تاریخ : سه شنبه, ۲۹ خرداد , ۱۴۰۳ Tuesday, 18 June , 2024
3

جلیقه ضد گلوله بسیار نازک + عکس

جلیقه ضد گلوله بسیار نازک + عکس

یک شرکت کلمبیایی درنزدیکی شهر بوگوتا با همکاری گروهی از کارشناسان ساختن نازک ترین جلیقه ضد گلوله دنیا را برعهده دارد لباسها به حدی غیرمحسوس اند که بسختی می توان به وجود آن پی برد.

جلیقه ضد گلوله بسیار نازک + عکس

نازک ترین جلیقه ضد گلوله

بدون شک تصورتان از لباس ها و جلیقه های ضد گلوله یک زیرپوش خیلی ضخیم و سنگین بوده اما در ادامه مطلب با جلیقه ضد گلوله ای آشنا می شوید که با ظرافت هرچه تمام ساخته شده است و به نوعی عنوان نازک ترین لباس ضد گلوله را به خود گرفته است.

کارشناسان ایمنی این شرکت که سال ۱۹۹۲ و در اوج فعالیت کارتل های مواد مخدر کشور تاسیس شد سرگرم ساختن نامحسوس ترین لباس های ضد گلوله دنیا، از جمله جلیقه، پیراهن و کت هستند. یکی از محصولات آنها زیرپوش ضد گلوله کلاشنیکف است.

در حالیکه تولید کنندگان نمی توانند اسرار کارشان را توضیح بدهند اما آزمایشهای جلیقه ضد گلوله برای رسیدن به استانداردهای آمریکا و اسراییل که بالاترین استانداردهای بین المللی محسوب می شوند را نشان می دهند. در این آزمایشها، جلیقه ها با سلاحهای مختلف مانند یوزی و کلاشنیکف آزمایش می شوند.

جلیقه ضد گلوله

میگل کابایرو مسئول کارخانه می گوید:«تمرکز ما روی ساختن محصولات قابل انعطاف، سبک و صد درصد غیر محسوس است. با افزودن فناوری نانو دمای لباسها را بین ۱۳ تا ۱۷ درجه سانتیگراد کنترل می کنیم. لباسها به حدی غیرمحسوس اند که بسختی می توان به وجود آن پی برد.»

برای اثبات کیفیت جلیقه ضد گلوله، کابایرو به خبرنگاری که برای تهیه این گزارش به کارخانه رفته پیشنهاد می کند برای امتحان به او تیراندازی شود. او هم با امضای رضایتنامه، جلیقه را با نگرانی می پوشد و در پایان آزمایش حتی خراش هم برنداشته است.

منبع : namnak.com
لینک کوتاه : https://mag.tanposh-parsi.com/?p=41578

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0