تاریخ : چهارشنبه, ۲ خرداد , ۱۴۰۳ Wednesday, 22 May , 2024
1

اینجا کابینت آشپزخانه مورد علاقه تان را پیدا کنید !

اینجا کابینت آشپزخانه مورد علاقه تان را پیدا کنید !

کابینت برای آشپزخانه یک بخش ضروری و مهم است و با قطعیت می توان گفت که به هیچ عنوان قابل حذف شدن نیست.

اینجا کابینت آشپزخانه مورد علاقه تان را پیدا کنید !

در گذشته توجه به کابینت ها بیشتر برای قرار دادن وسایل، ظرف و ظروف بوده است، به گونه ای که نظم را به فضا ارائه دهد. اما امروزه باتوجه به فکوس زیاد بر روی دکوراسیون و علاقه ی افراد به شکیل بودن فضایی که از آن استفاده می کنند، کابینت ها به عنوان عنصری برای بحث دکوراسیون نیز در نظر گرفته می شوند و با انتخاب مدل های مختلف کابینت می توانید فضاسازی مد نظر خودتان را داشته باشید.

در انتخاب کابینت باید به چه مواردی دقت کنیم؟

قیمت انواع کابینت ها:

کابینت ها کلاسیک همانند کابینت ممبران یا همان کابینت های وکیوم یا کابینت های چوب طبیعی و یا کابینت های روکش چوب، کابینت انزو هزینه های بالایی نسبت به کابینت های مدرن همانند کابینت ام دی اف مات و کابینت هایگلاس را دارند در هرحال انتخاب های متفاوتی وجود دارد که با توجه به بازار موجود، تقریبا هر سبکی که برای کابینت در ذهن شما باشد به راحتی قابل اجرا است.

در کنار بحث دکوراسیونی که کابینت آشپزخانه منجر به بوجود آمدن آن می شوند اینکه شما بدانید چه نوع کابینتی نیاز دارید نیز مهم است و بهتر است به آن توجه کنید.اگر شما علاقه مند به کابینت های کلاسیک باشید و سبک خانه ی شما (پذیرایی) متفاوت باشد شاید نتوانید رضایت کافی را در انتهای کار داشته باشید مگر اینکه به تغییر ما بقی فضای خانه نیز بپردازید.

سبک کابینت آشپرخانه:

بعضی از افراد هستند که به محیط ها و فضاهای مدرن در کابینت آشپزخانه شان علاقه دارند که این دسته به سمت کابینت هایی با ظاهر مدرن مانند کابینت هایگلاس یا کابینت ام دی اف می روندکه به آنها کابینت مدرن می گوییم. عده ای نیز به فضاهای طبیعی و استفاده از عناصر طبیعی علاقه دارند که می توانند از کابینت های کلاسیک مانند کابینت ممبران و کابینت انزو استفاده کنند.

انتخاب کابینت آشپزخانه متناسب با فضای آشپزخانه

نکته ی دیگری که در خصوص کابینت آشپرخانه بهتر است به آن توجه کنید، میزان فضای در دسترس شما است.

کابینت ها یک مکان خوب برای گذاشتن وسایل هستند و اگر به اندازه ی کافی نباشند شما با حجمی از وسایل که روی دستتان مانده اند و فضایی برای آن ندارید مواجه می شوید.

پس به ابعاد کابینت، عمق و ارتفاع آن توجه کنید.اگر فضای کافی برای تعداد بیشتر کابینت ندارید احتمالا بتوانید با افزایش عمق و ارتفاع کابینتتان و همچنین استفاده از حداقل ۲ عدد کابینت کمدی و طراحی اکسسوری ها عمودی برای آشپزخانه تان فضا ایجاد کنید و یا کابینتی با این ویژگی ها را انتخاب کنید. در حالت کلی آشپزخانه هایی با مساحت ۱۲ متر مربع یا محیط حداقل ۶ متر (به جز پنجره) گزینه ای معمولی برای کابینت های کلاسیک هستند و آشپزخانه های کوچکتر باید از کابینت های مدرن استفاده کنند.

البته در محیط های کوچکتر هم میتوان از کابینت های کلاسیک استفاده کرد اما زیبایی چندانی ایجاد نمی کند.

کابینت های مدرن جادار هستند، در این مواقع گزینه ی مناسبی به شمار می روند.البته به این نکته هم توجه کنید که این نوع کابینت ها با توجه به ویژگی هایی که دارند یک فضا سازی مدرن برای شما انجام می دهند.

رنگ کابینت آشپزخانه

در هنگام انتخاب مدل کابینت به رنگ آن توجه کنید!

کابینت هایی با سبک کلاسیک به درد رنگ های شاد امروزی نمی خورند (البته این نظر من است.قطعا نظر شما هم قابل احترام است) اگر میخواهید یک آشپزخانه ی شاد و رنگی رنگی داشته باشید به سمت سبک های مدرن بروید تا دستتان باز باشد.

