تاریخ : یکشنبه, ۲ اردیبهشت , ۱۴۰۳ Sunday, 21 April , 2024
2

شست و شوی صورت اینجوری درسته

شست و شوی صورت اینجوری درسته

یکی از مراقبت های مهم برای داشتن پوستی زیبا و سالم شست و شوی صورت است البته به روش صحیح و اصولی .

شست و شوی صورت اینجوری درسته

روش صحیح شست و شوی صورت

برای شستن صورت راه های درست و غلطی داریم که انتخاب آن بستگی به خودتان دارد. ممکن است شستن صورت کار بسیار ساده ای به نظر بیاید اما بسیار مهم است.

شستن صورت ابتدایی ترین کاری است که یاد می گیریم. روش شستن صورت و مراقبت پوست می تواند روی خشکی و رطوبت پوست و همچنین بروز نشانه های سالخوردگی تاثیر بگذارد.

به جای اینکه همه ی پس اندازتان را صرف درمان پوست و جوانسازی بکنید چرا صورتتان را با روش درست نمی شویید؟ پس در ادامه همراه ما باشید.

شست و شوی صورت

اصول شست و شوی صورت 

۶ قانونی که باید در شست و شوی صورت رعایت کنید

۱٫ استفاده از آب ولرم : شستشوی صورت با آب ولرم منافذ پوست را باز می کند و عمیقا چربی ها و کثیفی های پوست را پاک میکند.

۲٫ استفاده از نرم کننده : اگر پوستتان خشک است، روزی دو بار از نرم کننده ها استفاده کنید و اگر پوست چرب یا معمولی دارید از ژل صورت متناسب با پوست خود استفاده کنید.

۳٫ استفاده از لایه بردار ها هفته ای یکبار : هفته یکبار از لایه بردارها استفاده کردن مناسب است، اما نیاز نیست وقتی صورتتان را شستید یا از لیف استفاده کردید، صورتتان را زیاد ماساژ بدهید.

۴٫ استفاده از مایع نرم کننده بعد از شست و شوی صورت : بعد از شستشو صورت از مایع نرم کننده استفاده کنید. هنگام شست و شوی صورت مراقب ناحیه ی TZONE باشید. این مایع نرم کننده سطح ph را طبیعی میکند.

۵٫ استفاده از کرم مرطوب کننده : بسیار حائز اهمیت است که بعد از شست و شوی صورت از کرم مرطوب کننده استفاده کنید.

۶٫ استفاده از کرم چشم  : زیر چشم بسیار حساس است و به مراقبت و رطوبت بیشتری نیاز دارد، بنابر این فراموش نکنید که از کرم زیر چشم بعد از شستشوی صورت استفاده کنید.

منبع : namnak.com
لینک کوتاه : https://mag.tanposh-parsi.com/?p=3300

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0