تاریخ : چهارشنبه, ۲ خرداد , ۱۴۰۳ Wednesday, 22 May , 2024
1

انواع پرده برقی نکات مهم در خرید پرده برقی

انواع پرده برقی نکات مهم در خرید پرده برقی

یکی از نکات مهم در انتخاب پرده برقی و خرید آن ، قیمت موتور و قیمت ریل پرده برقی میباشد و میبایست قیمت آن متناسب با کیفیت و گارانتی محصول باشد.

انواع پرده برقی نکات مهم در خرید پرده برقی

در این مقاله قصد داریم در خصوص انواع پرده برقی و مدل های قابل اجرای پرده به صورت برقی به شما توضیحاتی دهیم و نکات مهم را در هنگام خرید پرده برقی شرح دهیم و شما را با یکی از بهترین شرکت های ارائه دهنده پرده برقی های برقی اشنا کنیم پس اگر قصد برقی کردن پرده های خود را دارید این مقاله را از دست ندهید.

انواع پرده برقی

پرده های برقی به دو دسته اصلی تقسیم می شوند مدل کنار رو و مدل بالا رو

پرده کنار رو برقی :

پرده کنار رو شامل انواع پارچه پرده معمولی است که حتما تا بحال یک مدل از این پرده را داشته اید همان پرده های استر یا تور که از کنار یا از وسط باز می شوند این نوع پرده یا به صورت دستی توسط خود پرده باز و بسته می شدند و یا توسط نخ جمع و باز می شدند اما اکنون توسط ریل و موتور پرده برقی هوشمند می توانید با لمس یک دکمه از ریموت و یا توسط تلفن همراهتان پرده های منزل را با هر طول و وزنی باز و بسته کنید.

پرده بالا رو برقی :

این پرده برقی انواع پرده ای که به صورت بالا و پایین باز و بسته می شود عنوان می شود مانند پرده های شید، زبرا و… این نوع پرده در حالت دستی یک نخ برای باز و بسته کردن پرده دارد و در مواقعی که پرده کاملا پایین هست هنگام بالا بردن پرده این کار عموما سخت و احتمال پاره شدن نخ محتمل است پرده برقی بالا رو می توان به راحتی جایگزین پرده دستی کرد و براحتی توسط لمس کلید و یا زدن ریموت پرده را در هر نقطه ای باز و بسته کرد.

یکی از تفاوت های دیگر در پرده های برقی قدرت موتور پرده است.

پرده های کنار رو دو نوع سبک و سنگین می باشد.

انواع پرده برقی نکات مهم در خرید پرده برقی

برقی کردن پرده های کناررو نوع سبک :

این نوع پرده برای برقی کردن پرده های بطول کمتر از ۳ متر مفید هستند و موتور این پرده برقی با قدرت ۱ نیوتن بر متر و یا ۴۵ وات ارائه می شود و می تواند پرده با طول حداکثر ۳ متر را جابه جا کند.

برقی کردن پرده های کنارو نوع سنگین :

برای پرده های با طول ریل بیشتر از ۳ متر و وزن پرده بالا از این نوع پرده استفاده میشود و موتور آن با قدرت ۲ نیوتن بر متر (۸۰-۷۵ وات) می باشد و تا طول ۱۲ متر و حداکثر وزن پرده ۶۰ کیلوگرم را می تواند حرکت دهد.

انواع پرده برقی نکات مهم در خرید پرده برقی

پرده های بالا رو در تقسیم بندی قدرت به سه دسته تقسیم می شود :

۱- موتور بالارو سبک : قدرت ۱/۶ نیوتن که تا طول ۲ متر پرده بالارو را با ارتفاع ۳ متر می تواند باز و بسته کند

۲- موتور بالارو متوسط : قدرت ۶ نیوتن بر متر که تا طول ۳/۵ متر پرده بالارو را می تواند حرکت دهد.

۳- موتور بالارو سنگین : با قدرت ۱۰ نیوتن بر متر که پرده به طول ۴ متر و ارتفاع ۶ متر را می تواند حرکت دهد.

برای اطلاعات بیشتر در مورد انواع موتور پرده برقی هوشمند و نحوه ی عملکرد آن کلیک کنید.

نکات مهم در انتخاب پرده برقی مناسب

وقتی قصد خرید پرده برقی را برای پرده های منزل خود دارید سعی کنید نکات زیر را مد نظر قرار دهید :

  • قدرت مناسب موتور :

حتما سعی کنید متناسب با طول و وزن پرده قدرت موتور را انتخاب کنید چرا که قدرت کم باعث حرکت ضعیف پرده و قدرت زیاد علاوه بر هزینه اضافه باعث سرعت نامناسب پرده می شود پس حتما با کارشناسان متخصص این زمینه مشورت کنید.

