تاریخ : سه شنبه, ۱ اسفند , ۱۴۰۲ Tuesday, 20 February , 2024
2

آرایش زنان بالای ۴۰ سال برای محو خط و خطوط

آرایش زنان بالای ۴۰ سال برای محو خط و خطوط

خانم های بالای ۴۰ سال به دلیل خطوطی که روی صورتشان دارند باید رازهای آرایش زنان در این سنین را بدانند تا با آرایش زیبا شوند تا زننده.

آرایش زنان بالای ۴۰ سال برای محو خط و خطوط

آرایش زنان بالای ۴۰ سال با تمام چین و چروک پوستی

یک خانم بعد از ورود به سن میانسالی چگونه باید آرایش کند تا زیبایی مناسب داشته باشد؟ برای پاسخ به این سوال قبل از آغاز باید بدانید که چه اشتباهات و زیاده روی هایی منجر به نازیبا شدن میکاپ چهره خواهد بود .همه ی ما با بالا رفتن سن با چالش های جدیدی در ظاهر و خصوصا صورتمان مواجه می شویم. از آن جمله می توان به نازک شدن ابروها، افتادگی پلک ها و لکه های ناشی از نور خورشید و از همه مهم تر چین و چروک ها و خطوط ریز روی نقاط خاصی از صورت اشاره کرد. در اینجا به پیشنهاد های بابی براون، هنرمند، گریمور و مدیرعامل محصولات آرایشی کمپانی Bobbi Brown Cosmetics می پردازیم که رازهایی را با شما در میان گذاشته تا بتوانید زیبایی و جوانی ظاهرتان را حتی در سنین ۴۰ سالگی حفظ کنید.

ترفندهای آرایش زنان میانسال از زبان گریمور مشهور

۱٫چطور می توان خطوط لب را پنهان کرد؟
قدم اول:هرگز مرطوب کننده را فراموش نکنید، خصوصا در اطراف لب. در واقع مرطوب کننده باعث برجسته تر شدن لب ها شده و آنها را پُر و گوشتالو نشان خواهد داد و باعث می شود هر نوع خط و خطوط ریز پوستی در اطراف لب بالایی کمتر به چشم بیاید. برای شیارهایی که روی لب هایتان افتاده، از کرمِ آمیخته با موم استفاده کنید. ترکیبات نرم کننده موجود در این محصولات به نرم شدن خط و خطوط لب ها می انجامد و سدی در آن ایجاد می کند که باعث می شود رنگِ رژ لب وارد شیارهای لبتان نشود و لب هایتان بیشتر به چشم بیاید. در نهایت، دور لب هایتان را خط لبی بکشید که رنگش با رنگ طبیعی لب هایتان سِت باشد تا لب هایتان نازک به نظر نیاید و بعد از آن از یک رژ لب کرمی مات استفاده کنید که حاوی مرطوب کننده است و باعث نرم شدن خط و خطوط باقیمانده و اضافی می شود.

آرایش زنان

ترفندهای آرایش زنان میانسال

۲٫چه کار کنیم که کرم پودرمان روی کرمِ رتینول خوب بنشیند؟
کرم های رتینول، که باعث تحریک رشد کلاژن می شوند برای ترمیم چین و چروک ها بسیار مناسب اند. این در حالی است که سازمان دارو و غذای آمریکا آنها را در قالب یکی از دو ترکیبی دسته بندی می کند که می توان به طور رسمی گفت ترکیبات ضدسالخوردگی محسوب می شوند. امتیاز منفی آن این است که کرم پودر به نرمی بر روی آنها نمی ماند – این کرم لایه ای روی آن ایجاد می کند که ممکن است وقتی آرایش می کنید، حالت موجی پیدا کند یا پوسته پوسته شود. برای آنکه کرم پوردتان اثر نرمی به جا بگذارد بی آنکه تأثیر رتینول از بین برود، از این حقه استفاده کنید:یک لایه لوسیون یا کرم را بدون هیچ نوع ترکیب فعال دیگری روی صورت بمالید، در واقع بعد از آنکه کرم رتینول خود را استفاده کردید و پیش از آنکه بخواهید کرم پودر بزنید. این کار باعث ایجاد سد نرمی بین این دو خواهد شد. بعد از مالیدن هر لایه، یک دقیقه صبر کنید تا هر کدام به داخل پوست نفوذ کنند.

