تاریخ : جمعه, ۳۱ فروردین , ۱۴۰۳ Friday, 19 April , 2024
1

انهدام باند سارقان مغازه های طلا فروشی در تهران

انهدام باند سارقان مغازه های طلا فروشی در تهران

معاون مبارزه با سرقت های خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری ۶ تن از اعضای باند سارقان طلا فروشی ها با کشف ۱۲ فقره سرقت خبر داد.

انهدام باند سارقان مغازه های طلا فروشی در تهران

پایگاه خبری پلیس :سرهنگ کارآگاه “احمد نجفی” اظهار داشت :در اواخر خردادماه سال جاری طی تماس یک طلافروشی با مرکز فوریت های پلیسی از به سرقت رفتن یک جفت گوشواره طلا به ارزش تقریبی۵۰۰ میلیون ریال توسط دو خانم و یک مرد ناشناس در محدوده میدان خراسان به مأموران کلانتری ۱۵۹ بی سیم اعلام شکایت کرد.

وی افزود:پرونده با موضوع سرقت مغازه تشکیل و برای رسیدگی تخصصی با دستور بازپرس دادسرای ناحیه ۳۴ تهران در اختیار کارآگاهان اداره هفدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

این مقام انتظامی عنوان کرد:شاکی در تحقیقات صورت گرفته به کارآگاهان اظهارداشت، مغازه طلافروشیم در میدان خراسان است و روز سرقت دو خانم با یک آقا برای خرید وارد مغازه شدند که پس از گذشت یک ربع از مغازه خارج شدند ؛ پس از اتمام روز کاری متوجه شدم یک جفت گوشواره به ارزش تقریبی ۵۰۰ میلیون ریال نیست که با بررسی تصاویر دوربین مداربسته متوجه شدم سرقت توسط آنها انجام شده است.

معاون مبارزه با سرقت های خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ تصریح کرد:کارآگاهان با شنیدن اظهارات شاکی و با بررسی تصاویر ضبط شده دوربین های مداربسته مغازه طلا فروشی و با بررسی سوابق مجرمان حرفه ای هر ۳ سارق که از مجرمان سابقه دار در زمینه سرقت طلا در سال های اخیر بودند را شناسایی کردند.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه کارآگاهان در شاخه دیگری از تحقیقات پلیسی به ۱۲ فقره سرقت از مغازه طلافروشی به همان شیوه روبه رو شدند، افزود:با در اختیار گذاشتن اطلاعات به دست آمده به بازپرس پرونده دستور دستگیری سارقان صادر شد.

کارآگاه نجفی ادامه داد :با شناسایی مخفیگاه سارقان در محدوده جنوب تهران ، اواسط مردادماه هر ۳ سارق در یک عملیات ضربتی دستگیر و در بازرسی از مخفیگاه آنان ۳ جفت گوشواره و ۹۰۰ میلیون ریال وجه نقد کشف شد.

معاون مبارزه با سرقت های خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ با بیان اینکه هر ۳ متهم به جرایم ارتکابی اعتراف کردند، اظهار داشت:متهمان معترف شدند، فریبا به عنوان سرکرده باند بود و باتوجه به سابقه ای که در این زمینه داشت با هم سراغ مغازه های طلافروشی در محدوده های جنوب ، جنوب غربی و مرکز تهران می رفتیم و با استفاده از شلوغی مغازه و غفلت طلافروش در یک فرصت مناسب طلای مورد نظر را سرقت می کردیم.

وی گفت:سارقان در ادامه تحقیقات پلیسی به ۱۲ فقره سرقت با همدستی ۲ تن دیگر از دوستانشان معترف شدند و گفتند، پس از سرقت با همکاری دو همدست دیگرمان طلاهای سرقتی را به مالخری در محدوده جنوب تهران می فروختیم.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه دو همدست دیگر متهمان و مالخر طلاهای سرقتی در دو عملیات دیگر دستگیر شدند، تصریح کرد:با توجه به دستگیری سارقان و شناسایی محل های سرقت توسط متهمان تمامی شاکیان شناسایی و آنها با صدور قرار قانونی از سوی بازپرس پرونده برای انجام تحقیقات تکمیلی و شناسایی سایر جرایم احتمالی در اختیار کارآگاهان اداره هفدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ هستند.

انتهای پیام/م

منبع : namnak.com
لینک کوتاه : https://mag.tanposh-parsi.com/?p=84343

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0