تاریخ : سه شنبه, ۲۹ خرداد , ۱۴۰۳ Tuesday, 18 June , 2024
0

مقبره بی بی مریم بانوی سردار بختیاری کجاست؟+عکس

مقبره بی  بی مریم بانوی سردار بختیاری کجاست؟+عکس

اگر برایتان جالب است که مقبره بی بی مریم بانوی سردار بختیاری و قهرمان سریال بانوی سردار را ببینید ادامه این مطلب از بخش فرهنگ و هنر نمناک را از دست ندهید.

مقبره بی بی مریم بانوی سردار بختیاری کجاست؟+عکس

مقبره بی بی مریم بختیاری قهرمان سریال بانوی سردار

پخش سریال بانوی سردار به کارگردانی پرویز شیخ طادی و نمایشی از داستان زندگی قهرمانانه بی بی مریم بانوی سردار بختیاری باعث شناخت این بانوی قهرمان بعد از سالها در میان مردم شد.

سریال بانوی سردار روایتی از زندگی بی بی مریم بانوی سردار بختیاری یکی از زنان دلیر تاریخ کشور را به تصویر کشید و بعد از پخش این سریال بسیاری از مردم به جستجو درباره بی بی مریم پرداختند.

اگر شما هم علاقه مندید که درباره بی بی مریم بختیاری بیشتر بدانید ادامه این مطلب از بخش فرهنگ و هنر نمناک را از دست ندهید.

مقبره بی بی مریم بختیاری در تخت فولاد اصفهان

بی بی مریم بانوی شجاع بختیاری معروف به سردار مریم است که در خانواده ای دلیر رشد کرد و یکی از چهره های فعال انقلاب مشروطه و نویسنده های مشهور کشورمان بود.

بی بی مریم بختیاری

بی بی مریم بانوی سردار بختیاری

دختر حسینقلی خان ایلخانی، خواهر علیقلی خان سردار اسعد و نجف قلی صمصام السلطنه و مادر علیمردان خان بختیاری یکی از دلیرترین زنان بختیاری بود که بالاترین نشان شجاعت را از آلمان ها دریافت کرد.

پانته آ سیروس

پانته آ سیروس بازیگر نقش بی بی مریم در بانوی سردار

بی بی مریم یکی از پرافتخارترین زنان معاصر بود که در فتح تهران نقشی اساسی داشت و از پیشگامان نهضت پیشرفت زنان در دوره مشروطه محسوب میشود.

بی بی مریم بختیاری

عکسی از بی بی مریم بانوی سردار بختیاری

خانه سردار مریم پناهگاه بسیاری از آزادی خواهان دوره مشروطه بود. یکی از نمونه های بارز این امر مربوط به زمان فتح اصفهان توسط روس ها در جنگ جهانی اول بود که فن کاردف کاردار سفارت آلمان به خانه سردار مریم بختیاری پناه برد و چند ماه در پناه او بود و به پاس حمایت های بی بی مریم، کمان تمثال میناکاری و الماس نشان و همچنین صلیب آهنین خود را که مهم ترین نشان دولت آلمان بود برای او فرستاد.

مزار بی بی مریم

مقبره بی بی مریم بانوی دلیر و سردار بختیاری

مقبره بی بی مریم بختیاری در تکیه میرفندرسکی معروف به تکیه بختیاری های آرامستان تخت فولاد اصفهان قرار دارد که تصویری از آن در فضای مجازی منتشر شد.

آرامگاه بی بی مریم

عکس مزار بی بی مریم بانوی سردار بختیاری

مقبره بی بی مریم بختیاری در تکیه میرفندرسکی در کنار چهره هایی چون میرفندرسکی حکیم دوره صفوی، سردار اسعد بختیاری، سردار جنگ بختیاری وزیر جنگ دوران قاجار و حاکم اصفهان، نجفقلی صمصام السلطنه،داراب افسر بختیاری شاعر معاصر بختیاری و عبدالحسین سپنتا کارگردان دختر لر اولین فیلم ناطق ایرانی قرار دارد.

منبع : namnak.com
لینک کوتاه : https://mag.tanposh-parsi.com/?p=111463

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0