تاریخ : پنجشنبه, ۳۱ خرداد , ۱۴۰۳ Thursday, 20 June , 2024
0

آیا انجام بوکال فت باعث افتادگی و پیری پوست می شود ؟

سوالات زیادی پیرامون این جراحی وجود دارد از جمله، بوکال فت باعث پیری می‌ شود؟ و یا بوکال فت باعث افتادگی پوست می شود؟ خوشبختانه، پاسخ کوتاه این است، خیر. برای یافتن دلیل آنها به ادامه مطلب مراجعه کنید.

آیا انجام بوکال فت باعث افتادگی و پیری پوست می شود ؟

آیا بوکال فت باعث افتادگی پوست می‌شود؟

حذف چربی بوکال، زوایای صورت شما را مشخص می‌کند. این روش که جراحی گونه یا لیپکتومی بوکال نیز نامیده می‌شود، در میان افراد دارای گونه‌های پهن و پر که می‌خواهند ظاهری تراشیده‌تر داشته باشند، بسیار محبوب است.

به همین علت افراد بسیاری در صدد از بین بردن این چربی هستند. جراحی بوکال فت به همین منظور مورد توجه قرار گرفته است. در این جراحی چربی نواحی زیر گونه برداشته می‌شود و چهره لاغرتر به نظر می‌رسد.

دو دلیل برای به وجود آمدن چربی بوکال وجود دارد که عبارتند از:

ژنتیک: اکثر مردم به دلیل ژنتیکی چربی گونه مداوم را تجربه می‌کنند و مهم نیست که چقدر رژیم غذایی یا ورزش می‌کنند، چرا که این نوع چربی با ورزش و رژیم غذایی از بین نمی‌رود.

 افتادگی پوست

افزایش وزن: برای تعداد کمی از افراد، توده‌های بزرگ چربی بوکال نتیجه افزایش وزن است. در حالی که برخی از افراد با BMI بیشتر می‌توانند اندازه توده‌های چربی خود را از طریق رژیم غذایی و ورزش کاهش دهند، اما اکثر بیماران قادر به دستیابی به صورت لاغرتر بدون جراحی نیستند.

حال روش برداشتن چربی بوکال لیپکتومی بوکال یا جراحی کاهش گونه است که با برداشتن توده‌های چربی اندازه گونه‌ها را به طور دائم کاهش می‌دهد. در حالی که تمام جراحی‌ها دارای برخی خطرات ذاتی هستند، برداشتن چربی بوکال یک روش نسبتاً ایمن و آسان با حداقل زمان استراحت است.

آیا برداشتن چربی بوکال روی سن تأثیر می گذارد؟

قبل از برداشتن چربی بوکال، مهم است که بدانید برداشتن چربی گونه ممکن است بر روند پیری شما تأثیر بگذارد. با افزایش سن، به طور طبیعی حجم صورت خود را از دست می‌دهیم و برداشتن چربی بوکال می‌تواند باعث توخالی شدن گونه‌ها شود.

اگر صورت لاغر یا باریکی دارید، افزایش سن می‌تواند ظاهر این کاهش حجم را تشدید کند. پزشک می‌تواند به شما در تعیین اینکه آیا کاندیدای خوبی برای حذف چربی بوکال هستید در طی یک مشاوره شخصی کمک کند.

آیا جراحی بوکال فت باعث پیری میشود ؟

هیچ دلیل آناتومیکی وجود ندارد که حذف چربی بوکال باعث ایجاد ظاهری پیری شود، زیرا هیچ ارتباطی بین پوست، رباط‌های صورت و توده چربی بوکال وجود ندارد. این بدان معناست که توده بوکال هیچ حمایتی از ساختار صورت شما نمی‌کند، بنابراین برداشتن آن از یکپارچگی ساختاری صورت شما را تغییر نمی‌دهد. در واقع، وزن یک توده بوکال دست نخورده در واقع می‌تواند ساختار میانی صورت را به سمت پایین بکشد.