۳٫چطور می توان خط و خطوطی را که از بینی به دهان شکل گرفته نرم تر کرد؟ 
شما می توانید با استفاده از مرطوب کننده ای غنی کاری کنید که چین خوردگی هایی که از بینی به سمت دهان ایجاد شده، کمتر به چشم بیایند و بعد کرم پودر مایعی روی آن و کل صورتتان، خصوصا در چین خوردگی ها بمالید تا سایه هایتان معلوم نشود. در انتها رژگونه ای به رنگ صورتی روشن را بر گونه هایتان بمالید.

۴٫چطور می توان لکه های ناشی از نور خورشید را پنهان کرد؟
شاید اغلب اوقات عادت ندارید که عینک بزنید، و همین مسئله باعث شده تا جاهایی از صورتتان به خاطر تماس با نور خورشید لک شوند. اگر دوست ندارید با لیزردرمانی زیاد هزینه کرده و بریز و بپاش راه بیاندازید، پس بهتر است از این ترفند استفاده کنید:نخست آنکه مقداری کانسیلر که دو شماره روشن تر از رنگ پوستتان است روی انگشتتان بزنید و آن را روی لکه ها بمالید. (این کانسیلرها اغلب طبیعی تر از سایه هایی با ته رنگ قرمز یا آبی هستند). سپس آهسته با کف دست و با ضربه های ملایم، کرم پودر را روی لکه بزنید و حواستان باشد که نمالید و آنها را با هم ترکیب کنید و در انتها، پودر تقریبا زردرنگی را با فرچه به سرتاسر صورت و سینه تان بمالید.

۵٫چطور می توان ابروهای تووپُری درست کرد که طبیعی به نظر بیایند؟ 

فرقی نمی کند که ابروهایتان به خاطر بالا رفتن سن نازک شده یا هنوز به خاطر سال ها استفاده زیاد از موچین در حال ترمیم و بازیابی است، نکته اینجاست که آنها مثل قبل کلفت نیستند. با استفاده از این چهار ترفند برائن دوباره آنها را بازسازی و احیاء کنید:نخست مداد ابرو را برداشته و با ضربه های کوچک و نرم آنها را پر کنید. در مرحله بعد، با استفاده از برس ابرو، یک لایه پودر روی مداد بمالید و برای نرم کردن ابرو و ترکیب آنها با هم از شانه ابرو استفاده کنید. مطمئن نیستید چه رنگی برایتان مناسب تر است؟ رنگ هایی را انتخاب کنید که با تیره ترین قسمت از موهایتان سِت است تا بتوانید اثر آن را ببینید. 

 ترفندهای آرایش زنان

ترفندهای آرایش زنان برای داشتن لب و چشمان زیبا

۶٫ چطور می توان میزان افتادگی پلک ها را کاهش داد؟ 

چشمان شما می تواند بهترین خصوصیت ظاهر شما باشد حتی اگر پلک هایتان به سرزندگی قبل نباشد. برائن پیشنهاد می دهد که پلک بالا و پائینتان را خط چشم بکشید، کمی نزدیک به خط مژه ها و بعد در کنج بیرونی پلک ها، سایه ای با رنگ ملایم مانند بزنید و آن را به سمت کنج داخلی بکشید تا یک دست شده و عمق بیشتری پیدا کند.

