تاریخ : پنجشنبه, ۳۱ خرداد , ۱۴۰۳ Thursday, 20 June , 2024
1

پلاپینگ مو چیست و چگونه انجام می شود؟

پلاپینگ مو چیست و چگونه انجام می شود؟

در این بخش به شما خواهیم گفت که پلاپینگ مو چیست و چگونه می توانید از این روش استفاده کنید . با ما همراه باشید.

پلاپینگ مو چیست و چگونه انجام می شود؟

پلاپینگ مو چیست ؟

پلاپینگ مو یک نوع روش ساده و خانگی و بدون آسیب برای موج دار و فر کردن موهاست بدون اینکه به حرارات نیاز داشته باشید و در عین حال به خشک شدن موها نیز کمک می نماید .این روش برای افرادی است که دوستدار موهای فر و بدون آسیب می باشند.
پلاپینگ با یک تیشرت یا حوله میکروفایبر و یک روبالشی انجام می شود تا میزان اصطکاک کوتیکول های مو را کاهش دهد.

فرهای مو توسط یک پارچه صاف و نرم و لطیف احاطه می شوند و اسکرانچ می گردند ،به گونه ای که فرها هم چنان الگوی طبیعی موهای خود را حفظ می کنند.
پلاپینگ به موها اجازه می دهد تا در یک موقعیت و حالت خاصی خشک گردند . بدون این که سنگین احساس شوند و یا آب اضافه موها موجب صاف شدن الگوی موجی موها شود .

پلاپینگ مو

چگونه موهای خود را پلاپ کنید؟

ابتدا موها را شسته و از چربی ها تمیز نمایید .
سپس نیاز به یک دستمال ،پارچه و یا حتی حوله دارید تا موها را در آن بپیچید .
از کمر خم شوید و اجازه دهید موهای شما رو به روی تان قرار بگیرند و سپس سرتان را کج کنید به گونه ای که انتهای موهای تان در وسط پارچه مورد نظر قرار داشته باشد . بعد از آن، قسمت بالایی پارچه را تا روی موها و پشت گردن تان بیاورید .
وقتی که موها خود را به خوبی با دستمال جمع کردید ، حالا گوشه های آن را پشت سر ببرید و گره بزنید تا سفت شود .
سرتان را به سمت بالا برگردانید .
شاید مدتی طول بکشد تا در این زمینه مهارت بیابید، نگران نباشید . همه در ابتدا چنین تجربه ای نداشته اند . مدت زمانی که موهای خود را پلاپ می کنید، به خودتان بستگی دارد . برای افرادی که اهمیت نمی دهند که موهای شان اندکی نمدار باشد، ۱۵ تا ۲۰ دقیقه توصیه می شود . شما می توانید کار را با سریع با سری پخش کننده سشوار تمام کنید و یا اجازه دهید تا موها در پارچه ای که پیچیده شده است، مدت زمان بیشتری باقی بماند تا خشک شود .

روش انجام پلاپینگ مو

چند تکنیک که می توانید امتحان کنید:

موهای خود را به مدت ۱۰ تا دقیقه پلاپ کنید و سپس با سری دیفیوزر سشوار یا در هوای آزاد موها را تا حدی خشک کنید که دوست دارید.

موها را تا زمانی که به طور کامل خشک شود پلاپ کنید

یک شب تا صبح موها را پلاپ کنید تا صبح با موهای نمدار یا کاملا خشک از خواب بیدار شوید.

حتماً بخوانید:
فر کننده مو چیست و چه کاربردی دارد ؟

فر کننده مو چیست و چه کاربردی دارد ؟

فرکننده های مو به دو دسته تقسیم می‌شوند که نوع دیگر آن بیگودی است. اگر علاقه به استفاده از مدل های فر متنوع دارید، باید از فرکننده های چند کاره…

چه مدت زمانی باید موهایم را پلاپ کنم؟

مدت زمان مشخصی براب پلاپ موها وجود ندارد به میزان تراکم و نفوذپذیری موها بستگی دارد اگر موهای پرپشتی دارند، مطمئنا مدت زمان بیشتری برای خشک شدن کامل نیاز است.اگر موهای با میزان نفوذپذیری بالایی دارید، موهای شما با سرعت بیشتری خشک می شود.

پلاپینگ چگونه به موهای من کمک می کند؟

حفظ رطوبت برای افرادی که موهای فرفری در هر نوعی دارند پلاپینگ به وسیله یک پارچه نرم و لطیف و با خاصیت جذب کمتر کمک می کند که فرها رطوبت موهای خود را بیشتر حفظ کنند تا قبل از این که پروسه حالت دهی شروع شود، موها به آهستگی خشک شوند. از جایی که موها در این روش پیچیده و با زور فشرده نمی گردندو تحت تاثیر اصطکاک حوله زبر قرار نمی گیرند، اصطکاک موها کاهش می یابدو فرها اجازه دارند تا الگو و حالت طبیعی خود را حفظ کنند.

فواید و کاربرد پلاپینگ مو

هم چنین استفاده از یک پارچه برای خشک کردن موها جایگزین مناسب تری نسبت به ابزارهای حرارتی به شمار رود که اگرابزار حرارتی مخصوصا بیش از اندازه استفاده شوند در نهایت می توانند به موها آسیب بزنند.
شما می توانید هم چنین پلاپینگ را در کنار سری پخش کننده یا دیفیوزر سشوار استفاده کنید تا میزان حرارت مورد نیاز برای خشک کردن کامل موهایتان را به حداقل کاهش دهید.

منبع : هلسانا

منبع : www.delgarm.com
لینک کوتاه : https://mag.tanposh-parsi.com/?p=118800

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0