تاریخ : دوشنبه, ۷ اسفند , ۱۴۰۲ Monday, 26 February , 2024
0

رفتارهای موثر در شادی آفرینی

رفتارهای موثر در شادی آفرینی

امروزه بیشتر همسران برای دریافت عشق، صمیمیت و حمایت عاطفی ازدواج می کنند. شواهد فراوانی گویای آن است که همسران جوان در جامعۀ امروزی برای برقراری و حفظ روابط صمیمی و دوستانه به مشکلات شدید فراگیری دچارند.

رفتارهای موثر در شادی آفرینی

روش های ساده برای شاد کردن زندگی تان

یکی از مهم ترین عواملی که همسران آن را باعث ایجاد صمیمیت وشادی بین خودشان می دانند، گفت وگوی رضایت بخش و شادی آفرین با همسرجان است.

برای شما زوج جوان و غیرجوان و وابستگان دور و نزدیک تان چند پیشنهاد داریم که اگر به آن ها عمل نکنید دیگر واقعا از دست تان ناراحت می شویم!

توصیه هایی برای شادی آفرینی در زندگی مشترک

با فامیل شنگول تان رفت و آمد کنید!

شادی حق شماست. نگاهی به اطرافیان تان بیندازید، بچه شاد و شنگول و شیطون فامیل را پیدا و رفت و آمدتان را با او بیشتر کنید. این را جدی می گوییم. با آدم های اهل بگو و بخند و شاد بیشتر ارتباط خانوادگی داشته باشید.

ردخور ندارد این اصل غافلگیری!

کافی است یک روز همان کاری را بکنید که همسرجان می پسندد، دنبال بهانه و سالگرد و ماهگرد و خاطره گرد هم نگردید، ده دقیقه صبح زودتر از همسر بیدار شوید و همان یک جفت جورابی که دیشب از بساط سر خیابان (برای شوهرتان) خریدید یا کتاب شعری را که از عشق فقط عنوانش را یدک می کشد همین طوری یهویی (از دست تان در رفته و برای خانمتان )خریده اید، رونمایی کنید، آن هم وقتی از خواب بیدار شده و هنوز در فکر این است که بالاخره بلند شود صورتش را بشوید یا نه؟!

عشقولانه باشید

اصطلاح خوبی نیست ولی خب یادتان می آید وقتی در فکر جلب توجه ایشان بودید، چه جملاتی صادر می فرمودید؟! خب! حالا چرا …؟! نمی خواهیم هر کلمه ای را این جا بنویسیم، خوبیت!! ندارد.

شادی آفرینی

تکنیک های شادی آفرینی

این همه کارشناس و روان شناس دارند فریاد می زنند که رابطه زوجیت مثل یک نهال جوان است که به محافظت و رسیدگی نیاز دارد تا تازه بماند، جان بگیرد و ریشه بدواند، پس حواستان را به رابطه های عاطفی و عاشقانه با همسرتان جمع کنید. گاهی جملات عاشقانه متفاوتی با آن چه تا حالا به کار می بردید، به زبان بیاورید.
همسرجان را با الفاظ زیبا خطاب کنید. ابراز عشق را جدی بگیرید. باور کنید شما استاد همین کارها هستید، برمنکرش لعنت!

فکر نکنید خیلی بزرگ شدید!

هر چقدر آن کودک طفلک زمین خورده درون تان را بیشتر تحویل بگیرید و به وقتش دست نوازشی بر سرش بکشید، به نفع خودتان است و شادی و نشاط بیشتر دور و برتان می چرخد، یکی از آن وقت ها، ساعت هایی است که در خانه در کنار هم هستید و می توانید یک بازی دونفره انجام بدهید، احوال بازنده این بازی هم معلوم است دیگر، ظرف های شام امشب، دست هایش را می بوسد!

یک توصیه معکوس!

همیشه که نباید کاری انجام بدهید که شادی آور باشد، گاهی باید بعضی کارها را نکنید! گیر ندهید به همسرتان! یک چیزهایی هست که خودتان را هم بکُشید نمی توانید آن ها را عوض کنید، پس بپذیریدشان. همین یک فقره کلی از دعواها و بگومگوها و قهرهای بچه گانه پیشگیری می کند.

منبع : namnak.com
لینک کوتاه : https://mag.tanposh-parsi.com/?p=69194

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0