۷٫چطور می توان کرم پودر مناسبی انتخاب کرد؟
هیچ چیز بدتر و رعب آورتر از کرم پودری نیست که باعث شود ظاهرتان افتضاح به نظر برسد؛ ظاهری رنگ پریده و با چین و چروک فراوان. ترفندی که با استفاده از آن می توان از بروز چنین حالت نامساعد و نامطلوبی پیشگیری کرد، انتخاب کرم پودرها و پودرهایی است که ته رنگ زرد دارند. علتش هم آن است که بیشتر صورت ها، ته رنگ زرد دارند. اگر می خواهید به طور آزمایشی آن را استفاده کنید، بهتر است همراه با چند رنگ سایه امتحان کنید تا ببینید که کدام یک میزان زردی بیشتری نسبت به آبی یا قرمز دارند.

۸٫چطور می توان بدون تزریق، لب های پُرتری داشت؟ 

هرچه شمع های روی کیک تولدتان بیشتر باشد، احتمال آنکه لب هایتان نازک تر به نظر برسد بیشتر است. علت این مسئله، کمبود غده های چرب ساز و کاهش تراکم استخوانی است که باعث می شود به خاطر پوشش قوی کمتر در اطراف دهان، به سمت داخل کشیده شوند. اما برای بازگردادن تأثیر آنها اصلا نیاز نیست تا از سوزن های تزریق استفاده کنید. با استفاده از مداد لب با سایه ای کمی پررنگ تر از رنگ لبتان می توانید لبه های بیرونی لب را برجسته تر کنید و بعد با رژ لب کرمی که ته رنگ روشن تری دارد، مثلا قرمز ملایم یا رنگ هلویی، آن را پُر کنید تا به این شکل لب هایتان پُرتر به چشم بیاید. برای آنکه آنها را جذاب تر کنید، می توانید رویش را برق لبی بزند که حاوی ترکیب اُلیگوپپتید پالمیتول بوده و به افزایش میزان کلاژن کمک می کند.

۹٫چطور می توان ابروهای نازک را مرتب کرد؟
با آنکه ابروهای نازک شما چندان هم ظاهر بدی ندارند، اما هلال های نامتراکم آنها را می توان به جای آنکه ملال آور و صاف به نظر برسد، تمیز و یک دست درست کرد. راز قضیه در این است که به جای استفاده از موچین، موهای زائد را کوتاه کنید. تک تک کندن موها می تواند باعث ایجاد لکه هایی روی پوست شود، اما کاهش حجم، آنها را یکدست خواهد کرد. بهتر است این روش را انجام دهید:یک شانه ابرو بردارید و موها را به سمت بالا (یعنی سمت رستنگاه مو) شانه بزنید، بعد نوک موهایی را که از محور ابروها و هلال آنها خارج شده است با قیچی مخصوص کوتاه کنید. سپس آنها را به سمت پایین شانه بزنید و اگر تار موی اضافه ای خارج از محور هلالی ابرو به جا مانده با قیچی کوتاه کنید.

۱۰٫از رژگونه چطور استفاده کنیم تا شبیه دلقک ها نشویم؟ 

به احتمال زیاد دوست دارید صورتی زنده و پرشور داشته باشید – اما نه به شکلی که انگار می خواهید به سیرک بروید. برای آنکه رژگونه روی صورتتان خیلی صاف بنشیند، از یک مرطوب کننده صورت همراه با اسید هیالورونیک استفاده کنید که باعث می شود آب در سطح پوست جذب شده و حجم و درخشندگی آن حفظ شود. بعد این دو حرکت را انجام دهید:رژگونه کرمی هیدراته کننده را با ضربه های ملایم روی صورت و درست زیر استخوان گونه تان بگذارید و آن را به سمت بالا (یعنی مسیر رستنگاه مو) و عقب بمالید و در انتها رژگونه پودری را با سایه ای کمی تیره تر بر روی برجستگی گونه ها بمالید. 

منبع : namnak.com
لینک کوتاه : https://mag.tanposh-parsi.com/?p=2859

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0