تاریخ : دوشنبه, ۴ تیر , ۱۴۰۳ Monday, 24 June , 2024
2

تزریق فیلر مو چه کاربردی دارد؟

تزریق فیلر مو چه کاربردی دارد؟

کاربرد فیلر مو چیست؟ آیا فیلر مو برای شما مناسب است؟ فیلر مو نخستین ماده حجم دهنده مو در دنیا است که برای بهبود وضعیت و تقویت موی افراد در هر سنی توصیه می شود. برای اطلاع از کاربرد فیلر مو با این مطلب همراه ما باشید.

تزریق فیلر مو چه کاربردی دارد؟

امروزه با تغییر سبک زندگی؛ سلامت موهای انسان هم به خاطر استفاده از ابزاری مانند سشوار، اتوی مو، انواع رنگ ها تحت تاثیر قرار گرفته است. فیلر مو یک روش درمانی موثر برای بهبود و تقویت وضعیت موها است. این مطلب به کاربرد فیلر مو می پردازد.

آشنایی با کاربرد فیلر مو

با پیشرفت تکنولوژی و صنعتی شدن دنیا؛ آلودگی هوا شهرهای پرجمعیت و بزرگ را تحت تاثیر قرار داده و بر روی موهای انسان اثرات منفی می گذارد. همچنین با تغییر سبک زندگی علاوه بر آلودگی هوا، استفاده مکرر از انواع رنگ شیمیایی، سشوار، اتوی مو و لوازم آرایشی مو ، سلامت موها را تضعیف می کند.
از این رو فیلر مو یا هیر فیلر یک روش درمانی خیلی ایمن و موثر بوده که وضعیت موها را بهبود و تقویت بخشیده و در سنین مختلف توصیه می شود. فیلر مو نخستین ماده حجم دهنده موها در دنیا محسوب می شود که فرمول تشکیل دهنده آن شامل اسیدهای هیالورونیک و پپتید فعال می باشد.

اگر شما نیز جزو افرادی هستید که دچار ریزش مو در قسمت های جلوی سر، کناره ها یا وسط سر شده باید بدانید استفاده مداوم از اتو مو، سشوار، رنگ کردن مکرر موها و مشکلاتی مانند استرس، آلودگی هوا … سبب نازک شدن و در نتیجه ریزش موها می گردد. فیلر مو یک روش درمانی و ایمن برای مو بوده که سبب بهبود و تقویت وضعیت مو در افراد در سنین مختلف می شود. در این مطلب قصد داریم شما را با کاربرد فیلر مو و مزایای این روش درمانی آشنا نماییم.

فیلر مو

فیلر مو ماده ای ژل مانند است که رشد مجدد و تقویت موها را سبب می شود. این روش درمانی قسمت های خالی سر را کاملا پر مو کرده و با افزایش ضخامت موها، چهره ای جوان و جذاب به فرد می بخشد. فیلر تمام ماده مغذی مورد نیاز برای موها از جمله اسید هیالورنیک، آنزیم ها، انواع ویتامین و مواد معدنی را تامین می کند.
فیلر مو سر یکی از روش های درمانی برای کسانی است که دچار کم پشتی یا ریزش بیش از اندازه موی سر هستند. همانطور که پیشتر اشاره شد استفاده زیاد از مواد شیمیایی، سشوار و .. به مرور زمان ریشه مو را ضعیف ساخته و ریزش مو را منجر می شود.در ضمن عوامل ارثی و برخی عوامل دیگر هم (از جمله در معرض آفتاب بودن زیاد، ابتلا به بیماری های خاص، کاهش وزن، استرس، آلودگی، زایمان، شیردهی، و … ) در ریزش مو تاثیر دارند و آن را تشدید می نمایند.

عوامل مذکور با تاثیر مستقیم باعث افزایش ریزش مو و تضعیف ریشه مو خواهند شد. از این رو هنگامی که به علت این عوامل ، مو ویتامین و املاح معدنی خود را از دست می دهد، باید به دنبال روشی بود که آن را احیا نماید. هیر فیلر یا ژل تقویت مو ، به کمک آنزیم ها ، مواد معدنی و ویتامین های موجود، موجب تقویت فولیکول مو شده و در نتیجه رشد موها تسریع می یابد.
برای تمام افرادی که موهای خیلی شکننده ای داشته و ریشه موهای ضعیفی دارند، فیلر موی سر یک روش درمانی عالی محسوب می شود.

