تاریخ : دوشنبه, ۲۸ خرداد , ۱۴۰۳ Monday, 17 June , 2024
2

ارتودنسی درد داره ولی دندون پزشک به شما نمیگه ؟!

ارتودنسی درد داره ولی دندون پزشک به شما نمیگه ؟!

شاید شما در مورد ارتودنسی دندان سوالات بسیاری داشته باشید ؛ پاسخ ها را در مورد درد ، روند ، اقدامات قبل و بعد و … بخوانید تا خیالتان راحت تر شود.

ارتودنسی درد داره ولی دندون پزشک به شما نمیگه ؟!

پاسخ به سوالات رایج در مورد ارتودنسی

بسیاری از مردم به لبخند زیبا و دندان های صاف و مرتب فکر می کنند و به نظر می رسد تمام آنچه که شما نیاز دارید، یک ارتودنتیست کار واجد شرایط است که می تواند بهترین کار را انجام دهد اما قبل از اینکه شما یک قرار ملاقات را برنامه ریزی کنید، باید این موضوع را مطالعه کنید. ما در بخش سلامت دهان و دندان نمناک در احترام به درخواست شما کاربران تصمیم گرفته ایم برخی سوالات نگران کننده را مطرح کنیم که افراد را قبل از انجام این کار نگران می کنند. بله، هر موقعیتی منحصر به فرد است، بنابراین فقط شرایط میانگین را توصیف می کنیم ، فکر کنید که تصمیم گیری بعد از شنیدن همه جواب سوالات شما آسان تر می شود.

سوالات مهم و رایجی که در مورد ارتودنسی دارید

۱۱٫ آیا بریس به مینای دندان آسیب می زند و باعث پوسیدگی دندان می شود؟

پوسیدگی دندان از بهداشت دهان بد و ضعیف ناشی می شود. برای جلوگیری از این کار، شما باید بعد از هر وعده غذایی دندان های خود را مسواک بزنید، برای مسواک زدن با بریس های کمکی، شما به سه مسواک (یک مسواک معمولی، یک ارتودنسی، و یک نوع مخصوص) و انواع مختلف برس ها برای تمیز کردن بین براکت ها و سیم ها نیاز دارید.

همچنین استفاده از یک دهانشویه که می تواند به راحتی ذرات غذا را از بین ببرد، بسیار عالی است. به طور متوسط، ۱۰ تا ۱۵ دقیقه طول می کشد تا دندان های خود را کاملاً تمیز کنید.

اگر این قاعده را رعایت کنید، بریس ها به مینای دندان آسیب نمی زنند:دندان ها را کامل مسواک بزنید. اگر نمی توانید این قانون را دنبال کنید، خال های سفید ممکن است روی مینای دندان شما ایجاد شود، این خال ها نشان می دهند که دندان های شما در خطر هستند.

۱۰٫ چه مدت باید بریس ها را داشته باشید؟

به طور متوسط، افراد به مدت ۱٫۵ تا ۲ سال بریس را دارند، اما برخی اوقات بیشتر طول می کشد، در دشوارترین موارد، این فرآیند ۴ سال طول می کشد. علاوه بر این، بریس ها نیز می توانند مفید باشند، فلز، سرامیک، یاقوت، فلز خود لیگاتینگ، سرامیک خود لیگاتینگ، و لینگوال.آن ها شامل تاثیرها، قیمت ها، و زمان لازم برای استفاده متفاوتی هستند.

درد ارتودنسی دندان

سوالات رایج در مورد ارتودنسی دندان

۹- آیا گذاشتن بریس درد آور است؟

این فرآیند بدون درد است، اما نسبتاً طولانی خواهد بود، ممکن است یک ساعت طول بکشد.ابتدا، سیستم بریس بر روی دندان های بالایی نصب می شود، سپس بعد از ۲ ماه، بر روی دندان های پایین نصب می شود، پیچیده ترین و بدترین زمان، اولین روزهای بعد از نصب است. در طول این روزها، خوردن بلغور جو دو سر، پوره سیب زمینی و دیگر غذاهای نرم بهتر است،پس از آن دندان های شما به سیم وصل خواهند شد و درد برطرف می شود.

۸٫ هر چند وقت یکبار باید به متخصص ارتودنسی مراجعه کرد؟

به عنوان یک قانون، توصیه می شود که هر ۲ ماه یک بار برای تعویض سیم مراجعه کنید، در طول یک قرار ملاقات، تنها یک سیم، یا پایینی یا بالایی، باید تعویض شود. در صورت نیاز، پزشک ممکن است چیزهای مختلفی مثل کش لاستیکی، فنر و غیره را به آن اضافه کند،هم چنین هر ۴ ماه یک بار باید یک تمیز کاری دندانی حرفه ای انجام دهید، از آنجایی که بریس های کمکی ممکن است به پلاک دندان پزشکی و پوسیدگی دندان موجب شود، باید یک تمیز کاری دندان پزشکی حرفه ای انجام شود.

