تاریخ : جمعه, ۳۱ فروردین , ۱۴۰۳ Friday, 19 April , 2024
0

رونمایی از پوستر جشنواره جهانی فیلم فجر ۳۶ + عکس

رونمایی از پوستر جشنواره جهانی فیلم فجر ۳۶ + عکس

در حالی که دو ماه تا برگزاری سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر زمان باقی است از پوستر رسمی این جشنواره جهانی رونمایی شد.

رونمایی از پوستر جشنواره جهانی فیلم فجر ۳۶ + عکس

پوستر جشنواره جهانی فیلم فجر رونمایی شد

سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر از ۳۰ فروردین ماه سال آینده به سردبیری رضا میرکریمی با حضور چهره های سرشناس دنیای هنر و آثار سینمایی برگزار میشود . در حالی که دو ماه تا برگزاری این جشنواره زمان باقی است از پوستر این جشنواره جهانی رونمایی شد.

پوستر جشنواره جهانی فیلم فجر با طرحی قدیمی از سینما

پوستر اصلی سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر با استفاده از عکسی قدیمی مربوط به دوران ورود سینما به ایران، رونمایی شد.

این پوستر را علی خورشیدپور طراحی کرده است و در ادامه نگاه فرهنگی – هویتی است که در پوستر های ۲ دوره گذشته نیز مورد توجه قرار داشت. این دوره از جشنواره جهانی در آستانه یکصد و بیستمین سال ورود سینما به ایران برگزار می شود و به همین مناسبت جشنواره جهانی برنامه های ویژه ای را طراحی کرده است.

سیدرضا میرکریمی که برای سومین سال است دبیری جشنواره را به عهده دارد در این باره گفت:جشنواره جهانی فیلم فجر مهمترین رویداد فرهنگی، هنری جمهوری اسلامی در عرصه بین الملل است که قدمتی سی و شش ساله دارد و در رویکرد جدید خود تقویت همکاری و تعاملات آسیایی و منطقه ای، پیگیری اثرگذاری های متقابل سینمایی، تقویت جنبه های علمی و حرفه ای سینمایی و حضور فعال در عرصه دیپلماسی فرهنگی را نیز مد نظر دارد.

جشنواره جهانی فیلم فجر

پوستر جشنواره جهانی فیلم فجر ۳۶

وی ادامه داد:این جشنواره از پایان سی و سومین دوره برگزاری خود و با حضور دبیر جدید صاحب دبیرخانه دایمی شد و در طول این سه سال ضمن برنامه ریزی و سازماندهی ارتباطات بین المللی، سینمای روز دنیا را نیز زیر نظر دارد.

میرکریمی تاکید کرد:برنامه ریزی ها برای برگزاری سی و ششمین دوره جشنواره از اردیبهشت ماه گذشته آغاز شده ولی ما به احترام جشنواره ملی فیلم فجر، اطلاع رسانی جشنواره جهانی را تا پایان بهمن ماه به تعویق انداختیم.

وی اضافه کرد:باشگاه سی هزار نفری جشنواره و حضور علاقه مندان مردمی، دانشجویان، دانش آموزان و اهالی حرفه ای سینما و رسانه های ملی و بین المللی پشتوانه برگزاری پر رونق جشنواره است که طراحی بخش های متنوع جشنواره نوید یک رویداد استاندارد و تراز مطلوب را می دهد. جشنواره امسال متناسب با اهداف ملی، منطقه ای و بین المللی خود از بخش های متنوعی برخوردار است و در کنار ارایه چشم اندازی از سلایق مختلف سینمایی جهان و توجه به سینمای جهان اسلام، کارگاه های علمی متعددی نیز برگزار می کند.

دبیر جشنواره جهانی فیلم فجر در پایان با اشاره به موفقیت و اعتبار ۲ دوره گذشته جشنواره نزد محافل سینمایی و جشنواره های جهانی یادآور شد:امسال شاهد تقاضای گسترده برای حضور در جشنواره بودیم. همچنین با توجه به حضور تعداد بی شماری از مهمانان خارجی اعم از مدیران فستیوال ها، پخش کنندگان و خریداران فیلم با رشد چشمگیر درخواست فیلم های ایرانی برای شرکت در بخش های مختلف جشنواره و به خصوص بخش «مرور سینمای ایران» یا «نمایش های بازار بین الملل» روبرو هستیم.

سی و ششمین جشنواره فیلم فجر ۱۹ تا ۲۷ آوریل ۲۰۱۷ (۳۰ فروردین تا ۷ اردیبهشت۱۳۹۷) به دبیری سید رضا میرکریمی در تهران برگزار می شود.

منبع : namnak.com
لینک کوتاه : https://mag.tanposh-parsi.com/?p=26798

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0