تاریخ : دوشنبه, ۲۸ خرداد , ۱۴۰۳ Monday, 17 June , 2024
0

مراقبت های لازم قبل و بعد از پی آر پی مو جهت رسیدن به نتیجه عالی

مراقبت های لازم قبل و بعد از پی آر پی مو جهت رسیدن به نتیجه عالی

توصیه های قبل و بعد از پی آر پی مو : در این مقاله قرار است درباره مراقبت بعد از پی ار پی صحبت کنیم. پس با ما همراه باشید.

مراقبت های لازم قبل و بعد از پی آر پی مو جهت رسیدن به نتیجه عالی

مراقبت‌ های قبل و بعد از تزریق پی آر پی مو

تزریق پی آر پی مو یا پلاسمادرمانی یکی از روش‌های مؤثر برای درمان عارضه ریزش مو است. در این روش، مقداری خون از بیمار گرفته می‌شود و طی یک فرآیند فرآوری، پلاسمای آن که غنی از پلاکت است، جداسازی شـده و به پوست سر تزریق می‌گردد.

پلاسمای غنی از پلاکت حاوی برخی پروتئین‌های ضروری است که رشد موها را تحریک می‌کنند. از آنجایی که میزان پلاکت خون در هر شخص با شخص دیگر تفاوت دارد، در بازده این روش درمان برای افراد مختلف نیز شاهد تنوع‌های جدّی خواهیم بود. برخی از بیماران، چندین جلسه متمادی باید تحت درمان باشند تا به نتیجه دلخواه برسند؛ و برخی دیگر در طول یک یا دو جلسه نتیجه مورد نظرشان را کسب می‌کنند.

نکاتی که باید قبل از انجام پی آر پی بدانید

در صورتیکه هرکدام از شرایط و علائم زیر را دارید، پلاسمادرمانی برای ریزش مو را به کل از گزینه‌ها و برنامه‌های خود حذف کنید:

تزریق پی آر پی

نقص سیستم ایمنی به دلیل ابتلا به بیماری‌های سرکوب‌کننده ایمنی؛ مثل ابتلا به ویروس‌های اچ آی وی، اچ پی وی؛ یا مصرف داروهای کاهنده عملکرد سیستم ایمنی.
ابتلا به بیماری‌ها و عارضه‌های پوستی مثل سرطان پوست صورت (مزمن یا درمان‌نشده). برخی از انواع این نوع سرطان عبارتند از اس‌سی‌سی، بی‌سی‌سی و ملانوما و سرطان سیستماتیک. درصورتی‌که برای درمان این نوع از سرطان‌ها از تکنیک شیمی‌درمانی استفاده می‌کنید، پلاسمادرمانی گزینه مناسبی برای شما نیست.
استروئیددرمانی؛ یا ابتلا به بیماری‌های درماتولوژیک مؤثر بر صورت (پروفیریا)، بیماری‌های مُسری، اختلال‌های خونی و اختلال پلاکت. علاوه بر این، در صورت استفاده از داروهای ضدانعقادخون (مثل وارفارین) نیز نمی‌توانید از تکنیک پلاسمادرمانی برای درمان ریزش مو استفاده کنید.

مراقبت های قبل از انجام پی آر پی

مصرف ترکیبات رقیق‌کننده خون مثل ویتامین ای، ویتامین آ، سیر، تخم کتان، روغن جگر ماهی، اسیدهای چرب ضروری و مولتی‌ویتامین‌ها را از هفت روز پیش از درمان کنار بگذارید. در عوض، ویتامین دی و آهن را در رژیم‌های غذایی خود جایگزین کنید.
در صورت مصرف داروهای رقیق‌کننده خون، حتماً درمانگر خود را در جریان بگذارید. برخی از این داروها عبارتند از پلاویکس، کومادین و هپارین.

همه چیز در مورد پی آر پی

از حداقل هفت روز پیش از درمان، مصرف آسپیرین، ادویل، موترین، ایبوپروفن، ناپروکسن، ولتارن و دیگر داروهای ضدالتهابی را کنار بگذارید. در روش پلاسمادرمانی، بدن حتماً باید واکنش التهابی از خود نشان دهد تا درمان مؤثر باشد.
در صورت تشخیص درمان­گر، از هفت روز پیش از درمان از داروهای حاوی تیلنول (مثل استامینوفن) باید استفاده کنید.
درصورتی که از داروهای فشار خون یا قلب استفاده می‌کنید، حتماً درمان‌گر را در جریان بگذارید. در صورت تجویز و تشخیص درمان‌گر، در روز درمان یا حتی روزهای قبل و پس از درمان باید از این داروها استفاده نمایید.
اگر از داروهای بتابلاکِر مثل ایندرال (پروپرانولول) استفاده می‌کنید، درمان‌گر خود را در جریان بگذارید؛ زیرا گاهی لازم است که درمان‌گر نوع داروی بتابلاکر را پیش از درمان تغییر دهد.
در معرض نور یا گرمای شدید قرار نگیرید.

مراقبت ها و نکات مهم روز انجام پی آر پی

در روز درمان بخصوص برای پی آر پی صورت بدون آرایش و پوست تمیز به کلینیک بروید.
اگر ناحیه درمان نیاز به اصلاح موهای زائد دارد، روز قبل اصلاح موهای زائد را انجام دهید. دقت کنید هنگام اصلاح در ناحیه درمان زخم و حساسیت پوستی بر اثر اصلاح ایجاد نشود.
اگر نسبت به درد حساس هستید بهتراست ۴۵ دقییق قبل از شروع درمان از پمادهای مخصوص ضد درد استفاده کنید.

