تاریخ : چهارشنبه, ۲ اسفند , ۱۴۰۲ Wednesday, 21 February , 2024
0

زندانیان غیرعمد مهمان احسان علیخانی در ماه عسل

زندانیان غیرعمد مهمان احسان علیخانی در ماه عسل

برنامه ماه عسل شب گذشته ۱۳ خرداد ۹۷ با حضور چند زندانی که به دلیل سهل انگاری به زندان افتاده بودند روی آنتن رفت و یک مادر زندانی که با همت مردم آزاد شده بود نیز مهمان این برنامه شد.

زندانیان غیرعمد مهمان احسان علیخانی در ماه عسل

ماجرای همت مردم برای آزادی زندانیان در ماه عسل

اوضاع خوبی داشتم تا ای احسان علیخانی شب گذشته ۱۳ خرداد ۹۷ ساعت ۱۹ روی آنتن شبکه سه سیما رفت. احسان علیخانی در شب هجدهم برنامه ماه عسل میزبان چهار مهمان بود که به امید کمک های مردم برای رهایی از زندان مهمان احسان علیخانی شدند.

امید زندانیان برای رهایی از زندان در ماه عسل

مهمان شب گذشته برنامه دو جوان و دو پیرمردی بودند که بر اثر سهل انگاری و در اثر اشتباه به زندان افتادند و به امید همت مردم برای رهایی از زندان به برنامه ماه عسل آمدند.

فریدون یکی از مهمانان برنامه ماه عسل ۲۲ ماه است که در زندان است و از سال ۷۰ قصابی داشته و دارای دو فرزند پسر است.

قاسم مهمان جوان تر برنامه ماه عسل شغل آزاد و متغیر داشته و برای داشتن مخارج بیشتر از روستا راهی تهران شده بود و ماجراهای متعددی بر سرش گذشته بود.

پیرمردی که مهمان ماه عسل شده بود در معرفی خودش گفت :من چندین سال است در شمال مغازه لوازم ورزشی دارم و تا قبل از سال ۹۰ اوضاع خوبی داشتم اما بعد از آن شرایطم تغییر کرد و همسرم و مادرم بیمار شدند و پسرم که مریض شد هزینه زیادی برای آنها کردم و همه زندگیم از بین رفت.

 ماه عسل

مهمانان برنامه ماه عسل در شب قدر

پیرمرد دیگری که مهمان ماه عسل شده بود درباره خودش گفت :من ۱۱ سال است که بازنشسته هستم و ۹ فرزند دارم که ازدواج کرده اند و در اثر یک اشتباه به زندان افتاده ام.

قاسم اولین نفری بود که به توضیح بیشتر درباره شرایط زندگی اش پرداخت و ادامه داد :پدر و مادرم کشاورز بودند اما من علاقه ای به دنبال کردن حرفه آنها نداشتم و به تهران آمدم ، اوضاع اقتصادی ام که بهتر شد ازدواج کردم و دوباره به شهرستان برگشتم . در این زمان به دلیل بیکاری شرایط زندگیم بهم ریخت و تصمیم گرفتیم با برادرم ماشین سنگین بخریم و روی آن کار کنیم اما ورشکسته شدیم و همسرم به دلیل این شرایط از من جدا شد .

من در این زمان ۳۰ میلیون از دوستم قرض گرفته بودم و بجای آن به او سفته داده بودم ، ۱۳ میلیون را پس داده بودم اما سفته ها را پس نگرفته بودم که همین ها بعدا برایم دردسر شد و ۲۸ اسفند سال ۹۵ بود که بازداشت شدم و راهی زندان شدم . تا ۱۳ فروردین کسی خبرنداشت که من زندانم و فقط برادرم میدانست تا اینکه پدرم متوجه شد و خیلی شرمنده شده بود از کار من . ۲۳ خرداد سال ۹۶ بود که متوجه شدم پدرم مرده است و هرگز خودم را نبخشیدم و ۲۶ شهریور ۹۶ هم مادرم به رحمت خدا رفت .

در پایان قاسم گفت که بخاطر ۳۵ میلیون تومان در زندان هستم.

 ماه عسل

برنامه ماه عسل با حضور زندانیان غیرعمد

فریدون ماجرای زندانی شدنش را اینگونه شرح داد :من قصابی داشتم و ۶۵ میلیون تومان به یک رستوران گوشت فروختم اما آن رستوران جمع شد من برای گرفتن حقم به خانه آن فرد رفتم اما آنجا فقط یک مادر پیر بود که من با دیدن آن از خیر طلبم گذشتم و خودم بدهکار شدم و راهی زندان شدم . بدهکاری من ۶۵ میلیون بود که مقداری از آن را خیرین پرداخت کردند و من در حال حاضر ۳۵ میلیون تومان بدهکارم .

پیرمرد شمالی حاضر در ماه عسل درباره ماجرای زندانی شدنش گفت :من تا سال ۹۰ اوضاع مالی خوبی داشتم تا اینکه همسرم بیمار شد و بعد از آن مادرم بیمار شد و هزینه های زیادی برای درمان آنها پرداختم و پسرم بیمار شد و من همه چیزم را از دست دادم. اما ماجرای زندان رفتن من مربوط به ۱۱ فقره چکی بود که من پاس کرده بودم اما دوستم خرج کرده بود و من با ۳۰ میلیون بدهی راهی زندان شدم.

 ماه عسل

مهمانان شب هجدهم برنامه ماه عسل

پیرمرد دیگر حاضر در ماه عسل گفت :من تمام مدارک در کیفم بود و چک های امضا شده ای هم در کیفم داشته که دزدیده شد و آن دزد چک ها را خرج کرده بود و آن طرف که چک در دستش بود از من شکایت کرد و من بخاطر ۳۵ میلیون تومان در زندان هستم.

در بخش پایانی برنامه آیتمی از مادران زندانی پخش شد و مادر زندانی که به همت مردم آزاد شده بود به همراه دو فرزندش مهمان ماه عسل شدند و از سختی های زندان گفتند.

منبع : namnak.com
لینک کوتاه : https://mag.tanposh-parsi.com/?p=27609

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0