۷٫ اگر بخواهم بریس را جایگذاری کنم، لازم است دندان های عقل را بکشم، ؟

گاهی به منظور داشتن دندان های صاف، ممکن است لازم باشد که دندان های عقل را بکشید، اما این کار همیشه مورد نیاز نیست.

نکات ارتودنسی دندان

برای داشتن دندان های صاف باید دندان عقل را بکشیم؟

۶٫ آیا بریس باعث ایجاد زخم و خراش می شود؟

بریس های دندانی ممکن است حرکت کنند، زیرا پزشکان سعی می کنند دندان های شما را در جای مناسب قرار دهند، بنابراین این سیم ممکن است تکان بخورد و گونه شما را با لبه تیز آن آسیب برساند. برای جلوگیری از این، موم ارتودنسی می تواند برای پوشش سیم مورد استفاده قرار گیرد.

۵٫ آیا می توانم غذای جامد بخورم؟

بهتر است از خوردن آجیل یا خوراکی های ترد خود داری کنید، چون آن ها می توانند بریس را خراب کنند.همچنین توصیه می شود که مصرف محصولات جامد مانند میوه ها را کم کنید و گاز نزنید. با این حال چنانچه بیش از این هم در سلامت نمناک توضیح دادیم هیچ محدودیت دیگری وجود ندارد. به این ترتیب، بسیاری از مردم در هنگام داشتن بریس خود کمی وزن کم می کنند، چون نمی خواهند بعد از خوردن دندان مسواک بزنند.

۴٫ چگونه در مکان های عمومی می توانم غذا بخورم؟

بسیاری از افراد با بریس در زمان غذا خوردن در بیرون ممکن است احساس دست و پا چلفتی بودن کنند، زیرا ذرات غذا می توانند در سیمشان گیر کنند. این مشکل می تواند به راحتی حل شود:شما باید یک برس مخصوص برای بریس و نخ دندان خود داشته باشید و با خودتان همه جا ببرید. . اگر این ابزارها را ندارید، می توانید با آب، دهان خود را تمیز کنید.

ارتودنسی دندان

پاسخ به سوالات مهم درباره ارتودنسی دندان

۳٫ زمانی که بریس برداشته می شود، باز هم دندان های من می توانند تغییر کنند؟

پس از برداشتن بریس ها، باید یک نگهدارنده بگذارید:

این دستگاه به نگه داشتن دندان ها در مکان مناسب ادامه خواهد داد، نگهدارنده در ردیف مناسب دندان های داخل قرار داده می شود. نوجوانان معمولاً آن را برای ۲ سال دارند، اما برای بزرگسالان، در بیشتر موارد، آن ها باید نگهدارنده را برای کل زندگیشان داشته باشند، اما آن قدرها هم بد نیست ، چون تقریباً غیرقابل تشخیص است.

تنها مشکلی که ممکن است با آن روبرو شوید این است که باید از یک متخصص ارتودنسی بازدید کنید، تا نگهدارنده شکسته را تعمیر کند. علاوه بر این، شما باید قبل از رفتن به تخت خواب برای حدود ۲ سال، یک محافظ دندانی داشته باشید.

۲٫ آیا بعد از اینکه بریس ها برداشته شدند، می توانم دندان هایم را سفید کنم؟

بسیاری از مردم پس از برداشتن بریس ها می خواهند لبخند خود را سفید کنند. اما پزشکان توصیه نمی کنند که این کار را درست بعد از برداشتن بریس ها انجام داد و برخی از آن ها حتی با این روش هم مخالف هستند، چون این فرآیند منجر به شستن کلسیم می شود و دندان ها را حساس تر می کند.

بهتر است تا شش ماه از برداشت بریس ها صبر کنید و بعد سفید کردن دندان های خود را شروع کنید. قبل از عمل، توصیه می شود که دندان های خود را با ژل ویژه کلسیم تقویت کنید.

۱٫ آیا بزرگسالان مجاز به داشتن بریس ها هستند؟

برای زنان باردار و شیرده، افرادی که از پریودنتیت شدید رنج می برند و کودکان زیر ۱۲ سال، توصیه نمی شود که از بربیس های کمکی استفاده کنند. بزرگسالان می توانند و گاهی حتی توصیه می کنند که بریس ها را استفاده کنند. قبل از این که آن ها را بگذارید، باید از یک متخصص دیدن کنید، تا مطمئن شوید که لثه هایتان می تواند با این روش کنار بیاید به این ترتیب، برخی از بزرگسالان باید قبل از اینکه دندان مصنوعی بگذارند، بریس بگذارند:برای مثال، اگر یک دندان بیفتد، بقیه ممکن است تغییر کنند. بزرگسالان باید برای یک دوره طولانی تر از نوجوانان ، بریس را داشته باشند.

 

منبع : namnak.com
لینک کوتاه : https://mag.tanposh-parsi.com/?p=117571

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0