تاریخ : جمعه, ۳۱ فروردین , ۱۴۰۳ Friday, 19 April , 2024
0

وکس موهای زائد در خانه اینجوری درسته

وکس موهای زائد در خانه اینجوری درسته

وکس بری رفع موهای زائد بدن و صورت گاهی اونقدر که می خواهیم خوب انجام نمی شود . قبل از وکس در خانه حتما این نکات را بدانید و انجام دهید.

وکس موهای زائد در خانه اینجوری درسته

قبل از وکس در خانه این نکات مهم را بدانید

وکس موهای زائد بدن و صورت در خانه هم می تواند به خوبی وکس موهای زائد در سالن های آرایشی انجام شود به شرط آنکه شما اصول و نکات مهم وکس موهای زائد را بدانید و به کار بندید.

نکات مهم وکس در خانه برای رفع کامل موهای زائد

۱٫ موها باید حداقل ۵ میلی متر طول داشته باشند، مخصوصا اگر شما به طور منظم از تیغ استفاده می کنید. موهایی که قبلا تراشیده شده اند، زبر هستند و ریشه عمیقی دارند بنابراین اگر طول مو ۵ میلی متر نباشد، ممکن است آن قدر محکم باشد که نتوانید آن را با موم جدا کنید.

برای به حداقل رساندن احساس ناراحتی، می توانید نیم ساعت قبل از موم انداختن از ایبوپروفن استفاده کنید. پوست تان را تمیز نکنید. چربی های پوست شما یک مانع طبیعی بین موم و پوست تان ایجاد می کنند. اگر اندکی پیش دوش گرفته اید یا پوست تان را تمیز کرده اید، کمی پودر تالک روی نواحی مورد نظر بزنید. این پودر مانند یک مانع عمل خواهد کرد و ناراحتی را به حداقل می رساند.

وکس در خانه

اصول و نکات مهم وکس در خانه برای رفع موهای زائد بدن و صورت

۲٫ موم را گرم کنید تا به شکل مایع در آید و در طول موم انداختن، غلظت مایع آن را حفظ کنید. هر چه موم نرم تر باشد، موم انداختن تمیزتر و آسان تر خواهد شد. قبل از استفاده از موم، درجه حرارت آن را تست کنید.

۳٫ روش استفاده از موم گرم:با استفاده از لبه ی یک کاردک، یک لایه یکنواخت از موم که به نازکی کاغذ باشد را در جهت رشد موها پهن کنید. هر چه لایه موم نازک تر باشد، نتایج بهتری به دست خواهید آورد. نوار پارچه ای را روی موم بگذارید و بلافاصله آن را روی موم فشار دهید و قسمت انتهای نوار را بیرون منطقه موم زده نگه دارید.

۴٫ نوار را در خلاف جهت رشد موها بکشید. همیشه نوار را با یک حرکت تند و سریع، موازی پوست تان بکشید. هر چه نوار سریع تر از پوست جدا شود، نتایج بهتر خواهند بود. برای به حداقل رساندن احساس ناراحتی در هنگام موم انداختن، در تمامی اوقات پوست را کشیده و سفت نگه دارید. نکته:می توانید چندین بار از یک نوار استفاده کنید.

۵٫ باقی مانده ی موم را با روغن مخصوص بعد از اپیلاسیون، پاک کنید. موم هایی با کیفیت سالن، با آب پاک نمی شوند. این روغن، پوست را بعد از موم انداختن تمیز کرده و تسکین می دهد. برای حفظ صافی و انعطاف پذیری و جلوگیری از موهای فرو رفته در زیر پوست، هر روز از این روغن استفاده کنید.
منبع : namnak.com
لینک کوتاه : https://mag.tanposh-parsi.com/?p=2697

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0