  • ریل و تسمه مناسب :

یکی از قسمت های مهم پرده های برقی ریل پرده برقی هست که وظیفه حرکت دادن پرده را به عهده دارد و سیستم ریل برقی پرده از یک پروفیل آلومینیومی و تسمه پرده برقی و قرقره های مخصوص و گیریبکس قدرتی تشکیل شده هست چون وزن کل پرده بروی ریل برقی پرده می باشد پس باید دارای استحکام کافی باشد و بصورتی طراحی شده باشد که با ترکیب قرقره ها حرکت نرم و بی صدایی داشته باشد یکی از مستحکم ترین نوع تسمه پرده برقی نوعی است که دارای چندین رشته سیم بلکس داخل آن هست و بسیار محکم است این نوع تسمه رو می توانید در لینک زیر مشاهده کنید.

  • قیمت پرده برقی

یکی از نکات مهم در انتخاب پرده برقی و خرید آن ، قیمت موتور و قیمت ریل پرده برقی میباشد و میبایست قیمت آن متناسب با کیفیت و گارانتی محصول باشد.قیمت ریل برقی پرده از قیمت موتور کمتر هست و بر اساس متر طول می باشد.برای اطلاع از قیمت مدل خارجی کلیک کنید.

  • موتور بی صدا :

یکی از نکات مهم در پرده برقی میزان صدای موتور پرده در هنگام حرکت پرده است که نباید صدای زیاد و اذیت کننده ای ایجاد کند بلکه باید فوق العاده بی صدا و نرم حرکت کند.

  • قابلیت کنترل توسط ریموت :

یکی از امکانات پرده های برقی قابلیت کنترل توسط ریموت کنترل می باشد و همین پرده ریموتی هست که باعث راحتی و اسایش در هنگام استفاده از ان می شود پس دارا بودن ریموت کنترل از الزامات پرده های برقی است

انواع پرده برقی نکات مهم در خرید پرده برقی

  • قابلیت اتصال به خانه هوشمند :

اینکه بتوانید پرده های برقی خود را توسط نرم افزار موبایل حتی خارج از منزل نیز کنترل کنید از ویژگی های بسیار جذاب و کاربردی می باشد که وجود چنین امکانی با قابلیت اتصال موتور پرده به سیستم خانه هوشمند امکان پذیر است. موتور های پرده برقی هایکا قابلیت اتصال به خانه هوشمند را به صورت فازی و پروتکل rs485 دارا می باشند.که برای دیدن انواع پرده برقی و قیمت کافیست به سایت خانه هوشمند هایکا مراجعه کنید.

۷- امکان اجرا به صورت کنار رو و وسط باز شو :

ریل و موتور پرده باید به گونه ای باشد که بتوان توسط یک موتور ان را به صورت کنار جمع شو و یا از وسط باز شو اجرا کرد این کار باعث می شود در هنگام اجرا و یا انتخاب پارچه پرده محدود شوید

۸- موتور هوشمند (انکودر دار) :

موتور پرده هوشمند دارای سیستم تشخیص طول ریل می باشد و اینکار را با استفاده از یک انکودر انجام میدهد.انکودر یک سیستم پیشرفته درون موتور پرده هست که در واقع با شمردن دور موتور می تواند ابتدا و انتهای ریل را تشخیص دهد همین قابلیت باعث می شود موتور هنگام رسیدن به ابتدا و انتهای ریل به نرمی بایستد نه اینکه با رسیدن به انتهای ریل باز هم موتور فشار بیاورد و باعث صدمه رسیدن به موتور و ریل شود.

۹- گارانتی معتبر :

اینکه شرکت ارائه دهنده از خدمات و گارانتی خوبی برخوردار باشد بسیار حائز اهمیت است چرا که در صورت ایجاد مشکل و یا خرابی موتور یا ریل به سرعت با بدون هزینه مشکل شما را رفع کند

در این مقاله سعی کردیم شما را با پرده برقی های برقی و نکات مهم در هنگام خرید پرده اشنا کنیم در صورتی که به این سیستم علاقه مند شدید و یا قصد خرید پرده برقی را دارید می توانید به سایت هایکا مراجعه کنید

منبع : www.delgarm.com
لینک کوتاه : https://mag.tanposh-parsi.com/?p=120281

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0