تاریخ : جمعه, ۲۵ خرداد , ۱۴۰۳ Friday, 14 June , 2024
1

هارد ژل ناخن چیست و چه تفاوتی با سافت ژل دارد ؟

هارد ژل ناخن چیست و چه تفاوتی با سافت ژل دارد ؟

هارد ژل (Hard Gel) یا همان جم ژل ناخن یکی از انواع ژل های اصلی برای کاشت ناخن است با این تفاوت که همان طور که از نامش پیداست دارای ساختار مولکولی قویتری بوده که به راحتی شکسته نمی شود و دوام بالاتری نسبت به سایر ژل ها دارد.

هارد ژل ناخن چیست و چه تفاوتی با سافت ژل دارد ؟

هارد ژل ناخن چیست؟

هارد ژل (Hard Gel) یا همان جم ژل ناخن به راحتی شکسته نمی شود و دوام بالاتری نسبت به سایر ژل ها دارد. به همین دلیل از هارد ژل ها برای کاشت ناخن های بلند استفاده می گردد، ساختار هارد ژل ها بسیار به اکریلیک (پودر) است ولی انعطاف پذیری بالاتری داشته و شکنندگی کمتری دارد.

تفاوت هارد ژل و سافت ژل

هارد ژل ها (ژل های سخت) تفاوت هایی با سافت ژل ها (ژل های نرم) دارند، هارد ژل ها دارای ساختار مولکولی فشرده تری نسبت به سافت ژل ها هستند که باعث می شود مقاومت و ماندگاری آن ها بالاتر باشد، هارد ژل ها را با استون نمی توان ریموو کرد و باید توسط دستگاه سوهان برقی تراشیده شوند و همین امر کار را برای افراد مبتدی در منزل سخت کرده به این دلیل که این کار باید به صورت حرفه ای انجام شود تا به صدف ناخن آسیب وارد نگردد.

هارد ژل

سافت ژل ها از ساختار مولکولی کمتری برخوردار بوده، مقاومت و ماندگاری کمتری نسبت به هارد ژل ها دارند و میتوان آن ها را با استون حل و ریموو کرد. و ریموو کردن آن ها برای افراد مبتدی نیز آسان بوده و می توانید در منزل به صورت اصولی و بدون آسیب به صدف ناخن آن را ریموو نمایید.

روش ریموو کردن هارد ژل از روی ناخن

همانطور که گفته شد هارد ژل (ژل سخت) به دلیل ساختار مولکولی قوی که دارد قابل ریموو با استون و یا ریموور ژل نیستند، توجه داشته باشید که هارد ژل ها حتما باید با سوهان برقی از سطح صدف ناخن تراشیده شوند، اگر در این کار مهارت کافی را ندارید شدیدا توصیه میگردد از ناخن کاران حرفه ای کمک بگیرید تا به صدف ناخن خود آسیب وارد ننمایید. پلی ژل و یا سافت ژل ها قابل ریموو شدن توسط استون می باشند.

کاشت هارد ژل بهتر است یا پودر (اکریلیک)

هارد ژل (ژل سخت) انعطاف پذیری بالاتری نسبت به کاشت پودر (اکریلیک) داشته و مقاوم تر است، اما آنقدر که در بین کاربران جا افتاده هم بافتش سخت نیست.

فرق هارد ژل با سایر ژل ها

کسانی که در سال های گذشته از کاشت پودر (اکریلیک) استفاده نموده اند و به آن عادت دارند ممکن است فکر کنند که هارد ژل ضعیف تر از اکریلیک است، اما این دیدگاه درست نبوده و هارد ژل (ژل سخت) می تواند فشار بیشتری را تحمل کرده و احتمال شکستگی و ترک خوردن آن نسبت به اکریلیک (پودر) کمتر می باشد، در نتیجه می توان گفت کاشت هارد ژل نسبت به کاشت پودر (اکریلیک) گزینه مناسب تری است.

منبع : کاج نایل

منبع : www.delgarm.com
لینک کوتاه : https://mag.tanposh-parsi.com/?p=119138

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0