روش انجام فیلر مو

فیلر موی سر توسط پزشک متخصص به کمک سرنگ با سوزن بسیار ریز به پوست سر فرد تزریق می گردد. سریعا بعد از ورود فیلر به زیر پوست ،مواد درون آن آزاد و فعال شده و در تایم کوتاهی سلول های پوست و موی سر را تقویت می کنند. این روش از مرگ سلولی جلوگیری کرده و سلامت ناحیه تزریق شده را تضمین می نماید. به این ترتیب ریزش غیر طبیعی موها قطع و درمان می گردد. فیلر سبب شادابی و سلامت موها می شود.

با احیا شدن سلول های پوست سر، گردش خون بهبود یافته و مواد لازم برای تغذیه فولیکول ها تامین می شود. در نتیجه فولیکول ها تحریک شده و رشد موها تسریغ می یابد. هیر فیلر در واقع نوعی پر کننده کانال مو محسوب می شود.

ترکیبات فیلر مو

در فیلر مو هفت پپتید عملکرد همزمان دارند از جمله :

دکاپپتید ۱۸: این ماده در فیلر موی سر سبب تحریک تشکیل فولیکول های جدید می شود. به عبارتی پوست سر برای تشکیل فولیکول جدید آمادگی می یابد.
اکتا پپتید ۱۱: ماده مذکور سبب کلاژن سازی می شود. این ماده محرک کلاژن سازی بوده و بعد از تزریق فیلر با تحریک کلاژن سازی موجب احیای پوست سر می گردد.
اسید هیالورونیک : این ماده رطوبت مورد نیاز را به ریشه مو می رساند و یکی از مهمترین مواد موجود در فیلر موی سر محسوب می شود. اسیدهیالورونیک با تحریک فیبروپلاست ها به عنوان یک محافط کلی عمل می نماید.

الیگو پپتید ۵۴: ریزش مو را متوقف ساخته و فاز آناژنیکی رشد مو را افزایش می دهد.
اکتا پپتید ۲: سلول های مو را در مقابل استرس، اشعه یو وی و دیگر فاکتورهای خطرناک محافظت می نماید.
الیگو پپتید ۷۱: این ماده به الگیو پپتید ۵۴ در درمان ریزش مو کمک می کند. به عبارتی این دو ماده مکمل هم هستند.
دکاپپتید۱۰: ماده مذکور سبب رسیدن مواد مغذی به پوست و ریشه مو می شود.

به این ترتیب این هفت پپتید در فیلر موی سر سبب تقویت موی سر شده و به حفظ سلامت و شادابی موی سر کمک می کنند.

کاربرد فیلر مو

چه افرادی می توانند از فیلر موی سر استفاده کنند؟

فیلر موی سر برای افراد و موارد زیر مناسب است:

افرادی با جنس موهای نازک و ضعیف
برای افرادی که به موهای پرپشت و تقویت مو اهمیت می دهند.
افرادی که طرفدار افزایش سرعت رشد موها هستند
افرادی که عمل کاشت مو داشته اند.
درمان آلوپسی و آندروژی
پیشگیری از ریزش مو و طاسی در خانم ها و آقایان
درمان جانبی جهت کاستن ریزش مو به همراه درمان اصلی
افزایش اثر گذاری عمل کاشت مو

۶۰ راهکار طب سنتی برای تقویت پیاز مو و درمان ریزش مو سر

۶۰ راهکار طب سنتی برای تقویت پیاز مو و درمان ریزش مو سر

جلوگیری از ریزش مو با گیاهان دارویی تقویت موی سر و جلوگیری از ریزش مو یکی از چالش های این روزهای اکثر مردم است , کسانی که ریزش مو دارند برای جلوگیری…

در ضمن فیلر مو یک روش درمانی مکمل برای ریزش مو هم محسوب می شود. و برای افراد با شرایط و نیازهای مختلف توصیه می شود. حتی اگر موهای فرد ضیف و نازک نباشد می تواند جهت تقویت رشد مو مورد استفاده واقع شود. در آخر این روش درمانی به افرادی که از مشکلات هورمونی،؛ استرس و کاهش وزن رنج برده که منجر به ریزش موی شدید شده است، توصیه می شود.

فیلر مو چه مزایا و کاربردی دارد

در این بخش با کاربرد و مزایای فیلر مو آشنا می شوید. پیشتر اشاره شد که با توجه به تغییر سبک زندگی، آلودگی، رنگ ، سشوار و اتوی مو سبب آسیب دیدن موها می شود. از این رو شاهد خشکی و دوشاخه شدن موها هستیم. که امری طبیعی است. فیلر مو ابداع شد تا این مشکلات رفع گردد.
فیلر مو جهت پیشگیری از ریزش مو، تقویت فولیکول مو و تسریع رشد مو کاربرد دارد. این محصول حاوی موادی از قبیل آنزیم های لازم، فاکتورهای رشد، ویتامین ها و مواد معدنی مورد نیاز مو است. برای افرادی با موهای ضعیف و شکننده انتخاب فیلر گزینه عالی به حساب می آید.
از سایر مزایا و کاربرد های فیلر مو می توان به موارد زیر اشاره کرد:

