تاریخ : یکشنبه, ۲ اردیبهشت , ۱۴۰۳ Sunday, 21 April , 2024
3

رازهای زیبایی و جوان ماندن مهتاب کرامتی

رازهای زیبایی و جوان ماندن مهتاب کرامتی

مهتاب کرامتی بازیگر مشهور کشورمان با ۴۷ سال سن همچنان جوان و زیبا است, رازهای او برای جوان ماندن و زیبایی اش چیست؟

رازهای زیبایی و جوان ماندن مهتاب کرامتی

زیبایی و تناسب اندام به سبک مهتاب کرامتی

مهتاب کرامتی یکی از بازیگرانپرطرفدار ایرانی است که دارای یک فرزند دختر می باشد . او در مهر ماه سال ۴۹ به دنیا آمده و تحصیلاتش را در رشته میکروبیولوژی با مدرک کارشناسی از دانشگاه آزاد اسلامی به پایان رساند.

مهتاب کرامتی کسی که هم بازیگر است، هم طراحی لباس و دکوراسیون انجام می دهد و مهمتر از همه این که سال ها ست سفیر صلح یونیسف در ایران است. اسم بچه ها را که می شنود، چشم هایش برق می زند. انگار تمام انرژی های خوب دنیا در او جمع شده است؛ تا همه آن ها را صرف یاری مردمان سرزمینش کند. در ادامه نکاتی در مورد زیبایی و سلامت مهتاب کرامتی را از زبان خودش بخوانید.

طراحی لباس

راز جوان ماندن مهتاب کرامتی

چطور جوانی خود را حفظ می کنید؟
من سعی می کنم شب ها خیلی زود بخوابم، به تغذیه ام می رسم و پرخوری نمی کنم. به دلیل این که مادرم متخصص تغذیه است و در خانواده ای بزرگ شده ام که خیلی به نوع خورد و خوراک توجه می شود. صبح ها ساعت ۸- ۷/۳۰ بیدار می شوم. حتما ۸ ساعت در روز را می خوابم. شب ها زود شام می خورم و معتقدم نباید لحظه ای که می خواهی بخوابی شام بخوری. چون اگر این کار را انجام دهی کابوس می بینی. (یعنی من می بینم) صبح ها که بیدار می شوم حتما آب می خورم. ولی آب خیلی یخ نمی خورم. آب خوردن جزو جدایی ناپذیر زندگی من است و آب را با درجه حرارت اتاق یکنواخت می کنم. زیرا آب خیلی یخ می تواند اذیت تان کرده و ایجاد اسپاسم معده کند. صبحانه را حتما کامل می خورم. زیرا این موضوع می تواند کمک کند که اندامم ثابت بماند. برنج را محدود می خورم و اگر قرار باشد همراه با غذایم برنج بخورم حتما شام کمتری می خورم، من با خانواده ام زندگی می کنم طبیعی است که غذای ایرانی در خانه جایگاه همیشگی را دارد. اما شام در خانه ما همیشه سبک سرو می شود اکثرا یا سبزیجات پخته می خوریم یاسالاد یا حتی نان و پنیر.

بازیگران پرطرفدار

رازهای زیبایی مهتاب کرامتی

شلختگی ممنوع!
مهتاب کرامتی می گوید، شلخته نبودن و این که بتوانید لباس های تان را مرتب نگه دارید، به شما کمک می کند که بتوانید از لباس های سال های گذشته تان هم استفاده کنید. من در یک برنامه ای روشی دیدم؛ این کار می تواند خیلی مثبت باشد. در این برنامه به ما گفتند بعد از ترکیب بندی رنگی، لباس های تان را در کمد پشت و رو آویزان کنید به این دلیل که بعد از یک فصل متوجه می شوی کدام یک از لباس های تان را هیچ وقت نپوشیده ای و بدانی که نباید این ها در کمد تو باقی بماند.

صورت طبیعی بهتر است!
مهتاب کرامتی:خیلی ها فکر می کنند با هفت قلم آرایش زیباتر به نظر می رسند؛ در صورتی که آراستگی با میکاپ متفاوت است. من کسانی را می بینم که بعضی مواقع با خودم می گویم این هایی که با این ظاهر به خیابان می روند وقتی به یک مهمانی دعوت می شوند با چه ظاهری می روند. خب این سلیقه است شاید بعضی ها بپسندند اما من به هیچ وجه نمی توانم با این تیپ قیافه ها کنار بیایم. به نظر من سادگی خیلی خوب است. خود من هیچ وقت موهایم را رنگ نکرده ام. من اهل آن نیستم که بخواهم در چهره ام تغییر و تحول ایجاد کنم در عین حال سعی می کنم همیشه آراسته و مرتب باشم. اگر قرار است لباس بپوشم سعی می کنم طوری بپوشم که همه چیز با هم هماهنگ باشد. قرار نیست نوع پوششم توی ذوق بزند یا ظاهرم مثل فلش برق بزند. در کل نمی خواهم با ظاهرم جلب توجه کنم. البته نمی توان به دخترخانم ها گفت چرا با این شکل و شمایل خودتان را درست می کنید چون همه چیز به سلیقه برمی گردد.

