تاریخ : جمعه, ۱ تیر , ۱۴۰۳ Friday, 21 June , 2024
2

از پرایمر سایه چشم چه زمانی استفاده می شود؟

از پرایمر سایه چشم چه زمانی استفاده می شود؟

پرایمر سایه در واقع یک لوسیون نرم کننده می باشد و حالت کرمی دارد. از این کرم قبل از آرایش چشم استفاده می شود که پوست یک دست شود و برای آرایش چشم کاملا صاف به نظر برسد.

از پرایمر سایه چشم چه زمانی استفاده می شود؟

پرایمر چشم چیست؟

به گزارش پارسی : امروزه بسیاری از آرایشگر ها برای اینکه گریم و میکاپ خود را تثبیت نمایند و ظاهر طبیعی به آرایش خود ببخشند، از پرایمر سایه استفاده می نمایند. زمانی که از این پرایمر ها استفاده می شود، خط چشم ها و سایه ها بهتر بر روی پوست می نشینند. از سوی دیگر یکی از مزیت های اصلی استفاده از پرایمر ها، جلوگیری از خراب شدن آرایش در زمان تعریق می باشد. این محصول می تواند آرایش شما را براق تر و بی نقص نمایش دهد.

عموما پرایمر سایه دارای مواد نرم کننده و مرطوب کننده می باشد و می توان از آسیب رساندن مواد آرایشی به پوست جلوگیری نماید. این محصول برای پوست های خشک گزینه خوبی می باشد زیرا از ماسیدن و پوسته پوسته شدن پوست جلوگیری می نماید. در مقابل اگر جز افرادی هستید که پوست شما چرب است و از هر محصلی نمی توانید بر روی پوست خود استفاده نمایید، پرایمر سایه می تواند برایتان مفید باشد زیرا چربی پوست را کنترل می نماید و با کاهش چربی ها در اطراف چشم، لب و .. باعث درخشندگی و شفاف شدن پوست می شود.

 پرایمر سایه

مزایا و دلیل استفاده از پرایمر سایه:

یکی از دلایلی که باعث می شود استفاده از پرایمر سایه در بین آرایشگر ها بسیار رایج شود، رنگ ماتی است که این پرایمر ها در زیرسازی به پوست می بخشند. زمانیکه از این زیرساز ها استفاده می شود، تمام چین و چروک ها پوشانده می شوند و انواع سایه ها با رنگ و لعاب بهتری نمایش داده می شوند. البته خاطرنشان می شویم که سایه های روشن تر در این خصوص گزینه بهتری است و ظاهر بهتری به آرایش شما می بخشند. به صورت کلی می توان مزایای زیر را به عنوان پرایمر سایه عنوان نمود:

  1. زیرسازی و آماده سازی پوست برای هر نوع آرایش
  2. کاور نمودن منافذ پوستی و یکدست شدن پوست
  3. از بین بردن چین و چروک های سطحی
  4. جلوگیری از برق زدن پوست و مات کردن پوست های چرب
  5. از بین بردن جاهای جوش، لکه، آکنه و …

طرز استفاده از پرایمر سایه:

برای استفاده از پرایمر سایه دقت نمایید که این مورد عموما قبل از از استفاده از کرم پودر و پس از استفاده از مرطوب کننده مورد استفاده قرار می گیرد. برای استفاده از این محصول لازم است تا ابتدا مقدار کمی از آن را بر روی پوست زده و به خوبی پخش کنید تا یک لایه نازک بر روی پوست قرار گیرد.

عموما جذب پرایمر پوست بین ۲۰ تا ۴۰ ثانیه زمان نیاز دارد. پس از اینکه احساس نمودید که پرایمر خشک شده است می توانید ادامه آرایش خود را انجام دهید.پیشنهاد می شود که پرایمر ها را در زیر چشم استفاده ننمایید زیرا این بخش دارای پوست نازکی است و ممکن است باعث ایجاد حساسیت برای چشم شود.

برای استفاده از پرایمر سایه بهتر است تا از براش مخصوص استفاده کنید تا از یک سو، کرم به راحتی به تمام بخش های پوست نفوذ کنید و از سوی دیگر میزان کمتری از کرم هر بار استفاده شود. البته شما می توانید این کار را با نوک انگشتان خود نیز انجام دهید اما فعالیت با براش های مخصوص آسان تر می باشد.

حتماً بخوانید:
پرایمر صورت(زیر ساز آرایش) چیست؟

پرایمر صورت(زیر ساز آرایش) چیست؟

پرایمر آرایشی چیست؟ آیا استفاده از پرایمر قبل از زیرسازی آرایش ضرورت دارد؟ پرایمر آرایشی (پایه آرایش)، کرم یا شوینده‌ای است که قبل از انجام آرایش…

خرید پرایمر متناسب با نوع پوست:

برای آرایش پوست های چرب هستند، برای اینکه میزان براق بودن پوست را کاهش داد، لازم است تا از پرایمر های مات کننده استفاده شود. این محصولات می توانند ترشح چربی را از غدد مربوطه کنترل کرده و مانع از نفوذ چربی بر روی پوست شوند.

برای آرایش پوست خشک، می توان از پرایمر های روغنی استفاده نمود. این پرایمر سایه عموما از روغن گیاهان طبیعی به دست می آید و مانع از پوسته پوسته شدن پوست خواهد شد.

باید در نظر داشت که عموما برای ساخت پرایمر ها از پلیمر های مخصوص که دارای ترکیبات سیلیکونی هستند، استفاده می شود. به همین دلیل این مواد قادر می باشند که پوست را صورت فوق العاده ای نرم و یک دست نمایند.

فواید پرایمر چشم

چه زمانی باید از پرایمر چشم استفاده کنیم؟

زمانی که میخواهید آرایش چشم انجام دهید ، زیرا به عنوان یک زیرساز مناسب عمل میکند.
اگر میخواهید از سایه چشم استفاده نکنید ولی پلک هایتان زیبا به نظر برسد و در طولانی مدت رنگش تغییر نکند.
اگر پوستتان چرب است و پوستتان بسیار عرق میکند.
اگر میخواهید آرایش چشمتان در طولانی مدت ماندگار باشد و خراب نشود.

نتیجه گیری :

اگر مایل هستید که آرایش چشم شما بسیار زیبا به نظر برسد و ظاهری طبیعی داشته باشد، می بایست از پرایمر ها استفاده نمایید. امروزه برند های مختلف از پرایمر ها در بازار وجود دارند. برای تهیه پرایمر مناسب می بایست بر اساس شناخت نوع پوست خود انتخاب انجام دهید. البته در زمان استفاده از پرایمر برای پوست چرب در نظر داشته باشید، که لازم نیست آن را به تمام بخش های پوست بزنید، بلکه تنها کافی است تا مقداری پرایمر را بر روی بخش های چرب صورت خود پخش کنید.

منبع : www.delgarm.com
لینک کوتاه : https://mag.tanposh-parsi.com/?p=118961

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0