تاریخ : جمعه, ۳۱ فروردین , ۱۴۰۳ Friday, 19 April , 2024
1

چرا شکل بینی افراد باهم تفاوت دارد

چرا شکل بینی افراد باهم تفاوت دارد

شکل بینی افراد با هم تفاوت دارد . این تفاوت برگرفته شده از عوامل مختلفی همچون عوامل طبیعی و ژن هاست که بر اندازه و شکل بینی تاثیر گذاشته است.

چرا شکل بینی افراد باهم تفاوت دارد

علت تفاوت شکل بینی افراد با هم چیست

بینی بعنوان یک عضو تنفسی بویایی در واقع از دو عضو قرینه جدا از هم که در خط وسط به هم چسبیده و یک عضو را بوجود آورده اند تشکیل گردیده و در وسط صورت قرار دارد . شکل بینی افراد با هم متفاوت است .تفاوت در شکل بینی به عوامل مختلف بستگی دارد که به شرح آن می پردازیم.
 
نتایج مطالعات اخیر نشان می دهد، بینی انسان ویژگی های متعددی دارد که انسان از آنها آگاه نیست و اشکال مختلف بینی انسان ویژگی های متفاوتی دارد.
 
بر اساس مطالعه انجام شده در دانشگاه کالج لندن، شکل و اندازه بینی هر فرد متفاوت است.
 

علت تفاوت بینی افراد با هم چیست

 
شکل بینی در افراد به عوامل مختلفی از جمله عوامل محیطی بستگی دارد؛ برای مثال بینی اروپایی ها اغلب قلمی است و این باریکی به علت انطباق با محیط های سرد و خشک است.
 
دکتر ادهیکاری از دانشگاه لندن اظهار کرد:محیط و ژن نقش مهمی در تغییر شکل بینی انسان دارد که این شکل برای تنظیم رطوبت موثر است.
 
استاد آندرس رویز-لینارس هم عنوان کرد:شناسایی اینکه بینی انسان چگونه کار می کند، برای درک اختلالات ژنتیکی مثل اختلالات صورت مفید است. شناسایی ژن های موثر بر شکل بینی ابزاری جدید برای بررسی این نظریه خواهد بود.
منبع : namnak.com
لینک کوتاه : https://mag.tanposh-parsi.com/?p=2850

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0