تاریخ : سه شنبه, ۸ اسفند , ۱۴۰۲ Tuesday, 27 February , 2024
1

شهری که مرگ و مریضی در آن ممنوع است! + تصاویر

شهری که مرگ و مریضی در آن ممنوع است! + تصاویر

شهر مرگ و بیماری ممنوع ! بله کاملا درست است که اینجای دنیا هیچ کس حق ندارد بمیرد یا مبتلا به بیماری سختی شود چرا که در غیراینصورت مرتکب جرم شده و باید جریمه شود.

شهری که مرگ و مریضی در آن ممنوع است! + تصاویر

اینجای دنیا هیچ کس اجازه ندارد بیمار شود یا بمیرد

بعضی از جاهای دنیا به دلیل داشتن قوانین خاص شناخته شده اند قوانینی عجیب و باورنکردنی که حتی با مرگ و زندگی ساکنین انسان نیز درگیر است. به نر عجیب می رسد ولی در بعضی شهرهای دنیا مردن ممنوع است شهرهایی که در این بخش از سرگرمی نمناک به شما معرفی خواهیم کرد. 

شهری که بیمار شدن و مرگ در آن ممنوع است!

ایتزوکوشیما ژاپن

جزیره ای در ژاپن که طبق باور “شینتوزیم” به عنوان مکانی مقدس شناخته شده است اولین مکانی است که در لیست شهرهای مرگ ممنوع به شما معرفی می کنیم ، در این شهر که مظهر پاکی شناخته می شود از سال ۱۸۷۸ هیچ کس نمرده است .قانون خاص و عجیب این جزیره زاد و ولد را نیز مانند مرگ ممنوع کرده است.زنان باردار وقتی به وضع حمل خود نزدیک می شوند اجازه رفت و آمد به آنجا را ندارند. همینطور افراد مسن و یا کسانی که مبتلا به بیماری حاد یا لاعلاجی باشند. چرا که همچنان مرگ در ایتزوکوشیما ممنوع است. 

سیلیا

مکانی در ایتالیا که هم اکنون ۵۳۷ نفر در ان زندگی می کنند شهر دوم مرگ ممنوع است . اکثر اهالی این شهر بیش از ۶۵ سال سن دارند. شهردار سیلیا می گوید:در شهر ما هیچ کس اجازه بیمار شدن ندارد و مرگ در اینجا غیرقانونی است. اشخاصی که آزمایشات چک آپ سالانه را انجام ندهند بایستی به ازای هر سال ۱۰ یورو جرمیه پرداخت کنند.

شهر مرگ

شهر مرگ ممنوع

لانجارون

مردم این شهر اسپانیایی حق مردن ندارند ، شهری که نزدیک به ۴۰۰۰ نفر سکنه دارد از قرار معلوم سختگیرتر از شهرهای دیگر این قانون را اجرا می کنند.ریشه و علت اصلی وضع این قانون کمبود جا برای دفن اموات است که منجربه وضع این قانون شده است.  

شهر کوچک لانگیربینِ-نروژ

زندگی در شهر کوچک لانگیربینِ، کمی عجیب است. این شهر شمالی ترین شهر کره زمین است. در این سرزمین دمای هوا هیچوقت از ۶ درجه سانتیگراد بالاتر نمی رود و در زمستان هم سه ماه تاریک است. این شهر سرزمین خرس های قطبی است و به همین خاطر همه ساکنین شهر همیشه با خودشان اسلحه حمل می کنند.ساکنین این شهر همواره در معرض خطر حمله خرس های قطبی قرار دارند. به همین خاطر اولین چیزی که در مدرسه به دانش آموزان یاد می دهند این است که چگونه با اسلحه به خرس قطبی شلیک کنند. 

شهر مرگ

شهر و روستاهایی که بیماری و مرگ در آنها ممنوع است

سارپونکس

آخرین منطقه در شهری قطبی به نام لانگیربین در جزیره اسوالبرد نروژ روستای سارپونکس واقع شده است. این روستا یکی دیگر از مکان های مرگ ممنوع است اما نه به دلایل و قوانین قبلی بلکه به این دلیل که اجساد در این روستا تجزیه نمی شوند برای همین بیماران از این روستا به روش های مختلف از منطقه دور می شوند.

بیریتیبا – میریم

شهری کوچک در برزیل که شهردارش در توضیح علت مرگ ممنوع بودن این منطقه می گوید:قبرستان این منطقه و حوالی ان جای خالی ندارند برای همین نباید افرادی که در وضعیت نامناسب جسمی و نزدیک به مرگ هستند باید انجا را ترک کنند.

فالسیانو دل ماسیکو در جنوب ایتالیا

دستور مرگ ممنوع برای مردم سارپونکس، روستایی زیبا در جنوب غربی فرانسه نیز از جانب شهردار آنجا صادر شده است. البته این تصمیم نیز پس از برگزاری جلسه در دیوان اداری و تصویب طرح “توسعه گورستان” اعلام شد. البته او مرگ را به طور کامل منع نکرده است، بلکه اعلام نمود کسانی که به خودشان اجازه مردن بدهند به شدت تحریم خواهند شد البته هنوز مشخص نیست این تحریم دقیقا شامل چه چیزی می شود.

منبع : namnak.com
لینک کوتاه : https://mag.tanposh-parsi.com/?p=51201

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0