نوشابه فقط یک قلپ!
مهتاب کرامتی می گوید، نوشابه به طور کامل از زندگی من حذف شده است. بعضی مواقع دلم می خواهد نوشابه بخورم اما متاسفانه هرچیز خوشمزه ای ضرر دارد. نوشابه نمی خرم که در خانه باشد و وسوسه ام کند ولی اگر خیلی هوس کنم در حد یک قلپ می خورم که فقط مزه آن را چشیده باشم و خیلی خودم را محدود نکنم که عطش آن باقی بماند. در مورد شیرینی و شکلات هم همین طور، فقط یک ذره می خورم که ولعم به آن از بین برود. این قضیه هم به تثبیت وزنم کمک می کند.

تغذیه سالمی که مدیون مادرم هستم.
در کل این روال زندگی یعنی زیاد نخوردن و سبزیجات را به صورت سالم خوردن (نه سرخ کرده) را مدیون مادرم هستم، مثلا قورمه سبزی مادر من با تمام قورمه سبزی ها متفاوت است به هیچ عنوان سیاه رنگ نیست. سبزی آن خیلی سرخ نمی شود زیرا مادرم آن را بخارپز می کند. ما غذای فریزری نمی خوریم تا آن جایی که امکان دارد سعی می کنیم غذا را به صورت تازه صرف کنیم.
چیزهایی که رعایت می کنم
خوردن فست فود خیلی لذیذ است؛ اما سعی می کنم خوردن این نوع غذاها را محدود کنم. مهتاب کرامتی می گوید، اگر یک شب فست فود بخورم، فکر می کنم باید تا چند روز تقاص خوردن آن را پس بدهم. من سر سفره هیچ وقت آب نمی خورم. بهتر است که ۰۳دقیقه قبل از غذا آب بخورم تا اذیت نشوم.این را به یاد داشته باشید اگر ۰۳دقیقه قبل از خواب آب خورده شود از سکته قلبی جلوگیری می شود.

صبحانه را فراموش نکنید
از نظر مهتاب کرامتی، خیلی ها به دلیل تنبلی شان صبحانه نمی خورند. اما خوردن صبحانه به شما کمک می کند در طول روز کمتر غذا بخورید. من نتیجه گرفته ام که خوردن صبحانه خیلی کمک می کند به ثابت نگه داشتن وزن و مهم تر از آن سلامت. به همین دلیل اگر قرار باشد در یک وعده پرخوری کنم آن وعده حتما صبحانه خواهد بود. اهمیت حفظ عادات غذایی نگه داشتن عادت غذایی برای ما بازیگران خیلی مهم است. به خصوص در پروژه فیلمبرداری که هستیم نمی توانیم آنطور که خودمان می خواهیم غذا بخوریم. من سعی می کنم در این طور مواقع غذای رژیمی بخورم یا برنج غذا را نخورم یا سعی کنم نان و پنیر با گوجه و خیار بخورم. در آفریقا نوع خوراک شان باب طبع ما ایرانی ها نبود؛ به همین دلیل من در آن سفر خیلی زیاد لاغر شدم.

تمرین کنید که آرام غذا بخورید
کاری را که از دوستم یاد گرفته ام و خیلی سخت است آرام غذا خوردن است. آرام غذا خوردن کمک می کند که همیشه فرم بدن یک طور باقی بماند، برای این که همیشه بعد از ۲۰ دقیقه مغز فرمان می دهد که تو سیری. حالا اگر در این ۲۰ دقیقه حجم کمتری غذا خورده باشی خیلی موفق تری. فرانسوی ها بیشتر موقع غذا خوردن حرف می زنند و معاشرت می کنند اما ما ایرانی ها عادت داریم تندتند غذا بخوریم. خب فرهنگ ما اینطور است که غذای سرد دوست نداریم. البته نوع تغذیه ایرانی سنتی خیلی می تواند به سلامت ما کمک کند. سبزی خوردن، سالاد، ماست این ها غذاهایی هستند که به سلامت ما کمک می کند.

اهمیت به مد و رنگ ها
در دوره ای که تولیدی لباس داشتم خیلی به موضوع مد اهمیت می دادم همیشه حواسم را جمع می کردم که در هر فصلی چه رنگی مد است و خیلی برایم مهم بود که مدهایی که خارج از ایران بورس بود را بتوانم ایرانیزه کنم و در ایران بیشتر از آن استفاده کنم. برای این که ممکن است ما از خیلی از چیزها خوش مان بیاید ولی هیچ وقت جایی را نداشته باشیم که از آن استفاده کنیم. خیلی از لباس های خانم ها معمولا در کمد باقی می ماند برای اینکه جای پوشیدن آن را پیدا نمی کنند. در حال حاضر خیلی کمتر به موضوع مد اهمیت می دهم. یک سری رنگ ها همیشه مد هستند آن ها را ترجیح می دهم. بعضی از رنگ ها هم به شما یک انرژی می دهد که به نظر من به مد مربوط نیست. البته شاید زیاد دیده شدن آن رنگ است که شما دلتان می خواهد آن رنگ لباس را داشته باشید.
منبع : namnak.com
لینک کوتاه : https://mag.tanposh-parsi.com/?p=3702

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0