تاریخ : جمعه, ۲۵ خرداد , ۱۴۰۳ Friday, 14 June , 2024
2

۸ دلیلی که نمیذاره لاغر بشی

۸ دلیلی که نمیذاره لاغر بشی

اگر برای کاهش وزن تلاش میکنید و به نتیجه نمیرسید و حتی با ورزش و رژیم غذایی هم لاغرنمیشوید , دلیلش توجه نکردن شما به نکات پنهان لاغری است .

۸ دلیلی که نمیذاره لاغر بشی

دلایل پنهان لاغر نشدن و افزایش وزن اکثر افراد

شاید خیلی از ما با مشکل چاقی رو به رو باشیم؛ مشکلی که برطرف کردن آن کار راحتی نیست و نیاز به صبر و تلاش دارد اما شاید با وجود این که تلاش می کنیم به نتیجه نمی رسیم. در این قسمت از نمناک قصد داریم دلایل پنهانی چاقی را به شما معرفی کنیم که شاید تا بحال خیلی به آن ها توجه نکرده باشید.

اضافه وزن

کمبود خواب

هنگامی که بدن به اندازه ۷ الی ۹ ساعت در شبانه روز خواب نداشته باشد، احساس خستگی می کند و نمی تواند عملکرد طبیعی خودش را به انجام برساند و در نتیجه شروع به ذخیره چربی می کند. مطالعات نشان می دهد خانم هایی که فقط ۵ ساعت در شب می خوابند ؛ ۳۲ درصد احتمال بیشتری برای چاقی نسبت به افرادی دارند که ۷ ساعت یا بیشتر در شبانه روز می خوابند. بدن ما زمانی که استراحت می کنیم، عملکرد بهتر و طبیعی تری دارد. خسته بودن باعث استرس می شود و در نتیجه باعث می شود که کالری بیشتری استفاده کنیم که عاملی برای اضافه وزن خواهد بود.

استفاده از شیرین کننده های مصنوعی

دفعه بعدی که خواستید نوشابه بدون کالری استفاده کنید، دوباره با خودتان فکر کنید. شاید به نظر برسد که این نوشابه ها کالری ندارند و باعث اضافه وزن نمی شوند اما آن ها هیچ خاصیتی به بدن نمی رسانند و بر خلاف چیزی که شما تصور می کنید، عامل اضافه وزن هستند. همچنین شیرین کننده های مصنوعی نیر در هر نوعشان، چاقی را ایجاد می کنند.

نوشابه

استرس

بسیاری از ما در طول روز به دلیل استرس پرخوری می کنیم . شاید یک مشکل کوتاه مدت باشد اما باعث می شود که در این دوره کوتاه، وزن اضافه کنیم. پس بهتر است اول از همه به دنبال مدیریت استرس خود باشید.

استفاده از برخی دارو

بعضی از دارو ها عوارض جانبی از جمله چاقی دارند. دارو های ضد افسردگی سرعت متابولیک را کاهش می دهند، باعث ایجاد تغییرات هورمونی در بدن می شوند و گرسنگی را زیاد می کنند. به عنوان مثال دارو های میگرن، استروئید ها، قرص های ضد بارداری و دارو های مربوط به هورمون درمانی، عامل اضافه وزن هستند. پس بهتر است به جای تغییر رژیم ، در مصرف دارو هم با پزشک خود مشورت کرده و تجدید نظر داشته باشید.

دارو

سبک زندگی و محیط

عوامل زیادی هستند که می توانید آن ها را تحت کنترل بگیرید. تحقیقات نشان می دهد خانم هایی که به بچه شیر می دهند، در معرض چاقی هستند زیرا سبک زندگی آن ها متفاوت است. همچنین زمان خواب، نوع رژیم غذایی و محیط زندگی همگی در چاقی و لاغری موثر هستند.

زیاد شدن وعده غذایی

مطالعات نشان می دهد که بسیاری از ما نمی دانیم چگونه سایز وعده غذایی خود را کوچک کنیم. به عنوان مثال آرام غذا خوردن، استفاده از بشقاب های کوچک تر باعث می شود که ما زودتر سیر شویم و کمتر غذا بخوریم. پس حتما این اصول را رعایت کنید .

غذا خوردن

مواد غذایی با چربی کم

متخصصان تغذیه برای این عقیده هستند که مواد غذایی با چربی کم ، شکر بالایی دارند. غذایی که قند بالایی داشته باشد، کالری زیادی هم دارد و در نتیجه باعث اضافه وزن می شود. پس به کالری غذا ها دقت کنید.

تماشای زیاد تلویزیون

تلویزیون دلیل اصلی سبک زندگی بی تحرک است. پس علاوه بر اینکه به وعده های غذایی خود دقت می کنید، باید به تحرک و میزان زمانی که پای تلویزیون سپری می کنید هم دقت داشته باشید. حتماً هر یک ساعت یک بار به مدت یک ربع از جای خود بلند شده و تمرینات کششی و پیاده روی انجام دهید.

منبع : namnak.com
لینک کوتاه : https://mag.tanposh-parsi.com/?p=117535

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0