موجب ازدیاد تعداد و طول تار موها خواهد شد.
حاوی ویژگی های فیزیکی دوفازی و مونوفازیک می باشد.
ژن مرتبط با ریزش مو را سرکوب می سازد.
فیلر مو در افزایش رشد مو کاربرد دارد. مواد موجود در فیلر سبب تقویت عملکرد بتا کاتنین و فعال سازی سلول های بنیادی شده که رشد مو را تحریک کرده و باعث تقویت و افزایش رشد مو می شوند.
فیلر مو در پر پشت شدن موها کاربرد دارد.
شادابی و طراوت بیشتر موها را به دنبال دارد.
موهای خشک و آسیب دیده را احیا می کند.
موجب تقویت سلول های مو و پوست سر می شود.

سبب ازدیاد سرعت گردش خون در سر شده که به دنبال آن مواد غذایی بیشتری به سلول های پوست سر و مو می رسد.
ژن های مرتبط با طاسی و ریزش مو توسط تزریق فیلر مو به شکل قابل توجهی سرکوب می گردند.
سبب تشکیل فولیکول های موی سالم تر می شود.
سبب مهار آلوپسی و ریزش مو می شود. آلوپسی به از دست دادن مو در هر نقطه از بدن می گویند که علل متعددی از جمله هورمونی، کم خونی، عوارض دارویی، و ژنتیکی دارد.
مواد درون فیلر سبب کنترل رادیکال های آزاد اکسیژنی که توسط اشعه یو وی و سایر عوامل مانند استرس و اضطراب صورت می گیرد، شده و از ریزش مو پیشگیری می کنند.

جلسات درمانی فیلر مو

به طور معمول یک دوره ۴ جلسه ای هر دو هفته یک مرتبه برای فیلر مو نیاز است. تعداد جلسات بیشتر با توجه به نظر پزشک تعیین شده که به مشکلات پوست و موی فرد بستگی دارد. برای مشاهده نتیجه کلی تزریق فیلر مو تقریبا ۱۵ تا ۳۰ روز پس از تکمیل همه جلسات زمان لازم می باشد.

فواید فیلر مو

مراقبت های مورد نیاز بعد از تزریق فیلر مو

ضرورت دارد برای افزایش اثربخشی و تکمیل درمان توسط فیلر مو همه مراقبت های توصیه شده بعد از تزریق با حوصله و دقت صورت گیرد از جمله:

موها در برابر اشعه مضر خورشید پوشانده شود.
به مدت ۲۴ ساعت استحمام صورت نگیرد.
برای کاهش درد و توزیع یکسان فیلر در بخش هایی که تزریق صورت گرفته ماساژ انجام دهید.
موها را در معرض هوای آزاد قرار دهید و با روسری یا کلاه پوشانده نشود.
درباره استفاده مجدد از سشوار و … با پزشک مشورت نمایید.
با مشورت پزشک روزانه از محلول پلوباوم روی پوست سر استفاده نمایید.

آیا تزریق فیلر با درد بسیار همراه است؟

با توجه به تجربه مراجعین تزریق فیلر باید گفت که این روش نسبت به سایر درمان های تزریق دردناک نبوده ولی برخی بیماران حساسیت بیشتری هنگام تزریق در بخش هایی از سر احساس می کنند. در حقیقت روند اصلی درمان به هیچ نوع مواد بیهوشی نیاز ندارد ولی مطابق خواسته بیمار و بر اساس مشاوره پزشک متخصص، می توان بی حسی موضعی به کار برد. ضمنا برخی پزشک ها برای کاهش درد از ماساژور های آرام در ناحیه تزریق استفاده می نمایند.

عوارض تزریق فیلر مو

قابل ذکر است که فیلر مو یک محصول کاملا ایمن و سالم گزارش شده است و تاکنون عوارض نگران کننده و خطرناکی برای آن اعلام نشده است. ولی شبیه هر درمان دیگری برای مو ممکن است با عوارض خیلی سطحی نظیر درد ناحیه تزریق، سوزش پوست سر یا واکنش های حساسیت زا همچوت قرمزی، خارش ، تورم و کبودی همراه شود. برای کاستن این جمله عوارض بهتر است هنگام تزریق از برخورد مستقیم فیلر با پوست پیشگیری شود.

منبع : www.delgarm.com
لینک کوتاه : https://mag.tanposh-parsi.com/?p=121020

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0