تاریخ : دوشنبه, ۱۴ اسفند , ۱۴۰۲ Monday, 4 March , 2024
1

اینجوری آرایش کردن اشتباهه

اینجوری آرایش کردن اشتباهه

آرایش کردن هم مثل هر کاری فوت و فن دارد که اگر هدف شما از آرایش صورت تقویت زیبایی و جذابیت چهره تان است باید اصول ان را بدانید.

اینجوری آرایش کردن اشتباهه

آرایش کردن به روش حرفه ای ها

شما هم متوجه شده اید که بعضی اوقات تمام مراحل آرایش صورت را به قول خودمان بی نقص انجام می دهیم ولی زیبایی دلخواه را از میکاپ خود به دست نمی آوریم اینجاست که باید به اشتباه کارمان دقت کنیم یا در واقع بایدها و نبایدهای آرایش کردن را از زبان حرفه ای ها بشنویم .برای شروع آرایش از کرم پودری استفاده کنید که پایه رنگ آن به رنگ پوست صورت تان کاملا نزدیک باشد. در این صورت آرایش روی صورت شما بیشتر می نشیند. باید از کرم پودری که استفاده می کنید به گردن تان هم بزنید چون در غیر این صورت احتمال دارد حتی اندک فاصله بین رنگ صورت و گردن تان به چشم بیاید و کل آرایش شما را زیر سوال ببرد.

آرایش کردن

اشتباهات آرایش کردن 

بایدها و نبایدهای آرایش کردن صورت

نباید:از رژلب صرف نظر کنید

استفاده از یک رنگ رژلب حتی کمرنگ می تواند به صورت شما جلوه و روح بدهد و به نوعی صورت شما را روشن تر کند. باید رنگ های مختلف رژلب را امتحان کنید تا ببینید کدام یک بیشتر به صورت شما می آید. 

باید :آرایش رنگی کنید
برای آرایش صورت حتما از مکمل های رنگی استفاده کنید. رژگونه و رژلب را به عنوان تجهیزاتی ببینید که باید روی صورت شما با هم ست شوند. به عنوان مثال اگر شما از رژلب صورتی استفاده کرده اید، مطمئن باشید که رژگونه شما هم از رنگی مشابه از خانواده صورتی است. قطعا شما یک شلوار صورتی را با یک بلوز نارنجی نمی پوشید! درباره آرایش هم همین طور است.

نباید:رژگونه را راه راه بزنید
مراقب باشید به واسطه باریک بودن برس رژگونه آن را به شکل راه راه روی گونه های خود نزنید. رژگونه باید حتما روی گونه های شما پهن شود. برای استفاده روزانه از رژگونه حتما از رنگ های سبک و درواقع کم رنگ استفاده کند چون قرار نیست به مهمانی بروید و صرفا می خواهید صورت تان کمی رنگ داشته باشد.

آرایش کردن

نکات ریز آرایش کردن صورت

نباید آب سرد یا داغ استفاده کنید
در ابتدای کار صاف بروید سراغ آب ولرم. وقتی آب زیادی داغ است خیلی راحت می تواند به مویرگ های خونی زیر پوست آسیب بزند. در نتیجه شما نمی توانید لکه های قرمز ناشی از این اتفاق را روی پوست صورت تان پنهان کنید؛ بنابراین زیبایی تان به مخاطره می افتد! از طرف دیگر شست وشوی صورت با آب سرد هم می تواند باعث شود تا منافذ پوستی شما مسدود شوند؛ بنابراین صاف بروید سراغ آب ولرم.

نباید:کانسیلر چرب استفاده کنید
برای پوشاندن لک و پیس های صورت به خصوص برای زیرچشم ها از کانسیلرهای چرب استفاده نکنید چون آنها با نفوذ در لابه لای خطوط پوستی، تمام منافذ صورت شما را مسدود می کنند.

آرایش کردن صورت

بهترین روش های آرایش کردن صورت

باید :پلک تان را کرم پودر بزنید
باید در فاصله بین پلک تا ابروهای تان را هم کرم پودر بزنید. در این صورت رنگ کل صورت شما برای آرایش یکنواخت می شود؛ ضمن اینکه چون گاهی پشت پلک قرمزتر است؛ بنابراین با کرم پودر می توانید تمام صورت را یکرنگ کنید. به این ترتیب پوست شما برای بقیه آرایش نرم تر می شود.

باید:خط چشم در جوار مژه ها
باید حتی الامکان خط چشم را نزدیک به پلک و مژه های تان بکشید. خط چشم مشکی، خاکستری و قهوه ای سوخته درست چسبیده به مژه های تان می تواند طوری عمل کند که انگار چشمان شما در یک قاب قرار گرفته اند.

آرایش کردن صورت

اصول آرایش کردن چشم ها و مژه

باید:سایه بزنید
سایه، چشمان شما را سرحال تر می کند و فقط برای رنگی کردن آنها استفاده نمی شود. به این نکته دقت کنید که اگر چشمان شما مثلا آبی است، استفاده از یک سایه آبی آنها را بهتر نمی کند بلکه صرفا باعث اغراق در رنگ چشم های تان می شود. سایه های قهوه ای و مشکی با سایه روشن های تیره و روشن، طبیعی ترین و بهترین سایه های چشم هستند که اتفاقا می توانند جذابیت چشم های شما را بیشتر کنند.

منبع : namnak.com
لینک کوتاه : https://mag.tanposh-parsi.com/?p=2823

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0