با این حال همانطور که اشاره شد برای اکثر بیماران، جراحی برداشتن چربی بوکال راه حل ایده آلی برای کوچک کردن گونه نیست.

برداشتن توده چربی بوکال از گونه‌ها ممکن است برای برخی افراد نتایج مطلوب کوتاه مدتی را به همراه داشته باشد، اما نتایج بلند مدت ممکن است به بیش از حد توخالی و ضعیف به نظر رسیدن چهره بینجامد، زیرا چربی صورت و بوکال به طور طبیعی با افزایش سن کاهش می یابد.

اساساً، عمل جراحی برداشتن چربی بوکال می‌تواند باعث شود که بیماران مسن‌تر به نظر برسند. بنابراین، با توجه به آنچه گفته شد، جراحی برداشتن بوکال معمولاً فقط برای بیماران خاصی با مقدار مشخصی پری طبیعی گونه مناسب است.

بوکال فت و افتادگی پوست

طبق گفته انجمن جراحان پلاستیک آمریکا، اگر وزن مناسبی دارید، صورت گردتر یا پرتر دارید که از آن ناراضی هستید، انتظارات واقع بینانه دارید، ممکن است کاندیدای خوبی برای جراحی برداشتن چربی بوکال باشید. بنابراین برای افراد لاغر جراحی برداشتن چربی بوکال می‌تواند باعث گود افتادگی گونه‌ها شود که با افزایش سن برجسته‌تر خواهند شد و توصیه نمی‌شود.

اما اگر بعد از جراحی مقدار قابل توجهی وزن اضافه کنید، ممکن است صورت شما پرتر به نظر برسد. توصیه می‌شود با یک رژیم غذایی منظم و رژیم ورزشی وزن خود را حفظ کنید. بنابراین در پاسخ به این سوال که آیا بوکال فت باعث افتادگی پوست می‌شود؟ باید بگوییم که رژم غذایی و سبک زندگی فرد می‌تواند در نتیجه جراحی و ماندگاری آن اثرگذار باشد.

آیا جراحی برداشتن چربی بوکال ایمن است؟

بعد از پرسش آیا بوکال فت باعث افتادگی پوست می‌شود یا خیر. پرتکرارترین پرسش در مورد ایمن بودن این جراحی است. برداشتن چربی بوکال یک روش نسبتاً ایمن است، اما توجه به این نکته مهم است که تمام جراحی‌ها با خطراتی همراه هستند.

اکثر عوارض جانبی پس از اعمال جراحی، مانند ناراحتی، تورم و کبودی، موقتی هستند و در عرض چند هفته از بین می‌روند.

عوارض بوکال فت

عوارض ممکن است شامل موارد زیر باشد:

خطرات بیهوشی (در صورت استفاده از بیهوشی عمومی)
هماتوم (تجمع خون)
سروما (تجمع مایع)
آسیب به اعصاب یا غدد بزاقی
عدم تقارن صورت
یکی از خطرات کاهش چربی باکال، حذف بیش از حد چربی است.

حتماً بخوانید:
بوکال فت چیست و تخلیه چربی بوکال به چه صورت انجام می شود؟

بوکال فت چیست و تخلیه چربی بوکال به چه صورت انجام می شود؟

بوکال فت به بافت چربی که در زیر گونه قرار دارد گفته می شود که موجب می شود صورت شخص گرد تر دیده شود، داشتن صورتی پر و گرد برای کودکان بسیار شیرین و…

در طول فرآیند پیری، توده چربی می‌تواند کوچک شود. بنابراین، یک جراح باتجربه هنگام برداشتن چربی در بیماران جوان‌تر رویکردی محافظه کارانه را در پیش خواهد گرفت تا در سنین بالا ظاهر طبیعی خود را حفظ کند.

منبع : دکتر سزاوار

منبع : www.delgarm.com
لینک کوتاه : https://mag.tanposh-parsi.com/?p=119530

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0