تاریخ : جمعه, ۴ اسفند , ۱۴۰۲ Friday, 23 February , 2024
1

آنچه در اتاق خواب زوجین ممنوع است

آنچه در اتاق خواب زوجین ممنوع است

چگونگی اتاق خواب زن و شوهر تاثیر بسیار زیادی در بهبود روابط آن ها در زندگی دارد و دارای قوانینی می باشد که با رعایت آن ها روابط زناشویی موفقی خواهند داشت.

آنچه در اتاق خواب زوجین ممنوع است

قوانینی که در اتاق خواب باید رعایت کرد

اتاق خواب، مکانی برای آسودن، کسب آرامش و برای زن و شوهر فضایی خصوصی برای در کنار هم بودن و از هم لذت بردن می باشد . برای اینکه زوجین روابط زناشویی موفقی داشته باشند و به لحاظ روابط جنسی از یکدیگر رضایت کاملی داشته باشند، محل رابطه جنسی اهمیت فراوانی دارد . در این بخش از نمناک به بیان قوانین اتاق خواب زوجین و تاثیر آن بر رابطه زناشویی می پردازیم .

فضای اتاق خواب باید آرامش بخش باشد

فضای اتاق خواب باید شاد و آرامش بخش باشد بنابراین باید هر آنچه سبب می شود آرامش ما سلب شود از اتاق خواب دور کنیم مثلا عکس های عزیزان در گذشته خود را درون اتاق خواب نصب نکنیم زیر با دیدن این عکس ها به یاد گذشته می افتیم و غمگین و افسرده می شویم و این روحیه روی روابط تاثیر فراوانی می گذارد .

همچنین نباید درون اتاق خواب بحث و جدل داشته باشیم زیرا این کار سبب می شود با ورود به اتاق خواب یاد بحث ها و اتفاقات تلخ زندگی بیافتیم بنابراین انگیزه ای برای برقراری رابطه جنسی نداشته باشیم .

اتاق خواب باید مکانی برای روابط عاشقانه باشد

اتاق خواب صرفاً مکانی برای آسایش، روابط محرمانه و بسیار صمیمانه و عاشقانه زن و شوهر است بنابراین نباید وسایل کارمان و وسایلی مانند لپ تاپ ، کامپیوتر یا حتی تلویزیون را به داخل اتاق خواب آوریم زیرا سبب حواس پرتی ما خواهد شد و روابط زناشویی را زیر سوال خواهد برد.

اتاق خواب زوجین

میل جنسی زنان و مردان متفاوت است

زنان و مردان تفاوتهایی در میل جنسی با یکدیگر دارند . مردان میل جنسی خود را احساس می کنند و نیاز نیست به آمادگی قبلی برسند اما زنان باید قبل از برقراری رابطه آمادگی داشته باشند و در معرض تحریکات مناسب قرار بگیرند .

مردان با کوچکترین تحریکات جنسی ارضا می شوند اما زنان به هیچ وجه در شرایط نامناسب نمی توانند به ارضا برسند . مثلا اگر محل برقراری رابطه جنسی، مناسب نباشد و پر از نگرانی و اضطراب باشد، زنان هرگز از رابطه جنسی شان لذت نمی برند و برای این که آمادگی پیدا کنند و در معرض تحریکات مناسب قرار بگیرند، نیاز به مکانی مناسب دارند.

قوانین اتاق خواب را به کودک خود بیاموزید

اگر صاحب فرزند هستید باید از همان ابتدا قوانین اتاق خواب را به او بیاموزید . به فرزندتان بگویید قبل از ورود به اتاق خواب حتما در بزند و اجازه بگیرد . باید بدانید که هیچ گاه نباید تخت فرزند خود را درون اتاق خواب خودتان ببرید و کودکان باید در سن مناسب جدا از پدر و مادر بخوابند .

