تاریخ : دوشنبه, ۱۴ اسفند , ۱۴۰۲ Monday, 4 March , 2024
1

آخرین قیمت ها در بازار میوه و تره بار

آخرین قیمت ها در بازار میوه و تره بار

رئیس اتحادیه بارفروشان تهران گفت: امسال هزینه کشاورزان ۲ الی ۳ برابر شده است و مردم دیگر مثل قبل استقبال نمی کنند و خرید کم شده است.

آخرین قیمت ها در بازار میوه و تره بار

باشگاه خبرنگاران: مصطفی دارایی نژاد با اشاره به وضعیت میوه در بازار میوه و تره بار گفت:قیمت تمامی میوه های نوبرانه هم اکنون در میدان شکسته شده گیلاس در میدان تره بار از ۲۰ هزار تومان تا ۳۵ هزار تومان موجود است و قیمت ۳۵ هزار تومان برای گیلاس تک دانه است و دو هفته پیش قیمت همین گیلاس ۳۵ هزار تومانی، ۶۰ هزار تومان بوده و با فشاری که ما گذاشتیم قیمت ها را شکسته و هم اکنون ۳۵ هزار تومان شده است.
رئیس اتحادیه بارفروشان تهران گفت:قیمت آلبالو از ۱۰ هزار تومان تا ۱۵ هزار تومان موجود است که این قیمت ها بستگی به نوع و کیفیت محصول دارد و در میدان یک قیمت سقف و قیمت کف داریم که آن هم بستگی به درجه و ممتاز بودن محصول دارد.
وی افزود:قیمت گیلاس تکدانه در هفته آینده ۱۰ الی ۱۵ درصد دیگر باید اُفت کند به خاطر اینکه هم اکنون گیلاس ارومیه و مغان به دست آمده و بار فراوان است و چیزی به اسم نوبران دیگر نداریم.
دارایی نژاد بیان کرد:هم اکنون انبه ای که قیمت آن ۶۰ هزار تومان بوده امروز در میدان ۲۵ الی ۳۰ هزار تومان فروخته شده و موز هندی نیز ۱۸ الی ۱۹ هزار تومان فروخته ایم.
رئیس اتحادیه بارفروشان تهران گفت:محصول خیار نیز یک هفته گران شد، ولی امروز خیار درختی را ۵ هزار و ۵۰۰ تومان و خیار رسمی ۶ هزار تومان فروخته شده و فروشنده در بیرون از میدان تره بار ۳۰ الی ۳۵ درصد بر روی محصول اضافه می کند و این قیمت هایی که اعلام می کنم همگی در میدان مادر به این قیمت است و خرده فروش ها نه نظارت بر آن ها و نه فروش آن ها به ما ارتباطی ندارد.
وی در ادامه گفت:تا چند روز پیش قیمت هندوانه خیلی پایین آمد و به هزار و ۵۰۰ الی ۲ هزار تومان رسیده بود به علت اینکه هندوانه جیرفت و شیراز تمام شده، ولی از جاهای دیگر وارد کردیم و بعضی قیمت ها ۳ هزار تومان تا ۴ هزار تومان است و این بستگی به نوع و کیفیت دارد.
دارایی نژاد بیان کرد:قیمت طالبی از ۴ هزارو ۵۰۰ تا ۵ هزار تومان موجود است و انواع طالبی از کاشان، ساوه و ورامین راداریم بار فراوان است درحالی که دیروز ورودی بار ما ۲۳ هزار تُن بوده اعم از سبزیجات، صیفی جات، میوه جات و فرنگی جات ما اینجا را کشور می بینیم و اینجا فقط تهران نیست و ۲۰ هزار تن فروش ما بوده و خرید هم خوب است هر چه قدر عرضه را اضافه کنیم تقاضا خودبه خود کم می شود.
رئیس اتحادیه بارفروشان تهران گفت:امسال هزینه کشاورزان ۲ الی ۳ برابر شده و دلیل آن این است که مثلاً کارگری که روزانه ۷۰ هزار تومان پول می گرفت هم اکنون روزانه ۲۰۰ هزار تومان دریافت می کند سبدی که برای گیلاس می خریدند ۳ هزارو ۵۰۰ تومان هم اکنون ۸ هزار تومان می خرند کرایه حمل در حال حاضر برای صیفی جات کیلویی هزارو ۳۰۰ تومان است صیفی جاتی مثل هندوانه، طالبی و خربزه است.

وی با اشاره به اینکه قبلاً برای حمل انبه ۲۰ میلیون تومان کرایه می گرفتند و خالص ۱۶ تن بار می زدند، ولی هم اکنون ۱۰۰ میلیون تومان کرایه از مرز پاکستان می گیرند تا وارد شود و اگر این انبه را زیر ۲۵ هزار تومان بفروشند ضرر می کنند یعنی کیلویی ۶ هزار تومان کرایه حمل انبه است.
دارایی نژاد تاکید کرد:تاجرانی که ما مجبورشان کردیم که توزیع را زیاد کنند دیروز به اتحادیه آمدند و گله می کردند همه داریم ضرر می کنیم و شما به ما یک قیمت ۳۰ هزارتومانی کمتر ندهید که بنده گفتم نه و از ۲۵ تا ۳۰ هزار تومان آن هم بستگی به کیفیت و نوع انبه دارد.
وی افزود:حتی موز را هم الآن زیر ۲۰ هزار تومان بفروشند ضرر می کنند هوا گرم است و شرایط اقتصادی مردم خیلی خوب نیست به خاطر همین موضوع بارها می ماند و گرنه ما روزانه تا ۳۰ هزار تُن ورودی بار داشتیم و تا صبح باری در میدان نمی ماند مردم هم مثل قبل استقبال نمی کنند و خرید کم شده است.
رئیس اتحادیه بارفروشان تهران در خصوص حل گرانی گوجه گفت:هم اکنون گوجه درجه یک بهبهان را ۴ الی ۵ هزار تومان می فروشند و گوجه دزفولی را ۳ الی ۳ هزار و ۵۰۰ می فروشند و قیمت پایین آمده است.
دارایی نژاد بیان کرد:پیاز و سیب زمینی بندرعباس و جیرفت تمام شد هم اکنون پیاز را از اصفهان دریافت می کنیم که قیمت آن ۲ الی ۳ هزار تومان در میدان می فروشند یک نوع پیاز درجه یک که صادراتی است داریم و ۳ هزار و ۵۰۰ تومان می فروشند.
وی اظهار داشت:سیب زمینی گلستان، گرگان و اصفهان ما به دست آمده و سیب زمینی درجه یک را ۴ هزار تومان و سیب زمینی گرگانی را ۳ هزار تومان می فروشند و این سه هزار تومان کیلویی ۱۵۰۰ تومان آن افت و کرایه حمل می شود و ۱۵۰۰ تومان برای کشاورز می ماند.
رئیس اتحادیه بارفروشان تهران گفت:در میوه ها زردآلو تنها چیزی که برای ما گران شد و آن هم به این علت بود که امسال سرما تمام باغات شهریار ما را از بین برد، اما از طرف دیگر زردآلو شیراز، کاشان و ارومیه به دست آمده و هفته آینده از سمت دشت مغان هلو و شلیل دریافت می کنیم و این باعث می شود قیمت ها ۳۰ الی ۴۰ درصد افت کند، زیرا در باغات آنجا بالای ۲۰ هزار تومان وجود دارد.

انتهای پیام/م

 
 

 

منبع : namnak.com
لینک کوتاه : https://mag.tanposh-parsi.com/?p=28166

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0