تاریخ : چهارشنبه, ۲ اسفند , ۱۴۰۲ Wednesday, 21 February , 2024
0

تزریق واکسن «کووپارس» به ۱۳نفر تا کنون

تزریق واکسن «کووپارس» به ۱۳نفر تا کنون

معاون تحقیقات و فناوری مؤسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی گفت: ۱۲۰نفر باقی مانده از فاز اول از روز سه شنبه به تدریج دوز اول را دریافت می کنند.

تزریق واکسن «کووپارس» به ۱۳نفر تا کنون

ایسنا: محمدحسین فلاح درباره جزئیات اجرای کارآزمایی بالینی واکسن کرونا انستیتو رازی با نام «کووپارس»، گفت:کارآزمایی بالینی واکسن از روز یکشنبه ۱۰ اسفند ماه با دو نفر از داوطلبان آغاز شد و طی یک هفته ۱۳ نفر پیش قراول تزریق واکسن، دوز اول آن را دریافت کردند. 

وی افزود:روز گذشته نیز ( ۱۷ اسفند ماه) جلسه ای با حضور کمیته DFMB داشتیم تا نتایج اولیه تزریق واکسن و ایمنی آن را مورد بررسی قرار دهند. خوشبختاته نتایج تزریق واکسن به این ۱۳ نفر بسیار خوب بوده و تاکنون مورد خاصی یا عوارضی از تزریق واکسن نداشته ایم.

معاون تحقیقات موسسه سرم سازی رازی، تاکید کرد:بر اساس برنامه از پیش تعیین شده قرار است تا در فاز اول مطالعات بالینی ۱۳۳ نفر واکسن کووپارس را دریافت کنند که ابتدا ۱۳ نفر پیش قراول این کار بودند و در ادامه طرح تزریق واکسن به ۱۲۰ نفر باقی مانده از فاز اول تست بالینی، از روز سه شنبه ( ۱۹ اسفند) آغاز می شود.

وی درباره گروه سنی ۱۳ نفری که تاکنون واکسن را دریافت کردند، بیان کرد:در بین این ۱۳ نفر پیش قراول حداقل سن ۲۹ سال و حداکثر سن ۵۵ سال بوده است. همچنین ۳ نفر از آنها خانم و ۱۰ نفر نیر آقا بوده اند. 

فلاح در خاتمه تاکید کرد:واکسن کرونا انستیتو رازی در ۳ دوز تهیه شده است که دو دوز اول عضلانی و دوز سوم استنشاقی است. تزریق واکسن در روز صفر و ۲۱ صورت گرفته و دوز استنشاقی روز ۵۱ در اختیار داوطلبان قرار می گیرد. 

وی گفت:پیش بینی می کنیم با ادامه این روند احتمالا در اردیبهشت ماه فاز دوم کارآزمایی بالینی را آغاز کنیم.

انتهای پیام/م

منبع : namnak.com
حتما بخوانید :
لینک کوتاه : https://mag.tanposh-parsi.com/?p=27982

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0