تاریخ : جمعه, ۴ اسفند , ۱۴۰۲ Friday, 23 February , 2024
1

مهم ترین اصل در ازدواج چیست ؟

مهم ترین اصل در ازدواج چیست ؟

ازدواج، انتخاب بی نقص ترین همسر نیست بلکه انتخاب همراه و پذیرش او با تمام نقص ها و تلاشی برای بهتر شدن است.

مهم ترین اصل در ازدواج چیست ؟

آیا یک سال اختلاف سنی در ازدواج جدی است

اختلاف سنی در زوج بهتر است بیش از ۱۰ سال نباشد. اختلاف سنی زیاد می تواند در تفاهم و تعاملات بین فردی مشکلات زیادی را ایجاد کند.

پسری۲۲ ساله ام که قصد ازدواج با فردی را دارم که تقریبا از جهات مختلف مورد تایید است و با هم تفاهم داریم؛ اما مشکلی که وجود دارد، این است که اختلاف سنی ما یک سال است. با توجه به این اختلاف سنی کم و با نظر به این که ما قرار است حدود سه سال در عقد باشیم و دخترخانم با سن حدود ۲۴ یا ۲۵ سالگی وارد زندگی مشترک می شوند، به نظر شما اقدام به این ازدواج درست است یاخیر؟
دوست ارجمند سلام
انتخاب شریک زندگی چالش های فراوانی را با خود به همراه می آورد. همه مسائل ساده، ناگهان به طرز شگفت آوری پیچیده می شوند و در عین حال گاهی بسیاری از مسائل مهم، ساده و بی اهمیت جلوه می کنند. هوشیاری ما درباره این مسائل برای انتخابی درست و مناسب ضروری است.

توصیه هایی برای شناخت بهتر درازدواج

شناخت خودمان، اولین اقدام است

آن چه زن و مرد را به همراه و همسر برای هم تبدیل می کند، شناخت آن ها از خودشان، از یکدیگر و از ازدواج است. اگر خودمان را بشناسیم، به آن چه که می خواهیم، آگاه خواهیم بود؛ بنابراین می دانیم در این راه به چگونه همراهی نیاز داریم.

از ازدواج چه انتظاری دارید؟

باید بدانیم که انتظاراتمان از ازدواج چیست، چه چیزهایی را نمی توانیم تحمل کنیم ولو این که در نظر اول بی اهمیت باشد. ازدواج تعارف بردار نیست؛ البته نمی شود برای همه انسان ها یک رای صادر کرد؛ برای مثال بعضی از افراد سرزندگی و زیبایی ظاهری را دارای اولویت می دانند، برخی دیگر فکر و اندیشه و برخی هم مسائل مادی را در اولویت قرار می دهند.

ما و تغییرات مداوم!

انسان همواره در حال رشد است و پیامد این رشد، تغییر اوست.در حقیقت، تا زنده ایم، تغییر بخشی از وجود ما خواهد بود. ما هر لحظه در حال دگرگونی و رشد هستیم اما بیشتر اوقات درباره آن آگاه و هوشیار نیستیم. این تغییرات در بسیاری از ابعاد از جمله عقلانی، جسمانی، فکری، هیجانی، احساسی و …اتفاق می افتد. سرعت این تغییرات آن قدر آهسته است که تنها نگاهی موشکافانه به مسیر زندگی، به ما نشان می دهد که چه میزان تغییر کرده ایم. بیشترمان باور نمی کنیم که تغییر کرده ایم.
حتما، شما هم در ۲۵ سالگی فردی متفاوت از ۲۲ سالگی تان می شوید. تجربه انسان، بخشی از هوش او را که هوش متبلور نام دارد، بیشتر می کند و این، تغییر تفکر و شیوه زندگی را در پی خواهد آورد. یعنی، چه بخواهیم، چه نخواهیم دایم در حال رشد و تغییر هستیم. حتما شما هم حق این تغییرات را برای فرد مقابل خود قائل خواهید بود. درست همان گونه که حق زندگی، امنیت، گرسنگی و تشنگی را برای دیگران قائل می شوید. بله نگرانی شما به جاست، اما با هر فرد دیگری هم این نگرانی را خواهید داشت، چرا که همه ما در حال تغییر هستیم. هر قدر هم دقت کنیم و وسواس به خرج بدهیم باز هم نمی شود همه مسائل را کنترل کرد. برای همین تصمیم به ازدواج کار ساده ای نیست.

ازدواج

انتخاب مناسب در ازدواج

توصیه های جدی به شما

اولین توصیه ما به شما، به دست آوردن شناخت کافی از خودتان است، دوم نسبت به ازدواج و مسائل مختلف آن و سوم صحبت با فرد مد نظرتان، بدون رودربایستی و البته در نهایت احترام و ظرافت درباره خواسته ها و انتظارات دو طرف.گفت وگو با مشاوری مجرب در این باره قطعا راهبردهای موثری را در اختیارتان قرار خواهد داد.
احتمالا، اختلاف سن، پس از گذشت چند سال از زندگی مشترکتان مهم خواهد شد. سال هایی که شما همچنان سرزنده و با نشاط خواهید بود و شاید همسرتان در اثر گذشت زمان و تولد فرزندان، شکسته تر شده باشند. اگر فردی باشید که شادابی ظاهری شریک زندگی، برایتان در اولویت است قطعا باید از همین امروز به آن توجه کنید و آن را در ذهنتان رها نکنید. ورزش منظم و تغذیه مناسب، سن جسمانی را کمتر از سن تقویمی خواهد کرد البته به خاطر بسپارید برای آن که همسرتان بتواند به خواسته تان اهمیت بدهد به همراهی و یاری شما نیاز خواهد داشت.

مهم ترین اصل در ازدواج

شاید مهم ترین اصل در ازدواج ، پذیرش یکدیگر باشد. این که نخواهیم شریک زندگی مان را شبیه رویاها و خواسته های خودمان بسازیم .
در نهایت آن چه ضامن خوشبختی شماست، پذیرش است. این که هر دو طرف خواسته های یکدیگر را بپذیرند بدون آن که کسی رو دربایستی کند و از خواسته های معقولش کوتاه بیاید. ازدواج، انتخاب بی نقص ترین همسر نیست بلکه انتخاب همراه و پذیرش او با تمام نقص ها و تلاشی برای بهتر شدن است.

منبع : namnak.com
لینک کوتاه : https://mag.tanposh-parsi.com/?p=68046

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0