تاریخ : جمعه, ۳۱ فروردین , ۱۴۰۳ Friday, 19 April , 2024
0

نکاتی برای صاف کردن مو

نکاتی برای صاف کردن مو

نکاتی برای صاف کردن موهای مجعد. برای صاف کردن موهای مجعد، روش های زیادی وجود داردکه هر کدام به نحوی به مو و پوست سر آسیب میرسانند .

نکاتی برای صاف کردن مو

صاف کردن مو ها + روش

به طور عمده برای موهای مجعد طبیعی سه روش صاف کردن وجود دارد:

  •  استفاده از پماد یا رزین های ثابت کننده
  •  استفاده از شانه حرارت داده شده
  •  استفاده از صاف کننده های شیمیایی

 صاف کردن مو

نکاتی در جهت صاف کردن موها

صاف کردن موها

هیچ کدام از این روش ها کاملا بی خطر و موثر نیست و هر کدام، مشکلات خاصی دارند. کاربرد پمادها آسان و نسبتا بی خطر است اما کثیف بوده و اثر موقتی دارند. شانه گرم نیز آثار موقتی ایجاد کرده و خیلی به پوست سر و موها آسیب می رساند. محصولات شیمیایی نتایج طولانی تر داشته اما بعضی از این مواد باعث ایجاد صدمه به پوست سر و موها می شوند. از محصولات شیمیایی هم برای مصارف خانگی و هم مصرف حرفه ای استفاده می شود.

پمادها معمولا از روغن های سنگین یا وازلین می باشند که موها را به پوست سر چسبانده و با اثر کوتاه مدت و بدون هیچ تغییر شیمیایی به صاف کردن موها منجر می شوند.این روش اغلب توسط مردان استفاده می شود. گاهی به دلیل وجود ماده معطر و یا دیگر ترکیبات در پمادها، درماتیت یا التهاب پوستی ایجاد می شود. گاهی هم جوش های پوستی در پوست کنار خط مرز موها پدید می آیند که جوش پمادی نامیده می شوند.

در مورد شانه های گرم باید گفت حرارت ۹۰ تا ۱۵۰ درجه ای این شانه باعث شکسته شدن بعضی از پیوندهای مو شده و باعث صاف شدن تحت فشار آن می شود. سپس درجه حرارت موها با برداشتن شانه به سرعت پایین آمده و پیوندها دوباره به حالت اول برمی گردند. موهای صاف شده در معرض آب، رطوبت محیط و یا حتی تعریق پوست به حالت و شکل مجعد اولیه خود باز می گردند. کمپرس گرم با این شانه ها باعث سوختگی درجه یک تا درجه سه پوست سر یا اطراف آن می شود. تکنیک اشتباه، بی دقتی و استفاده مکرر از این روش می تواند باعث ایجاد یک قسمت طاس موقتی بشود .

صاف کردن شیمیایی موها تنها روش طولانی اثر است. مواد شیمیایی قوی باعث تورم، شکستن و تغییر پیوندهای شیمیایی مو می شود. به خاطر سرعت عمل سریع واکنش این محصولات شیمیایی نباید بیشتر از ۵ تا ۱۰ دقیقه روی موها بمانند وگرنه به طور جدی آسیب خواهند رساند. حتی امکان سوختگی پوست سر و پوست اطراف سر در اثر تماس با این مواد وجود دارد. اگر مواد صاف کننده قلیایی با چشم تماس پیدا کنند امکان از دست رفتن بینایی نیز هست. محصولات حاوی غلظت بالا که در سالن های زیبایی مصرف می شوند بهتر است مورد مصارف خانگی قرار نگیرد.

 

منبع : namnak.com
لینک کوتاه : https://mag.tanposh-parsi.com/?p=1926

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0