تاریخ : پنجشنبه, ۳۱ خرداد , ۱۴۰۳ Thursday, 20 June , 2024
2

پد آرایش پاک کن چیست و طرز استفاده از آن چگونه است؟

پد آرایش پاک کن چیست و طرز استفاده از آن چگونه است؟

پد آرایش پاک کن چیست؟ جنس نرم و لطیف این محصول آلودگی و مواد آرایشی را بدون هیچ مشکلی از پوست پاکسازی می‌کند. از این محصول می‌توانید برای پاک کردن آرایش و زدن تونر استفاده کنید.

پد آرایش پاک کن چیست و طرز استفاده از آن چگونه است؟

آرایش کردن یکی از علایق و سرگرمی‌های خانم‌ها محسوب می‌شود تا جایی که بسیاری از آنها زمان طولانی برای آرایش خود صرف می‌کنند. قطعا آرایش کردن و دیدن نتیجه نهایی آن برای این افراد لذت‌بخش خواهد بود. اگر شما هم جز همین دسته از افراد هستید، باید همان قدر که به خود آرایش اهمیت می‌دهید و برای آن زمان می‌گذارید، برای پاک کردن آن هم زمان و حوصله به خرج دهید.

پد آرایش پاک کن چیست؟

پد آرایش پاک کن یک پد به شکل دایره یا بیضی است که از الیاف نرم کتان و پنبه ساخته می‌شود. این پدها به دلیل جنسی که دارند برای پاک کردن آرایش بسیار مناسب هستند. هنگام کشیده شدن روی پوست، باعث ایجاد حساسیت، قرمزی و خراش نمی‌شوند. بعضی از این پدها دور دوخت هستند و بعضی دیگر دوختی ندارند.

پدهای دور دوخت مانع از خروج رشته‌های الیاف پنبه از میان پد می‌شوند. معمولا پدهای بیضی شکل برای پاک کردن آرایش پوست استفاده می‌شوند. پدهای دایره‌ای یا سکه‌ای هم برای پاک کردن پوست و هم پاک کردن چشم مناسب هستند.

پد آرایش پاک کن

انواع پد آرایش پاک کن

پدهایی که برای پاک کردن آرایش استفاده می‌شوند، به دو دسته یک بار مصرف و چند بار مصرف تقسیم می‌شوند. دسته اول همان پدهایی هستند که آنها را از جنس پنبه تولید می‌کنند. این پدها یک بار قابلیت استفاده دارند و وقتی مواد آرایشی را جذب کردند، باید داخل سطل زباله بروند. دسته دوم پدهایی هستند که بعد از هر استفاده می‌توانید آنها را بشویید، خشک کنید و برای دفعه آینده از آن استفاده کنید. این پدها در واقع جز محصولات دوستدار محیط زیست هستند که تا زباله کمتری تولید شود.

اهمیت استفاده از پد آرایش پاک کن

پاک نکردن آرایش از روی صورت و یا انجام آن به شیوه اشتباه باعث شده تا مواد آرایشی روی پوست باقی بمانند. باقی ماندن آرایش روی پوست موجب بروز بیماری‌های پوستی نظیر جوش و آکنه خواهد شد. از طرفی با وجود مواد آرایشی روی صورت، پوست قادر به نفس کشیدن و دریافت اکسیژن نخواهد بود. این روند موجب ایجاد چین‌وچروک و پیری پوست می‌شود.

علاوه بر پوست، چشم‌ها هم در معرض خطر خواهند بود. مواد آرایشی اگر بیش از اندازه روی چشم باشند، موجب سست شدن مژه می‌شوند. در نتیجه شکستن تارهای مژه و یا ریزش آنها اتفاق می‌افتد. این موضوع برای ابروها نیز صادق است. چشم‌ها عضو حساسی هستند و پوست اطراف آنها نازک و حساس است. بنابراین بیشتر در معرض چین‌وچروک خواهند بود.

ویژگی‌های پد آرایش پاک کن

همان طور که اشاره کردیم پدهای آرایش پاک کن از الیاف بسیار نرم ساخته و تولید شدند. انتخاب این جنس به این دلیل است که هنگام استفاده به پوست صورت آسیبی وارد نکنند. بعضی از برندها برای دقت بیشتر در مراقبت از چشم‌ها، پد مخصوص پاک کردن آرایش چشم تولید کردند. اگر فکر می‌کنید چشم‌های حساسی دارید و دوست دارید نهایت دقت را در پاک کردن آرایش چشم داشته باشید، این پدها انتخاب خوبی برای شما خواهند بود.

