تاریخ : شنبه, ۱۲ اسفند , ۱۴۰۲ Saturday, 2 March , 2024
1

کشف اسکلت وحشتناک زبان بریده در سال ۱۹۹۱

کشف اسکلت وحشتناک زبان بریده در سال ۱۹۹۱

اسکلت وحشتناکی توسط محققان کشف شده است که نشان می دهد پایان عمر مخوفی داشته است.

کشف اسکلت وحشتناک زبان بریده در سال ۱۹۹۱

کشف اسکلت وحشتناک زبان بریده رومی

اکتشافات باستان شناسان گاه بسیار عجیب و مرموز و در عین حال ترسناک به نظر می رسند و نشانه ها و تصاویر ترسناکی از زندگی و مرگ در ایام گذشته را به همراه دارند،چنانچه به نقل از دیلی میل، دانشمندان اسکلت یک مرد رومی ساکن انگلیس را در سال ۱۹۹۱ کشف کردند و در حال حاضر مشغول تجزیه و تحلیل بقایایی هستند که نشان می دهد استخوانی را جایگزین ماهیچه زبان او کرده اند.

باستان شناسان انگلیس که این اسکلت را کشف کرده اند، معتقدند اسکلت او نشان می دهد که این مرد در دهه ۳۰ سالگی مرده است و جنازه او در یک گورستان رومی در «نورت همپتون شر» پیدا شد. اما هنوز تشخیص دقیق نداده اند که قدمت این اسکلت به چه زمانی برمی گردد. باستان شناسان بر این باورند که این جنازه با صورت روی زمین دفن شده بود به طوری که سنگ صافی را داخل دهان او و جای زبان بریده شده قرار داده بودند. این روش دفن کردن جنازه، یک روش تدفین عجیب و غیر معمول محسوب می شود.


 

اسکلت قدیمی

کشف اسکلتی مخوف رومی


 

این اولین باری است که یک اسکلت رومی با شواهدی از قطع عضو پیدا شده است. با وجود آنکه علت بریدن زبان این اسکلت هنوز مشخص نشده است، محققان تئوری های مختلفی را برای آن عنوان کرده اند.

این مرد ممکن است از مشکلات روانی رنج می برده است و خودش اقدام به قطع و بریدن زبانش کرده است یا اینکه به عنوان نوعی مجازات، زبان را از دهانش خارج کرده اند. در حالی که تنها استخوان های این اسکلت باقی مانده است، محققان معتقدند به رغم اینکه بریده شدن زبان اصلی ترین گزینه مطرح شده به شمار می رود، آنها به دنبال کشف علائمی از عفونت آرواره هستند.

سرپرست گروه محققان در گفتگو با گاردین به این نکته اشاره می کند که چنانچه زبان فردی بریده شود، دهان مملو از باکتری می شود و می توان شاهد عفونت زیادی بود. محققان در بررسی های خود موفق به یافت عفونت در استخوان های آرواره شدند بنابراین، فرضیه بریده شدن زبان قوت گرفت.


 

اکتشافات مرموز

کشف اسکلت وحشتناک توسط باستان شناسان


اغلب قرار گرفتن اسکلت داخل قبر یکی از شاخص های موقعیت اجتماعی افراد بوده است. محققان در اوایل سال جاری موفق به کشف اسکلت یک زن قدبلند متعلق به قرون وسطی در لهستان شدند که در وضعیت مشابهی دفن شده بود به طوری که دست راست و پای چپش به جای کشیده بودن کامل، خمیده قرار گرفته بود.

یکی از باستان شناسان معتقد است که موقعیت غیرعادی دفن کردن اجساد، خاک کردن جنازه بدون مراقبت و توجه و کمبود اجسام دفن شده در قبر متوفی بیانگر آن است که این زن به طبقه احتماعی پایینی تعلق داشته است.

در این جسد مرد رومی نیز شواهد حاکی از آن است که به دلیل قرار گرفتن صورت به روی خاک، این مرد از طبقه اجتماعی پایینی بوده است.

منبع : namnak.com
لینک کوتاه : https://mag.tanposh-parsi.com/?p=69509

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0