شاید بهترین گزینه برای این رنگ ها کابینت های ام دی اف یا کابینت هایگلاس باشند که با توجه به دامنه ی رنگی که در اختیارتان قرار می دهند می توانند نظرتان را جلب کنند. اما (اگر نظر مرا بخواهید!) باید بگویم خیلی به سمت رنگ هایی غیر از سفید مشکی و خاکستری نروید. شاید در ابتدا شما را به شور و هیجان وادارند اما به این نکته توجه کنید که بعد از مدتی احتمالا دلتان را می زنند.

قطعا همه چیز یکسان نمی ماند شما میخواهید تم پذیرایی و آشپزخانه را بعد ها دوباره تغییر دهید، اما با داشتن کابینت هایی با رنگ های خیلی خاص این کار بسیار سخت است مگر اینکه کابینت ها را تغییر دهید و بحث هزینه ای آن برایتان مهم نباشد در اینصورت هر رنگ کابینتی که انتخاب کنید مناسب است. در غیر اینصورت بهتراست به سمتی رنگ هایی بروید که به راحتی با بقیه ی رنگ ها ست می شوند و به قول معروف یک چیز همیشگی هستند و قدیمی نمی شوند.

کانتر یا جزیره (اپن) کابینت آشپزخانه

نکته ی دیگری که در کابینت آشپرخانه اهمیت دارد، اپن آشپزخانه می باشد. اپن ها به دو دسته اپن جزیره ای و اپن کانترتقسیم بندی می شوند، کانتر از یک سمت به دیوار و از سمت دیگر با ورودی آشپزخانه قرار گرفته است اما جزیره برای آشپزخانه و ورودی به وجود میاورد و معمولا در مرکز ورودی آشپزخانه قرار گرفته و به همین دلیل دو ورودی برای آشپزخانه تان ایجاد می کند.

این انتخاب هم به سبک سلیقه ی شما بر میگردد و شما انتخاب های متنوعی خواهید داشت.

اما من پیشنهاد می دهم اگر جزء آن دسته از افراد هستید که فضای زیادی در خانه ندارند ولی به میز نهارخوری علاقه ی بسیاری دارند از خیر اپن بگذرید. همچنین اگر ورودی آشپزخانه شما کوچک است باز هم از خیر اپن بگذرید چرا که برای ورود یخچال ساید به حداقل ۷۵ سانت فضای ورودی نیاز دارید و حداقل جزیره یا کانتر مورد استفاده باید ۹۰ سانت باشد (برای قرار گرفتن دو درب ۴۵ سانت) پس اگر ورودی آشپزخانه تان کمتر از ۱۶۵ سانتی متر است از خیر آن بگذرید.

اگر فضای شما قابلیت داشتن اپن را دارد این پرسش مطرح است که آیا از اپن به عنوان محلی برای قراردادن وسایل استفاده میکنید یا میخواهید همانند یک میز ناهار خوری باشد؟

درست است که کابینت هایی که زیر اپن قرار میگیرند یک فضای مناسب برای گذاشتن وسایل در اختیارتان قرار می دهند و این نکته ممکن است برای خیلی ها اهمیت زیادی داشته باشد.

اما در هرحال فضای شما محدود است و مجبور هستید انتخاب کنید.

داشتن اپن و فضای بیشتر یا داشتن میز نهار خوری؟

بستگی به شما دارد که کدام یک برایتان مهم تر است. بهتر است این نکته از قلم نیفتد که در حال حاضر اپن های جزیره ای این مشکل را نسبتا حل کرده اند و شما هم می توانید اپن داشته باشید و هم میز نهارخوری که در واقع همان جزیره است. فقط مسئله اینجاست که جزیره بهتر است در وسط قرار گیرد در غیر اینصورت ممکن است خیلی جالب نباشد.

در اینصورت شما می توانید از یک میز نهارخوری زیبا به جای جزیره استفاده کنید که هم برای استفاده از آن و غذا خوردن راحت تر هستید و هم زیبایی خاص خود را دارد و فضای پذیرایی و آشپزخانه را برایتان جدا می کند.

سخن پایانی

انتخاب یک کابینت خوب و طراحی آشپزخانه کار مهمی ست که معمولا به تنهایی و یا به دست افراد غیر حرفه ای نباید انجام شود. تیم گریت کابینت اینجاست تا با بهترین شرایط و بالاترین کیفیت از صفر تا صد کار را مطابق سلیقه شما پیش ببرد! گروه کابینت و دکوراسیون گریت تولید کننده انواع کابینت های آشپزخانه با بیش از ۱۵ سال سابقه طراحی و تولید ونصب انواع کابینت های آشپزخانه مدرن و کلاسیک با کادری مجرب و بهترین کارشناسان کابینت آماده خدمت رسانی و ارائه مشاوره رایگان در محل شما میباشد فقط کافیست در فرم رایگان نام و شماره تماس خود را وارد کرده تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس گرفته و در محل شما حضور به عمل آورند. برای دریافت مشاوره ی رایگان برای دریافت خدمات با شماره ی ۰۹۱۲۸۲۵۱۲۵۲ در تماس باشید.

منبع : www.delgarm.com
لینک کوتاه : https://mag.tanposh-parsi.com/?p=120268

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0