تفاوتی که بین پاک کردن آرایش با پد و پاک کردن آرایش با پنبه وجود دارد، به شکل ظاهری آنها مربوط است. پنبه معمولا حجیم بوده و سطح صاف و یک‌دستی ندارد؛ در نتیجه قادر نخواهد بود همه سطح پوست را به خوبی تمیز کند.
از طرفی خیلی اوقات تارهای پنبه روی صورت می‌چسبند و یا داخل چشم می‌روند. این تارهای ریزوقتی در چشم بروند باعث خارش، حساسیت و ایراد در دید خواهند شد. پدهای آرایش پاک کن طوری طراحی شده‌اند که قدرت جذب بالایی دارند. این پدها مواد آرایشی را از روی پوست به خوبی پاک و جذب می‌کنند.

کاربرد پد آرایش پاک کن

شستشوی دو مرحله ای

وقتی صورت شما آرایش دارد، برای تمیز کردن صورت نمی‌توانید مستقیم از شوینده صورت استفاده کنید. شوینده صورت در مرحله اول قدرت پاک‌کنندگی لازم برای تمام لوازم آرایشی‌ها را نخواهد داشت. با این کار فقط باعث پخش شدن مواد آرایشی و یک شستشوی سطحی خواهید شد.
پاک کردن آرایش را با یک آرایش پاک‌کن و پد آرایشی شروع کنید. این روش برای زمانی که فقط ضد آفتاب دارید هم باید استفاده شود. به این روش که تمیز کردن صورت در دو مرحله انجام می‌شود، «شستشوی دو مرحله‌ای» گفته می‌شود.

انتخاب آرایش پاک کن

انتخاب آرایش پاک‌کن به نوع لوازم آرایش شما بستگی دارد. اگر آرایش چشم و لب ضد آب دارید، از آرایش پاک‌کنی استفاده کنید که قدرت پاک‌ کردن مواد آرایشی ضد آب را داشته باشید. در ضمن بسیاری از آرایش پاک‌کن‌ها فقط برای پاک کردن آرایش پوست طراحی شده‌اند، در نتیجه برای پاک کردن آرایش چشم و لب به یک محصول دیگر احتیاج خواهید داشت. پس از رعایت این نکته‌ها سراغ پاک کردن آرایش با پد می‌رویم.

نحوه استفاده از پد آرایش پاک کن

شاید فکر کنید که پاک کردن آرایش با پد کار آسانی است. باید بگوییم که درست فکر می‌کنید اما نکاتی در مورد استفاده از این پد وجود دارد که بهتر است قبل از استفاده از آن در مورد آنها بدانید.

پاک کردن آرایش چشم با پد

مقداری از آرایش پاک‌کنی که برای پاک کردن آرایش چشم در نظر دارید روی پد بریزید. مقدار آرایش پاک‌کن باید به اندازه‌ای باشد که پد نه زیاد حیس باشد و نه زیاد خشک. خیسی بیش از اندازه باعث پخش شدن مواد آرایشی و خشکی پد باعث کشیده شدن پوست می‌شود. پد آرایشی را روی یکی از چشم‌های خود قرار دهید و کمی فشار دهید. دقت کنید که این فشار نباید زیاد باشد. پد را حدود یک دقیقه به همان صورت نگه دارید تا مواد آرایشی جذب پد شود. یکی از اشتباهات رایج استفاده از پد آرایشی زمان پاک کردن چشم‌هاست.

کسانی هستند که با خشونت پد را روی چشم می‌کشند تا آرایش را پاک کنند. پوست اطراف چشم پوست ظریف و حساسی است، پس باید نهایت دقت را برای پاک کردن آن به کار برد. بعد از برداشتن پد از روی چشم، اگر لوازم آرایش کامل پاک نشده بود، با حرکات آهسته اقدام به پاک کردن باقی مواد کنید. این کار را برای چشم دیگر هم انجام دهید.

فواید پد آرایش پاک کن

  • پاک کردن آرایش صورت با پد

برای پاک کردن آرایش صورت هم به همان روشی که گفتیم پد را با آرایش پاک‌کن آغشته کنید و کل صورت را تمیز کنید. احتمال دارد برای پاک کردن صورت مجبور باشید که بیش از یک پد مصرف کنید. فکر نکنید هرچه بیشتر پد را فشار دهید و روی پوست بکشید پوست تمیزتری خواهید داشت.

حتماً بخوانید:
تفاوت آرایش پاک کن با پاک کننده

تفاوت آرایش پاک کن با پاک کننده

همان‌طور که همه میدانید، قانون طلایی شماره یک مراقبت از پوست، خوب تمیز کردنش است! اما آیا در مورد انواع مختلف پاک کننده‌ها گیج شده‌اید.

حرکت‌های سریع و با خشونت موجب تحریک پوست و قرمزی آن می‌شود. همچنین به مرور زمان شاهد ایجاد چروک روی پوست خواهید بود. تمیز کردن ابروها و لب‌ها را فراموش نکنید. پاک کردن ابرو و لب هم با دقت کافی انجام دهید تا دچار شکستگی و ریزش ابرو، همچنین خشکی لب نشوید.

منبع : مو تن رو

منبع : www.delgarm.com
لینک کوتاه : https://mag.tanposh-parsi.com/?p=119012

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0