آزار داد، به حرف های طرف مقابل داستان نیز گوش دهید.

اما، واقعاً به حرف های طرف مقابلتان گوش دهید. تحقیقات روانشناسی حاکی از آن است که اکثر افراد از این مشخصه حیاتی، ارتباط موثر، بی بهره اند. از منظر اکثر مردم کنارگذاشتن نقطه نظرهای خودشان و گوش دادن به نگرانی های طرف مقابل بسیار دشوار است، و همین امر ارتباط موثر را تقریباً غیرممکن می سازد.

۵٫بعداً این مشکل را حل می کنیم

بحث و عدم توافق بخش های جداناپذیر هر رابطه ایی هستند. با این وجود، مدیریت این عدم توافق ها سرانجام یک رابطه را به تصویر می کشد. کشمکش های مکرر و حل نشده فشار بیش از حدی را بر توان جسمی و روحی وارد کرده و می تواند سلامت و حس رضایت از زندگی را تحلیل ببرد.

به همین دلیل دست یابی به تعادل و آرامش پس از بحث ها از اهمیت ویژه ایی برخوردار است. مرکز مشاوره و سلامت متذکر می شود، چنانچه دقت کرده باشید، صداها بالا می رود، پای مسائل گذشته به میان باز می شود و پرخاشگری ها آغاز می شود، اما دقیقاً در همین لحظه باید نفس عمیقی کشیده و بگوئید هنگامی که سطح هورمون آدرنالین ما به میزان طبیعی بازگشت بحث خواهیم کرد.

۶٫شب به خیر

دکتر مارک گلستون، روانشناس مرکز دانشگاهی کالیفرنیا می گوید، هر شب پیش از خواب، شب به خیر بگوئید، حتی اگر روز بدی را پشت سر گذاشته بودید؛ زیرا نشان می دهد که شما به این رابطه اهمیت می دهید. او تشریح می کند که گفتن شب به خیر، بدان معناست که شما دو نفر و رابطه بین شما از هر چیز ناراحت کننده ایی که اتفاق افتاده مهم تر است.

۷٫روز خوبی داشته باشی!

گلستون همچنین بر اهمیت کمی دلگرمی در روز با گفتن روز خوبی داشته باشی و دعای خیر تاکید می کند. دنیای بیرون می تواند خشن باشد و آگاهی از اینکه همسرتان هر کجا که باشید حامی شماست، حس قدرت و انرژی مضاعفی را در برابر نبردهای زندگی به شما و او می بخشد.

در نتیجه، رابطه سالم، سلامت روح را افزایش می دهد. اما از طرف دیگر یک رابطه ناسالم، زندگی را به مصیبت تبدیل می کند. نحوه ارتباط ما با موارد مهم، نمایی از رابطه ما را آشکار می سازد، اما تغییر شیوه ارتباط ما نیز می تواند به بهبود کیفیت رابطه کمک کند.

روزانه این ۷ نکته را به یکدیگر گوشزد کنید و قطعاً رابطه ایی عمیق تر، دوستانه تر، بردبارانه تر و صمیمیتی پایدارتر را تجربه خواهید کرد.

حتما بخوانید :
منبع : namnak.com
لینک کوتاه : https://mag.tanposh-parsi.com/?p=58710

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0