تاریخ : چهارشنبه, ۲ اسفند , ۱۴۰۲ Wednesday, 21 February , 2024
1

از زن برادرم نفرت دارم

از زن برادرم نفرت دارم

نفرت یکی از انواع هیجانات است که از بدو تولد همراه انسان است. به همین علت روان شناسان کارکردگرا و تکامل گرا این حس را یک امر فطری می دانند.

از زن برادرم نفرت دارم

چطور تنفر از دیگران را کنار بگذاریم

همه ما آدم ها در طول زندگی دچار حس نفرت می شویم؛ نفرت از آدم ها، اشیاء، حیوانات و حتی زمان های خاص. در ذهن ما چه اتفاقاتی رخ می دهد که به ایجاد حس تنفر منجر می شود؟

دختری ۱۶ ساله و محصل هستم. برادر من چهار سال پیش با وجود مخالفت مادر و پدرم با دختر مورد علاقه اش ازدواج کرد. اختلاف های زیادی با هم دارند. زن برادرم دروغ گوست و مدت دو ماه است که ما آن ها را ندیده ایم. پدر و مادرم خیلی از دستش عصبانی هستند. برادرم و زنش هر وقت کم بیاورند، من را سپر بلای خود می کنند و به پدر و مادرم می گویند همه اش تقصیر دخترتان است، او شما را پر می کند. نمی دانم چرا مدام می خواهند من را پیش پدر و مادرم خراب کنند. از زن برادرم خیلی متنفر شدم. دیگر نمی دانم چه کار کنم. کمکم کنید.
همواره توجه داشته باشید ارتباط از هر نوع آن، سازنده یا مخرب، مانند خطی است که برای ترسیم آن نیاز به دو نقطه در دو طرف می باشد. در صورتی که شما تنها یک نقطه بر صفحه کاغذ داشته باشید، قادر نخواهید بود یک خط را بر صفحه کاغذ ترسیم کنید.

نسخه هایی برای کنارآمدن با حس نفرت

بازی را خاتمه دهید

با توجه به مثالی که زده شد، می توانید دریابید در صورتی که برادر شما و همسرشان از دریافت پاسخ از سوی شما ناامید شوند، دیری نمی پاید که به رفتار خود خاتمه خواهند داد؛ بنابراین سعی کنید نسبت به تحریکات ایشان خنثی باقی بمانید و احساسات خود را مدیریت کنید. اجازه ندهید خشم شما باعث شود که این رابطه مخرب بیش از پیش، شما و فضای خانواده تان را آشفته سازد. دادن پاسخ از طرف شما به نوعی باعث می شود رفتار آنان تقویت شود. آن ها به این نتیجه خواهند رسید که می توانند شما را با تحریکاتی از این دست کنترل کنند؛ بنابراین صبور باشید. در صورتی که مدتی به این رفتار خود ادامه دهید والدین تان نیز متوجه خواهند شد که آن چه آن ها درباره شما می گویند، صحیح نیست.

نفرت

مقابله با نفرت

تمایل پنهان به برقراری رابطه

گاهی افراد در برقراری ارتباط غیرسازنده به دنبال ایجاد نوعی رابطه هستند. به عبارت دیگر، زمانی که افراد نمی توانند رابطه سازنده ای برقرار کنند، سعی می کنند به نوعی رابطه را حتی به شکل منفی آن برقرار کنند چرا که در هر حال، نوعی برقراری ارتباط است. ممکن است برادر شما و همسر ایشان نیز تمایل این چنینی داشته باشند؛ اما از آن جا که برقراری ارتباط سازنده و مثبت با شما در فضای کنونی برای ایشان ممکن نیست، رابطه غیر سازنده برقرار کرده اند. اگر بتوانید رفته رفته بدون این که انتظار تغییری از طرف ایشان داشته باشید رفتار خود را تغییر دهید ممکن است شاهد تغییرات مثبت در رفتار آنان نیز باشید؛ برای مثال می توانید به والدین تان کمک کنید ویژگی های مثبت همسر برادرتان را ببینند و به این طریق از خشم آنان کاسته شود؛ البته برای این کار لازم است شما خود در ابتدا قادر باشید این کار را انجام دهید. به خاطر داشته باشید در صورتی که شما قادر باشید در برخورد با برادرتان و همسر ایشان آستانه تحمل خود را افزایش دهید، بدین وسیله ویژگی هایی را در شخصیت خود نهادینه می سازید که شما را برای زندگی آینده تان فردی مقاوم تر خواهد کرد. شما قادر خواهید بود در موقعیت های این چنینی که ممکن است در آینده نیز آن را تجربه کنید با دانش و آگاهی بیشتری واکنش نشان دهید. پس این موقعیت را به شکل فرصتی مغتنم ببینید که تمرینی برای زندگی آینده تان خواهد بود.

مسئولیت زندگی برادرتان را به خودش بسپارید

در نهایت به خودتان یادآور شوید که کارهای مهم تری برای انجام دادن دارید. شما در مرحله ای از زندگی تان قرار دارید که لازم است بر زندگی خودتان تمرکز کنید چرا که در چند سال آینده لازم است تصمیم های مهمی بگیرید. در چنین موقعیتی شما باید تمرکز خود را بر تدارک دیدن بستری برای موفقیت های آینده خود بگذارید. اهداف تان را تعیین و برای تحقق آن تلاش و مسئولیت زندگی برادرتان، انتخاب همسرش و مشکلات حاصل از این انتخاب را به خودشان واگذار کنید.

منبع : namnak.com
لینک کوتاه : https://mag.tanposh-parsi.com/?p=67964

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0