تاریخ : جمعه, ۴ اسفند , ۱۴۰۲ Friday, 23 February , 2024
1

بهترین راهکار برای حل مشکل تنهایی بعد از ازدواج

بهترین راهکار برای حل مشکل تنهایی بعد از ازدواج

بسیاری از مواقع احساس نا خوشایند تنهایی حتی بعد از ازدواج نیز به سراغ ما می آید. در این بخش بهترین راهکار برای حل مشکل تنهایی بعد از ازدواج را آورده ایم ؛با ما همراه شوید.

بهترین راهکار برای حل مشکل تنهایی بعد از ازدواج

روش های حل مشکل تنهایی بعد از ازدواج

تنهایی می تواند در زمان تنها شدن یا حتی زمانی که افراد در اطراف تان قرار دارند به سراغتان بیاید.برخی بر این باور اشتباه هستند که تنهایی به معنی نبودن در جمع و زندگی انفرادی است. این درحالی است که بسیاری از افرادی که حتی بعد از ازدواج هم دچار حس تنهایی می شوند.  آیا شما نیز از آن دسته افرادی هستید که از احساس تنهایی بعد از ازدواج رنج می برید ؟

تنهایی بعد از ازدواج

بسیاری از زوجین احساس تنهایی شدیدی دارند. اگر شما هم جزو آنهایی هستید که رابطه صمیمی دوران اولیه آشنایی تان را ندارید یا به بهانه های مختلف، خود را سرگرم کار می کنید تا زمان کمتری کنار همسرتان باشید و این را به حساب پر مشغله بودن می گذارید و هیچ گونه احساس تعلق خاطری نسبت به او ندارید، این زنگ خطر بزرگی است و در ابتدای احساس تنهایی قرار دارید. برخی از ما به اشتباه بر این باوریم که فقط مجردها و افرادی که به اصطلاح بی کس و کارند احساس تنهایی می کنند غافل از این که داشتن حس انزوا و تنهایی در زندگی زناشویی بر چسب خاص خود را دارد و با دیگر تنهایی ها بسیار فرق می کند. این تنهایی از یک افسردگی خبر می دهد و اغلب باعث دردهای روحی و جسمی یکی از همسران یا هردو می شود. همسر حساس مدام از سردرد، کمردرد یا مشکلات قلبی شکایت می کند که در پشت تمامی این دردها، حس تنهایی عمیقی وجود دارد.
افا ولدارک در کتاب «هم اکنون دست به کار خواهم شد» تنهایی زوجین را اینچنین تشریح می کند:ما از افرادی که دوستشان داریم توقعات بخصوصی داریم. دوست داریم او به ما نزدیک شود، هیچ وقت از ما فاصله نگیرد، دائم به ما توجه کند، افکار و احساساتش را با ما تقسیم کند و برای همیشه دوستمان داشته باشد و اگر این عطش سیراب نشود بلافاصله به دام انزوا و تنهایی سقوط می کنیم.

آیا شما نیز از احساس تنهایی بعد از ازدواج رنج می برید؟

هیچ احساسی بدتر از آن نیست که کسی در عین این که متآهل است ، احساس تنهایی کند و نتواند حرفهایش را با شریک زندگی خود در میان بگذارد.

تنهایی بعد از ازدواج

احساس تنهایی بعد از ازدواج باعث افسردگی می شود.

یک قلم و کاغذ بردارید و حساب کنید یک هفته چند ساعت یا چند دقیقه است.
سپس به این سؤال پاسخ دهید که چقدر از این زمان را به گفتگو با همسرتان اختصاص می دهید؟؟؟
۳۰ دقیقه ، یک ساعت ، ۱۰ ساعت؟؟؟
از همسر خود بپرسید آیا این زمان برای او کافی است تا تمام حرف ها و مشکلاتش را با شما در میان بگذارد
به جای این که هر شب بعد از رسیدن به خانه جایی بنشینید، تلویزیون نگاه کنید یا روزنامه بخوانید و یا موبایلتان را چک کنید، به همسرتان نگاه کنید و با او صحبت کنید و اگر وقتی باقی ماند به سایر کارهایتان بپردازید.
هنگامی که همسر شما کنارتان می نشیند تا با شما صحبت کند روزنامه و موبایل را به کناری بگذارید و مدت زمان مشخصی از وقت خود را به او اختصاص دهید (مثلا نیم ساعت در روز).
ممکن است بگویید که تمام طول روز را کار می کنید و شب که به خانه برمی گردید خسته می شوید، ولی باید بدانید که این تنها راه حفظ صمیمیت و نزدیکی است.
این که او را دوست بدارید و مورد دوست داشتنش قرار گیرید از نیاز های بنیادین خود شماست.
پس برای پاسخ به این نیاز باید هزینه ای بدهید و آن همان وقت گذاشتن است.
رابطه مانند گیاه می ماند، باید به آن آب داد و رسیدگی کرد وگرنه خشک می شود…! کاری که اغلب زوجین با ارتباطشان می کنند…

منبع : namnak.com
لینک کوتاه : https://mag.tanposh-parsi.com/?p=66984

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0