اگر فکر می کنید با جدا کردن محل خواب کودک از خودتان او کنجکاو خواهد شد باید بدانید جدا نکردن اتاق خواب کودک تاثیرات نامطلوبی در آینده بر روی کودک خواهد گذاشت پس لازم است اتاق خوابتان را جدا کنید و به کودک از همان دوران کودکی بیاموزید هنگام ورود به داخل اتاق بدون اجازه در را باز نکند زیرا در غیر اینصورت زمانی که کودک بزرگتر می شود، این سؤال برایش پیش می آید که چرا تا دیروز این اجازه را داشته اما امروز ندارد. برای زوجینی که کودک ندارند تازه ازدواج کرده اند محل مناسب برقراری رابطه اتاق خواب نیست بلکه این محل مناسب می تواند پذیرایی یا هر جای دیگری باشد.

جدا کردن اتاق کودک

اتاق خواب باید امنیت داشته باشد

برای اینکه در اتاق خواب بتوانیم یک رابطه جنسی خوب و موفق برقرار کنیم باید ، اتاق خواب ما امنیت بالا داشته باشد . اگر دائما هنگام برقراری رابطه جنسی نگران باشیم ، روابط جنسی موفق و لذت بخش نخواهیم داشت .

مثلا اگر ما به علت نازک بودن پرده اتاق خواب نگران دیده شدنمان توسط همسایه ها باشیم و یا نگران باشیم که کسی صدایمان را از پشت در بشنود و یا نگران بارداری ناخواسته باشیم تمام این نگرانی ها سبب می شود ، رابطه جنسی خوبی برقرار نکنیم .

اتاق خواب شما باید تمیز و مرتب باشد

اتاق خواب باید منظم، دل آرام و دارای رنگ های آرام بخش و شاد باشد. هوای اتاق خواب باید مطبوع و مناسب باشد و رو تختی ها را به صورت مرتب تعویض کنیم . برای اینکه به افزایش میل جنسی کمک کنیم باید درون کمد اتاق خواب پر از وسایل جنسی ، لباس زیر همسر و لوازم آرایش همسر باشد .

اتاق خواب خود را از همسرتان جدا نکنید

اتاق خواب محل بسیار مهمی برای رابطه جنسی زن و شوهر است بنابراین نباید زن و شوهر به علت های مختلف مانند خروپف همسر، ترس کودک و اجبار برای خوابیدن در کنار او و… از هم جدا بخوابند . آنها می توانند مشکلات خود را حل کنند و هرگز به خاطر وجود مشکلات حق جدا کردن اتاق خواب را ندارند .

اتاق خواب زن و شوهر

نکته :

  1. از قرار دادن هرگونه وسیله صوتی و تصویری در اتاق خواب بپرهیزید زیرا هرچیزی که موجب انحراف توجه زن و شوهر از یکدیگر شود باید از اتاق خواب خارج شود.
  2. یک اتاق خواب باید مرتب و تمیز باشد تا بتواند سبب ایجاد آرامش در شما شود .
  3. برای ایجاد نظم در اتاق خواب وسایل اضافی را از آن خارج کنید.
  4. از سالم بودن قفل در اتاق خواب اطمینان حاصل کنید و پس از رفتن به اتاق، درِ آن را قفل کنید، پرده های اتاق را کاملا بکشید و فضای اتاق باید به گونه ای باشد که هیچ صدایی به خارج اتاق نرود.
  5. زوجین نباید اتاق خواب خود را حتی به صورت موقتی در اختیار مهمانان یا دیگر اعضای خانواده خود قرار دهند.
  6. اتاق خواب زن و شوهر فقط برای در کنار هم بودن زوجین، خوابیدن، و رابطه زناشویی آنهاست پس برنامه های کاری، مناقشات، اختلافات زناشویی، مطالعه و درس خواندن، مکالمه با دیگران و هر کار دیگری که خاطرات منفی را در ذهن تداعی کند، درون اتاق خواب انجام ندهید.
  7. زوجین هرگز نباید هنگام روابط جنسی از هم انتقاد جنسی کنند.
  8. در صورت مسایل و مشکلات جنسی به درمانگاه اختلال جنسی مراجعه کنند.
  9. هرگز در اتاق خواب سیگار نکشید زیرا هوای اتاق خواب باید مطبوع باشد.
منبع : namnak.com
لینک کوتاه : https://mag.tanposh-parsi.com/?p=59014

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0