تاریخ : جمعه, ۲۵ خرداد , ۱۴۰۳ Friday, 14 June , 2024
0

آموزش دوخت کیف دوشی فانتزی در ۱۰ مرحله چگونه یک کیف دوشی فانتزی بدوزیم؟

آموزش دوخت کیف دوشی فانتزی در ۱۰ مرحله چگونه یک کیف دوشی فانتزی بدوزیم؟

در این مطلب می خواهیم طرز دوخت یک کیف فانتزی دوشی کوچک را به شما آموزش دهیم. البته این کیف جای زیادی ندارد و نمی شود وسایل زیادی را داخل آن گذاشت. دوخت آن نیز بسیار ساده است.

آموزش دوخت کیف دوشی فانتزی در ۱۰ مرحله چگونه یک کیف دوشی فانتزی بدوزیم؟

آموزش کامل دوخت کیف رودوشی فانتزی

این کیف دوشی زیبا و ساده برای مواقعی که وسایل زیادی ندارید و فقط می خواهید کمی پول و موبایل و لوازم آرایش همراهتان باشد بسیار خوب است. لازم نیست برای خرید آن پول زیادی هزینه کنید.

چون این نوع کیف ها این چند ماهه خیلی مد شده اند، قیمت های بالایی هم دارند. اما پول اضافه هزینه نکنید. خودتان در خانه یکی از آنها را به رنگ دلخواه بدوزید. با پارسی همراه شوید.

آموزش کیف دوشی همراه با عکس

مقداری پارچه با دو طرح متفاوت انتخاب کنید تا با الگوی ساده ی این بخش دوخت کیف رودوشی را در منزل انجام دهید.

آموزش دوخت کیف دوشی فانتزی در ۱۰ مرحله

وسایل موردنیاز برای دوخت کیف دوشی فانتزی

 • کاغذ کپی
 • مداد
 • قیچی
 • ۳۵٫۵×۷۶ سانتی متر نمد صورتی روشن
 • نمد نارنجی، قرمز، بنفش، آبی روشن و زرد
 • نخ گلدوزی قرمز، زرد، آبی و سبز
 • کاموا در رنگ های قرمز، آبی، زرد و سبز
 • سوزن
 • ۳۵٫۵×۷۹ سانتی متر پارچه آستری
 • چرخ خیاطی
 • دو تکه نوار پارچه ای در اندازه ۱۱٫۵×۵۱ سانتی متر برای دسته کیف
 • دو تکه پارچه نمدی به رنگ نارنجی و در اندازه ۹×۵۱ سانتی متر برای دسته کیف
 • الگو : یک بیضی بزرگ کج و معوج برای پارچه قرمز، یک بیضی کج و معوج کوچک تر از قبلی برای پارچه بنفش، یک بیضی کج و معوج کوچک تر از نمونه بنفش برای پارچه نارنجی و یکی دیگر برای پارچه آبی روشن. اما سعی کنید بیضی های پارچه های آبی و نارنجی یک شکل نباشند. یک الگوی برگ که یک سرش گرد است نیز نیاز دارید.

طرز دوخت کیف دوشی فانتزی مرحله به مرحله

 1. ابتدا شکل های ذکر شده را روی کاغذ الگو بکشید و سپس کاغذ را روی پارچه های مشخص شده بکشید و آنها را برش دهید. اندازه گلبرگ ها و برگ به دلخواه خودتان بستگی دارد اما سعی کنید اینقدر بزرگ باشد که خودش را نشان بدهد.
 2. با کمک نخ گلدوزی قرمز، نخ کاموایی قرمز را به صورت گل وسط پارچه نمدی بیضی و نارنجی بدوزید. از فاصله چند میلی‌متری لبه های بیرونی پارچه نارنجی را برش بدهید تا ریش‌ریش شود.
 3. همین کار راکاموای آبی و پارچه نمدی آبی و نخ آبی تکرار کنید. برای زیبایی گل های کاموایی می توانید در وسط آنها یک مهره زرد ریز بگذارید یا با نخ زرد، گرد کوک بزنید.
 4. بیضی نارنجی را داخل دایره کج و معوج قرمز رنگ بگذارید و با نخ گلدوزی قرمز بالای قسمت ریش‌ریش شده را کوک بزنید. بیضی آبی را نیز داخل دایره بنفش بگذارید و با نخ آبی کوک بزنید.
 5. پارچه نمدی صورتی را از وسط تا کنید. دو طرف لبه ها را با کوک دندان موشی به هم وصل کنید لبه های بالای کیف را نیز به طور جداگانه با نخ آبی دندان موشی کوک بزنید.
 6. از نمد سبز روشن، یک نوار باریک و بلند در اندازه ۲۳×۲ سانتی متر برش بزنید. از نمد سبز تیره نیز نواری با اندازه ۱۵٫۲×۲ سانتی متر برش دهید.
 7. همان طور که در شکل می بینید، کاموای زرد را وسط نمد سبز روشن بگذارید و از بالا تا پایین کوک بزنید تا به نمد بچسبد و همین کار را با کاموای سبز روشن و نخ زرد روی نمد سبز تیره تکرار کنید.
 8. دو تکه نوار پارچه ای ۱۱٫۵×۵۱ سانتی متری را از وسط تا کنید. هر کدام از نوارهای تا شده را روی نمدهای نارنجی ۹×۵۱ سانتی متری بگذارید.
 9. لبه های اضافه آن را به داخل تا کنید و لبه های آنها را با چرخ خیاطی به هم بدوزید. سپس با کمک نخ گلدوزی زرد، لبه های محل اتصال را کوک تزئینی بزنید.
 10. پارچه آستری را از وسط تا کنید. لبه های آن را چرخ کنید. از هر طرف ۱٫۲ سانتی متر تو بگذارید. کیسه به دست آمده را داخل کیف بگذارید. دسته های کیف را در فاصله بین نمد و پارچه آستری قرار دهید و به هم بدوزید. روی آنها را نیز کوک تزئینی بزنید.

بیشتر بخوانید :

آموزش دوخت کیف زنانه دوشی چرم زیبا و جادار

آموزش دوخت کیف چرم زنانه مرحله به مرحله + عکس

آموزش دوخت جا عینکی زیبا برای شیک پسندان + جا عینکی پارچه ای

آموزش دوخت کیف لوازم آرایش بانوان ساده و زیبا + عکس

منبع : www.delgarm.com
لینک کوتاه : https://mag.tanposh-parsi.com/?p=121243

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0