تاریخ : جمعه, ۴ اسفند , ۱۴۰۲ Friday, 23 February , 2024
1

پذیرش تفاوت میان خود و همسرتان برای زندگی مشترک بهتر

پذیرش تفاوت میان خود و همسرتان برای زندگی مشترک بهتر

به گفته روانشناسان زن و شوهر برای داشتن یک زندگی مشترک موفق و خوب باید تفاوت های یکدیگر را پذیرا باشند.

پذیرش تفاوت میان خود و همسرتان برای زندگی مشترک بهتر

زندگی مشترک با اختلاف کمتر

اگر زوجین به راحتی پذیرای تفاوت های میان خود و همسرشان باشند، در زندگی مشترک با اختلافات کمتری مواجه می شوند. روان شناس و مشاور اظهار داشت:انجام برخی کارها در زندگی زناشویی باعث بدبینی، تلخی روابط و مهم تر از آن کاهش اعتماد میان زوجین می شود که باید از انجام این کارها خودداری کرد.
وی گفت:فراموش کردن روابط عاطفی گذشته خویش با افراد دیگر در کاهش تنش های زناشویی بسیار مهم است و ادامه این روابط حتی در فضای مجازی نیز به راحتی بر عواطف و احساسات شما تأثیر گذار بوده و باعث خیانت به همسرتان می شود.

روان شناس و مشاور تصریح کرد:از دیگر رفتارهایی که موجب تلخی روابط میان زوجین می شود، عدم پذیرفتن تفاوت ها میان همسران است که هر یک سعی می کنند شخصیت طرف مقابل را شبیه خود سازند، در صورتی که چنین تصوری امکان پذیر نیست.

 

 زندگی مشترک

تفاوت های خود و همسرتان را پذیرا باشید

این روان شناس در پایان بیان کرد:فدا کردن خوشبختی در زندگی مشترک به خاطر مادیات نیز از بزرگ ترین اشتباهات زوجین است، در صورتی که در هر مرحله از زندگی با نگاهی به گذشته مشترکتان در می یابید که خاطرات خوش شما بیشتر به امور عاطفی در کنار یکدیگر مربوط می شود، به این معنی که مادیات هرگز جای روابط صمیمانه میان شما و همسرتان را نمی گیرد.

منبع : namnak.com
لینک کوتاه : https://mag.tanposh-parsi.com/?p=69233

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0