تاریخ : سه شنبه, ۸ اسفند , ۱۴۰۲ Tuesday, 27 February , 2024
1

با مشکل دروغگویی مادر همسرم چه کنم؟

با مشکل دروغگویی مادر همسرم چه کنم؟

رابطه برقرار کردن با مادر همسر یکی از دشوار ترین کارها برای عروس خانواده است. اما رابطه با مادرشوهر برای یک عروس با تدبیر نباید کار سختی باشد.آیا شما برای نحوه صحیح برخورد با دروغگویی مادر همسرتان چاره ایی اندیشیده اید؟

با مشکل دروغگویی مادر همسرم چه کنم؟

با دروغ های مادر همسرم چه کنم؟

یکی از سخت ترین رابطه هایی که ما برقرار می کنیم، با مادر همسرمان است. وقتی ما ازدواج می کنیم، اکثر ما توجه نمی کنیم که با یک خانواده دیگر وصلت کرده ایم. ممکن است این خانواده رسم و رسوم، رفتارها، و عادتهایی برخلاف ما داشته باشند. یکی از سخت ترین رابطه هایی که ما برقرار می کنیم، با خانواده شوهر است. گاهی اوقات مادر همسرمان دروغها وشکایاتی از ما پیش همسرمان می کند ما می خواهیم در این مطلب شما را با نحوه برخورد با مادر شوهر دروغگو آشنا کنیم.

هرچند هیچ عروسی سربازی نرفته ولی خیلی از آنها تا اسم مادر شوهر را می شنوند به حالت خبردار ایستاده و آماده ادای احترام می شوند. رابطه عروس و مادر شوهر همیشه ی تاریخ و درهمه جای این کره خاکی جای حرف و حدیث فراوان داشته است.

انسان های زیادی سعی کرده اند این معادله دومجهولی را حل کنند .هیچ چیز برای یک تازه عروس ارزشمند تر از یک خود آموز ارتباط مناسب با مادر شوهر نیست.

این بحث برای خانم های جوان خیلی داغ است. وقتی به تالارهای گفتگوی خانوادگی سر می زنید، علاقه مندان زیادی را در آنجا می بینید. وقتی پای صحبت خانم ها می نشینید هم حرف های زیادی هست که مورد مشورت قرار می گیرد، اما مردم داری، شوهرداری، همسایه داری، خانواده داری و همین طور مادرشوهرداری هم فوت و فنی دارد که باید آن را بیاموزید.

اگر شما با همه افراد روابط خوبی برقرار می کنید و هنر ارتباط برقرار کردن را دارید، بعید نیست که روابط خوبی نیز با مادر همسرتان داشته باشید زیرا ارتباط یک مهارت اجتماعی است. اما پیش از هر چیز خوب است مادرشوهر را بشناسید.

آیا شما برای نحوه صحیح برخورد با دروغگویی مادر همسرتان چاره ایی اندیشیده اید؟!

مادر همسرم با دروغ های مکررش باعث بروز مشکلاتی بین من و همسرم شده است، مثلاً چند هفته پیش به او گفته بود:چرا همسرت در میهمانی خاله ات به من بی احترامی کرد و جواب سلام مرا نداد، در حالی که من هنگام ورود به مجلس، با او سلام و احوالپرسی کرده بودم، این تنها یک مورد کوچک از دروغ های اوست؛ از شدت ناراحتی چند وقتی است بی محلی اش می کنم تا شاید این عادت بدش را ترک کند! براستی بهترین روش مواجهه با این مشکل چیست؟!
روانشناس بالینی و مدرس دانشگاه:

بهتر است تلاش کنید خانواده همسرتان را آن گونه که هستند، بپذیرید چه بسا شما هرگز قادر نخواهید بود، آنان را به یکباره و با چند سخن منطقی اصلاح کنید. بی تردید آنان به این سبک از زندگی و رفتار عادت کرده اند و حتی ممکن است هرگز اعمالشان را ناپسند قلمداد نکنند و دقیقاً به همین دلیل نیز، اشاره مستقیم شما به اشتباهاتشان ممکن است منجر به بروز کدورت های بیشتری شود. بپذیرید شما به جای تغییر آنها، باید نحوه رفتار خود با آنان را تغییر دهید؛ چرا که با تغییر رفتارتان به مرور زمان شاهد تغییرات رفتاری آنها خواهید شد، زیرا دیگران با ما به گونه ای رفتار می کنند که ما خود خواهان آن هستیم.

مادر همسر

با مادر شوهر درو غگو چه کنم؟

دروغگویی یک عادت غلط رفتاری است
شناخت خود را از خانواده همسرتان افزایش دهید تا به واسطه همین آگاهی، بتوانید هم از میزان حساسیت های خود نسبت به اعمال و گفتار آنها بکاهید و هم به گونه ای درست در جهت اصلاح یا کاهش شدت آزار دهنده بودن آن رفتارها گام بردارید. مثلاً هر وقت متوجه دروغگویی آنها شدید، به جای خودخوری و واکنش های تند می توانید گفت و گو را به عقب باز گردانید و مثلاً بگویید:«من هم در آن موقعیتی که صحبتش را می کنید، حضور داشتم اما شنیدم که…»، یکبار بگویید و سریع از آن بگذرید، با انجام این کار، نه تنها آنان را متوجه دروغ شان کرده اید بلکه به آنان تفهیم کرده اید که در عین رعایت احترام، حرف شان را نپذیرفته اید و ارزش و اعتباری برای سخنان ناموجه شان قائل نمی شوید.
سرزنش همسر ممنوع
برای دروغگویی بسیار، توصیه می کنیم هرگز همسرتان را به خاطر دروغگویی های خانواده اش سرزنش نکنید، بی گمان خود نیز می دانید که او بی تقصیر است و نباید جوابگوی اشتباهات خانواده اش باشد! صحبت مستقیم راجع به دروغگویی خانواده همسرتان هم شایسته نیست چه بسا منجر به دوری شما از یکدیگر می شود، قطعاً همسرتان آگاه به این مشکل است و تأکید بسیار شما تکرار واضحات است که ماحصلی جز جبهه گیری و خشم بسیار نخواهد داشت. توصیه می کنیم هرگاه با دروغگویی خانواده همسرتان مواجه شدید، به جای اینکه اطلاع رسانی کنید یا با صراحت به همسرتان بگویید:«مادرت دروغگو است»، به او بگویید:مادرت چنین برداشتی از این مطلب داشت، برداشت من این است و شما چه نظری دارید؟

منبع : namnak.com
لینک کوتاه : https://mag.tanposh-parsi.com/?p=67041

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0