تاریخ : چهارشنبه, ۲ اسفند , ۱۴۰۲ Wednesday, 21 February , 2024
0

نکاتی درباره ازدواج مجدد که باید بدانید

نکاتی درباره ازدواج مجدد که باید بدانید

طبقه گفته روانشناسان برای ازدواج مجدد نمی توان برای همه افراد زمان واحدی را برای فاصله گذاری میان ازدواج اول و دوم توصیه کرد.

نکاتی درباره ازدواج مجدد که باید بدانید

برای ازدواج مجدد عجله نکنید

یک روانشناس گفت:لازم است افراد اشتباهات خود در انتخاب همسر اول را برای ازدواج مجدد تکرار نکنند. آنان پس از طلاق باید برای به خود زمان کافی جهت بازسازی مجدد روحی بدهند سپس اقدام به تشکیل زندگی مشترک کنند. در این جهت بهتر است با یک مشاور مشورت کنند و با نظرخواهی از افراد قابل اعتماد اقدام به تشکیل زندگی مشترک کنند.
دکتر علی اصغر نژاد فرید با بیان اینکه انتخاب عاقلانه همسر از اهمیت زیادی برخوردار است، افزود:انتخاب عاقلانه و نه احساسی می تواند نقش مهمی در موفقیت زندگی مشترک داشته باشد.
این روانشناس با بیان اینکه نمی توان برای همه افراد زمان واحدی را برای فاصله گذاری میان ازدواج اول و دوم توصیه کرد، اظهارکرد:این فاصله به عواملی مانند مدت زمان زندگی مشترک، نوع مشکلات و وجود فرزند بستگی دارد. فردی که در دوران عقد از همسرش جدا شده است، شرایط متفاوتی نسبت به کسی دارد که پس از ۱۰ سال زندگی مشترک و با وجود دو فرزند طلاق گرفته است.
وی افزود:ریسک ناسازگاری طلاق در ازدواج دوم بعد از ازدواج اول است؛ چراکه برای فردی که یک بار طلاق را تجربه کرده است. قبح این کار ریخته شده، در نتیجه باید حساب شده عمل کرد.

 

ازدواج مجدد

فاصله زمانی مناسب بین ازدواج اول و دوم؟

 این روانشناس با اشاره به ضرورت انتحاب همسر براساس شناخت اظهارکرد:پیش از وابستگی عاطفی برای دستیابی به شناخت باید سه تا شش ماه با فردی که قصد داریم با او ازدواج کنیم به منظور دستیابی به شناخت در ارتباط باشیم و به صورت رودرو صحبت کنیم .

فرد باید پس از هر جلسه نکات مثبت و منفی که از طرف مقابل دیده است را یادداشت و با معیارهای خود مقایسه کند.
نژادفرید در پایان با بیان اینکه ارتباط مجازی به هیچ وجه برای دستیابی به شناخت کمک کننده نیست، گفت:فرد باید در ارتباط حضوری واکنش های رفتاری طرف مقابل را زیر نظر بگیرد تا بتواند به قضاوت درستی از انتخاب خود دست یابد.

منبع : namnak.com
لینک کوتاه : https://mag.tanposh-parsi.com/?p=68528

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0