مراقبت بعد از پی آر پی مو و صورت

مراقبت های بعد از پی ار پی تا یک هفته بعد از پی آر پی باید ادامه داشته باشند. در ادامه مراقبت های بعد از پی آر پی مو و پوست را توضیح خواهیم داد.

مراقبت بعد از تزریق پی آر پی

روز اول تا دوم

حداقل تا شش ساعت پس از پلاسمادرمانی، از محصولات مراقبتی و زیبایی مو استفاده نکنید.
حداقل تا سه ساعت پس از تزریق، سر خود را از رطوبت دور نگه دارید.
برای آنکه تأثیر روش پلاسمادرمانی به حداکثر برسد، حدود سه الی چهار ساعت پس از تزریق دوش آب داغ بگیرید و سر را کامل بشویید.
از قراردادن کمپرس سرد روی پوست سر و نواحی تزریق خودداری کنید؛ زیرا یخ و سرما در نقش یک عامل ضدالتهابی عمل می‌کنند! در صورت تشخیص و توصیه درمان‌گر و همچنین، مشاهده تورم، به مدت کوتاه از یخ یا کمپرس سرد استفاده کنید.
تا دو روز پس از تزریق پلاسما از سونا، اتاق‌های بخار و شنا دور باشید.
حداقل تا دو روز پس از تزریق پی آر پی مو، از انجام فعالیت‌های فیزیکی سخت و قرارگرفتن در معرض نور و گرمای زیاد خودداری کنید.

روز سوم تا هفتم

بین ۲ الی ۴ روز پس از تزریق، علامت‌هایی مثل کبودی، قرمزی، خارش، تورم و یا درد در پوست سر طبیعی است. در صورتی که درد یا ناراحتی از بیش از حد تحمل‌تان است، از تیلنول یا دیگر داروهای حاوی استامینوفن استفاده کنید.
در زمانی که سلول‌های فولیکول در پوست سر در حال فعال‌شدن هستند، احساس قلقلک یا خارش در پوست سر خواهید داشت که به مرور زمان برطرف خواهد شد.
در برخی موارد نادر، عفونت یا واکنش‌های دیگری به پلاسما در پوست سر مشاهده می‌شود. البته این عارضه‌ها به راحتی با داروهای آنتی‌بیوتیک یا ضدالتهابی قابل درمان‌اند. درصورتی که هرکدام از این علائم و واکنش‌های غیرعادی را مشاهده کردید، با درمان‌گر خود تماس بگیرید.
حداقل تا سه روز پس از درمان همچنان از مصرف آسپیرین، ادویل، موترین، ایبوپروفن، ناپروکسن، ولتارن و دیگر داروهای ضدالتهابی خودداری کنید. در صورت امکان این روال را تا هفت روز ادامه بدهید.
در طول سه روز نخست پس از تزریق، از شامپوهایی با میزان pH ملایم استفاده کنید.
تا سه روز پس از تزریق پلاسما به پوست سر، مصرف الکل، کافئین و دخانیات برای شما ممنوع است. در افراد سیگاری، روند بهبود و ریکاوری به کُندی طی می‌شود و معمولاً اختلال‌ها و عارضه‌های جدی گریبانگیر بیمار خواهند شد.
حداقل تا سه روز پس از تزریق پلاسما، از مصرف ماینوکسیدیل، رنگ‌های شیمیایی برای مو و محصولات صاف‌کننده مو خودداری کنید.
در طول یک هفته نخست پس از تزریق، روزانه مقدار زیادی آب مصرف کنید.
حداقل تا یک هفته پس از تزریق پلاسما از مصرف ترکیبات رقیق‌کننده خون مثل ویتامین ای، ویتامین آ، سیر، تخم کتان، روغن جگر ماهی و اسیدهای چرب ضروری خودداری کنید.

فواید پی آر پی

چطور نتیجه درمان پی آر پی را بهبود دهیم؟

اکثر افرادی که از پی آر پی برای درمان استفاده کرده‌اند این نظر را داشته‌اند که نتایج و بهبودی از ۶ ماه به بعد حاصل می‌شود. برای اینکه بیشترین نتیجه بعد از درمان را مشاهده کنید بهتر است نکاتی را رعایت کنید.

پی آر پی جهت درمان ریزش مو ابرو و تقویت آن

پی آر پی جهت درمان ریزش مو ابرو و تقویت آن

پی آر پی ابرو: در این مطلب قرار است شما را با اطلاعاتی در مورد پی آر پی ابرو آشنا کنیم و یک سری از مهم ترین اطلاعاتی را در اختیار شما قرار می دهیم که…

اگر ناحیه درمان در معرض آفتاب است همیشه از ضد آفتاب برای پوست استفاده کنید.
بهتر است بعد از درمان با پی آر پی از یک روتین پوستی خوب استفاده کنید. اما در دوران نقاهت با مشورت پزشک روتین پوستی خود را ادامه دهید بخصوص اگر مواد مراقبتی پوستی شما دارای الکل است.
در انتها باید اشاره کنیم یک کلینیک مجهز و یک پزشک ماهر و متخصص را برای درمان انتخاب کنید تا بهترین نتیجه از پی آرپی را مشاهده کنید.

منبع : کلینیک صدف

منبع : www.delgarm.com
لینک کوتاه : https://mag.tanposh-parsi.com/?p=120884

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0