تاریخ : چهارشنبه, ۲ اسفند , ۱۴۰۲ Wednesday, 21 February , 2024
1

تعطیلی همه ادارات دولتی در هفته آینده

تعطیلی همه ادارات دولتی در هفته آینده

رئیس سازمان امور اداری و استخدامی کشور گفت: با هدف مهار کرونا، هفته آینده همه ادارات دولتی تعطیل هستند.

تعطیلی همه ادارات دولتی در هفته آینده

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، رئیس سازمان امور اداری و استخدامی کشور با حضور در بخش گفت وگوی ویژه خبری شبکه دوم سیما گفت:با هدف مهار کرونا، هفته آینده همه ادارات دولتی تعطیل هستند مگر آندسته از کارکنانی که بنا به تشخیص بالاترین مقام آن دستگاه، حضورشان در محل کار ضروری باشد.

وی ادامه داد:طرحی که در ستاد ملی کرونا تصویب و از سوی سازمان اداری و استخدامی کشور ابلاغ شده است برای هر سه وضعیت زرد و نارنجی و قرمز، حد نصاب هایی از کاهش نیرو را پیش بینی کرده است و اصلا بحث دورکاری مطرح نیست.
آقای انصاری اضافه کرد:به اداراتی که زیرساخت های لازم در آن ها مستقر شده است و کارکنان آن ها می توانند کار خود را از راه دور انجام دهند، اجازه داده و تکلیف کرده ایم که از دورکاری استفاده کنند، اما چون این اواخر شرایط، خیلی پیچیده شد و آمار مبتلایان و فوتی ها بالا رفت، ستاد ملی کرونا برای قطع زنجیره شیوع بیماری کرونا، این تصمیم را گرفت که اساساً خدمات ضروری را جدا کنیم و خدمات غیر ضروری را به عقب بیاندازیم.
او ادامه داد:بنابراین صرفاً دستگاه هایی که خدمات ضروری را ارائه می کنند و نمی شود آن خدمات را تعطیل کرد و دستگاه هایی که مأموریت های اساسی دارند مانند استانداری ها و فرمانداری ها لازم است کارکنانشان در اداره حضور یابند.
رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور گفت:بنا بر این بود که در شرایط قرمز، حداکثر تا یک سوم کارکنان در محل کار حضور داشته باشند و مدیران می توانند کمتر از یک سوم از کارکنان خود را هم سامازندهی و بکارگیری کنند.
آقای انصاری افزود:با توجه به توفیقاتی که در هفته نخست، پیش آمد و نگرانی هایی که همکاران ما در وزارت بهداشت و درمان و وزارت کشور از تردد وسایل حمل ونقل عمومی به ویژه مترو در صبح ها داشتند رئیس جمهور دستور داد برای کمک به اجرای این طرح، فقط کارکنانی در اداره حضور یابند که بالاترین مقام دستگاه، حضور آن ها را ضروری تشخیص دهد.
وی گفت:اصل بر این است که هفته آینده ادارات تعطیل هستند مگر کارکنانی که حضور آن ها با تشخیص بالاترین مقام دستگاه، ضروری تشخیص داده شود.
آقای انصاری ادامه داد:این تصمیم در جلسه چهارشنبه هیئت دولت گرفته و توسط رئیس جمهور ابلاغ شد.
وی همچنین از مردم خواست از مراجعه حضوری به ادارات خودداری کنند و کار های اداری خود را برای حدود دو هفته عقب بیاندازند.

انتهای پیام/م

منبع : namnak.com
لینک کوتاه : https://mag.tanposh-parsi.com/?p=28100

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0